Jump to content


Jovan Pavlović


nikstev2000

Recommended Posts

http://jovanpavlovic.com/

Već neko vreme hoću da ukažem na ovog vanserijskog muziÄara.ÄŒovek je na ovim prostorima nepravedno zapostavljen,a u NorveÅ¡koj je 2010.godine bio proglaÅ¡en za izvoÄ‘aÄa godine.Profesor na fakultetu u Trondhajmu ,bio je ćak i Älan NorveÅ¡kog tima na Expo-u...

Trenutno je angažovan oko projekta TuttiSrbija...

http://www.tuttiserbia.rs/

Osim Å¡to je vanserijski talenat,i uspeÅ¡an u poslu koji radi ,veliki mu je plus Å¡to je moj drug :) ,a ja mogu da prepriÄavam traÄeve o Keith Jarrettu koje je njemu ispriÄao Jan Garbarek... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ima (doduÅ¡e to nije traÄ) priÄa o Jarrettu koji je u stanju da svira bukvalno dok mu se ne ukoÄe prsti na rukama...Jednom je Äak i pauzirao duži period ,jer ga ruke viÅ¡e nisu sluÅ¡ale...Jocin, posredno i Jan-ov komentar je bio da mu se zgadilo viÅ¡e da svira...

Link to comment
Share on other sites

DapaÄe interesantno, reÄe Woland, vrativÅ¡i se praznih ruku iz obližnje prodavnice. Nemaju Jovana Pavlovića, tužno je ponavljao dok su ukućani, već svikli na njegove nagle promene raspoloženja, izbegavali da ukrste pogled sa njim, predosećajući nadolazeću erupciju. Pa Äak ni mp3! Uzviknu glasno, hitajući ka mestu na kom je ostavio raÄunar, da proveri jel' mu neÅ¡to promaklo. Ali avaj, niÄega tu ne beÅ¡e...

NiÄesteve, nemoj samo da petingujeÅ¡, preÄ‘i na stvar: mislim uflaÄi tu stvar i Å¡alji ;)

Link to comment
Share on other sites

Ima (doduÅ¡e to nije traÄ) priÄa o Jarrettu koji je u stanju da svira bukvalno dok mu se ne ukoÄe prsti na rukama...Jednom je Äak i pauzirao duži period ,jer ga ruke viÅ¡e nisu sluÅ¡ale...Jocin, posredno i Jan-ov komentar je bio da mu se zgadilo viÅ¡e da svira...

To sam, nekako, Äuo na onom Rio albumu. Penzija nije sramota, po mom miÅ¡ljenju.

DapaÄe interesantno, reÄe Woland, vrativÅ¡i se praznih ruku iz obližnje prodavnice. Nemaju Jovana Pavlovića, tužno je ponavljao dok su ukućani, već svikli na njegove nagle promene raspoloženja, izbegavali da ukrste pogled sa njim, predosećajući nadolazeću erupciju. Pa Äak ni mp3! Uzviknu glasno, hitajući ka mestu na kom je ostavio raÄunar, da proveri jel' mu neÅ¡to promaklo. Ali avaj, niÄega tu ne beÅ¡e...

Pognute glave, osećajući blagi svrab kao posledicu sinoćnjeg ujeda dva komarca, Woland iskljuÄi laptop i ode u kuhinju. Obazre se levo-desno i, shvativÅ¡i da ga niko ne gleda, priÄ‘e vratima frižidera marke LG. Lik koji je video u odsjaju hromirane povrÅ¡ine udvostruÄavao je podoÄnjake i Woland otvori vrata od frižidera. Na mestu na kome je najmanje oÄekivao, sakrivena iza rotkvice i karfiola, u donjoj pregradi za povrće, ukaza se limenka Staropramen piva. Woland je smota brzinom mungosa i osvrnu se preko ramena. Niko nije video. Hodajući na vrhovima prstiju, u glavi premećući pitanje: jal jasen, jal finski bor, Woland ode da proveri stanje strujnog brojila i zapisa ga na levoj podlaktici flomasterom. To pitanje potroÅ¡nje elektriÄne energije će se, kasnije, javiti jedne subote u pola sedam, ali to sad nije bitno. UverivÅ¡i se da su ostali ukućani na terasi proždirali hladnu dinju sa Å¡lagom, apsolutno ga ne primećujući, on Å¡mugnu u radnu sobu i zapali 57 duvan, prethodno otvorivÅ¡i svih 9 prozora. Sede na tronožac, otvori limenku, povuÄe dim, uzdahnu, i preko daljinskog upravljaÄa marke Pilot startova WD HD media plejer serije 1 koji se zamrznu i resetova. Woland pljunu kroz prozor.

Link to comment
Share on other sites

Zajedno sa pljuvaÄkom, nestade i osećaj teskobe koji ga je morio joÅ¡ od onomad. PokuÅ¡ao je da zamisli dvojicu ljudi koji su delili isto vreme, ali u paralenim svetovima. RazvuÄen osmeh na Wolandovom licu je govorio da je uspeo da ih zamisli kako dele isti prostor. zapravo scenu. Pozornica otvorena, veÄe je zavladalo. Publika zauzela mesta i nestrpljivo se vrpolji. Starija gospoÄ‘a iz petog reda izvija vrat da bi bolje videla deÅ¡avanja na sceni. U prvom redu po sredini sede ÄŒerÄil, Ruzvelt i Staljin. Sa strane Orson Vels i Nikita Mihalkov. KreÅ¡imir Ćosić se probija do mesta u drugom redu, prati ga Milorad Pavić, koji uzgred neÅ¡to gorljivo, sa lulom u ruci, objaÅ¡njava Isaku BaÅ¡evisu Singeru. Stigao je i Leo Martin, zamiÅ¡ljeno vrti zuluf dok propuÅ¡ta Dobricu Ćosića u mornarskoj majci i kratkim pantalonama da doÄ‘e do svog mesta. Svetlo se gasi, samo jedan reflektor osvetljuje pozornicu, na koju u beloj haljini sa dubokim dekolteom izlazi Merlin Monro i na Äistom ruskom bez akcenta najavljuje: drugarice i drugovi, dame i gospodo, braćo i sestre, Äas mi je da Vam predstavim prvi put na sceni zajedno Astor Pijacola i Predrag Živković Tozovac.

Link to comment
Share on other sites

"Aleluja!" uzviknu stari Albert glasom za koji se nadao da je tiÅ¡i, ali po zvuku 4 probuÄ‘ene bebe u komÅ¡iluku, shvati da je prebacio koju oktavu. Jedna je posebno glasno plakala zbog Äega mu se naježiÅ¡e obrve i list na maloj palmici pored televizora naglo uvenu. "Najzad neki glas iz paralelnog univerzuma, obuze me najstraÅ¡niji od svih strahova - da univerzumi nisu paralelni već da se udaljavaju jedan od drugog", pomisli Trotter, ovaj put tiÅ¡e, da ne remeti uspavane bebe, listove palmice i neobiÄne oblake koji se nazivahu chemitrails koje nije video jer je napolju mrak. To Å¡to ih nije video, nije znaÄilo da ne postoje nego da je napolju mrak. Umiren ovom neoÄekivanom reakcijom iz paralelnih svetova foruma, Trotter reÅ¡i da je za ovaj dan dosta. SvuÄe sa sebe dres, kopaÄke, Å¡tucne i ostade ko od majke roÄ‘en, jer nikad nije nosio Å¡orc. U uglu sobe raspremi vreću za spavanje koju je kupio na 39 rata u Maxiju i oÄita molitvu na brzaka. Posle toga, po navici, spali joÅ¡ 4 cigare i ukljuÄi televizor na kanal gde su, iz Äasa u Äas, promicale najnovije informacije sa berze u Singapuru. Miris kiÅ¡e spolja, mir iznutra i zujanje iz paralelnog univerzuma uspavaÅ¡e ga dok kažeÅ¡ keks.

Link to comment
Share on other sites

Uz ovaj lirski intro nije lako nadovezati se o realnom "gap-u" u savremenoj muzici za harmoniku.Pjacola,Galijano...Bakvit Zajdeko?

Ja tu vidim ekskluzivnost,jer bez obzira kakva je asocijacija u našim krajevima na harmoniku u pitanju je jedan izuzetno kompleksan,zahtevan i težak instrument,tako da moje poluzezanje sa ACT-om kao diskografskom kućom uopšte nije naivno.Pogotovu zbog ( Ii dalje) interesovanja ljudi za World music...

ovo je bio Äisti off...

Molim prisutne da na moje veliko zadovoljstvo nastave o paralelnim univerzumima dok nas mods/admins ne pogase ... :)

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ se nije razdanilo, a Wolanda je iz sna probulio metalni ukus, koji je imao u ustima. Teturao se hodajući do kuhinje, pokuÅ¡avajući da se seti play liste sa snoćnjeg koncerta... Maglovito se prisećao finala: Astor se otkravio malo pred kraj isijavajući emociju sviranjem Haljinice Boje Lila. Tozovac je preplitao prstima po dirkama istovremeno nogom potvrÄ‘ujući ritam tanga, tokom izvoÄ‘enja Libertanga. Drug Koba je zadovoljno uvijao levi brk, ÄŒerÄil, nagnut nad Ruzveltom, pokuÅ¡avao da pogodi ime naredne kompozicije, dok je Merlin žurno odlazila na noćno kupanje. Nije mogao da se seti kako je dospeo u krevet i da li je obavio svoju mantru rasplitanja interkonekcijskih kablova pre spavanja... Osećaj teskobe se ponovo javio, i Woland je pokuÅ¡ao da dokuÄi uzrok... PogledavÅ¡i na levu podlakticu video je zapisano stanje strujomera, odmakao pažljivo policu i osmotrio kablove. Svi su stajali uredno. PoÄeÅ¡avÅ¡i se po zadnjici, zakuvao je kafu, uzeo nasumiÄno jednu ploÄu koja je bila van omota, i uvežbanim pokretima upalio gramofon, pretpojaÄalo i pojaÄalo. Tek Å¡to je primakao Å¡oljicu ustima, presekao ga je neartikulisan zvuk: Number of The Beast. To je on opet puÅ¡tao svoje ploÄe na mom gramofonu, reÄe u sebi hitajući da ugasi gramofon. Sad već potpuno obuzet teskobom, seo je na fotelju vadeći iz usta crni Rean kablovski RCA konektor.

Link to comment
Share on other sites

NaoÄigled svih u kancelariji Trotter se, taÄno u 4 minuta do 8, pojavi na vratima i, odmahujući glavom na upitne poglede, uspeÅ¡no skuva kafu iz drugog pokuÅ¡aja. Prethodnu noć je proveo viÅ¡e budan nego spavajući. Sve mu je smetalo: kiÅ¡a koja je padala u intervalima od 20 minuta izmeÄ‘u kojih su 30 minuta lajali svi kerovi na kontinentu, zujanje komarca kome je tweeter, oÄigledno, bio metalni, periodi vrućine koji su se smenjivali sa periodima nepodnoÅ¡ljive zapare, a ÄŒerÄil je pritom bez prestanka izbacivao kolutove dima. Pored toga, nije bio siguran da li je sanjao ili ne, u jednom trenutku vide Merilin kako sa peÅ¡kirom na glavi izaÄ‘e iz kupatila i ode u Å¡pajz. Tamo je nije bilo ni u jednoj tegli kad je otiÅ¡ao da proveri i on se vrati u krevet i uÅ¡uÅ¡ka harmoniku ispod glave.

Dok nije zavrÅ¡io kafu u kancelariji je vladao tajac. Posle toga svi složno zaigraÅ¡e tango, Trotter se poÄeÅ¡a po zadnjici i u tom trenutku zazvoni telefon. Na drugoj strani se zaÄu glas koji se predstavi kao Merilin Monro i koji je tražio mail adresu na koju može da poÅ¡alje profakturu za 5 komada brzomontirajućih kranova. Albert joj odzvižda bluz u sniženom B kljuÄu, prekide vezu i iÅ¡Äupa iz zida telefonski kabl sa 12 srebrnih parica upleten po pravilima DIY zajednice iz IstoÄnog Sent Luisa.

Link to comment
Share on other sites

Nije bio prvi put da se Woland budi sa nekim Äudnim i nepoznatim stvarima u ustima i nerazumljivim natpisima na telu. DeÅ¡avalo se da jutrom iz usta izvadi i profakturu za nekakve brzomontirajuće kranove. Komada pet. Ljubopitljivo je posmatrao RCA konektor, odvidavao telo i razmiÅ¡ljao o mustri koja bi bila odgovarajuća za taj Kineski prcmoljak. Situacija mu je bila poznata, kao da ju je već jedno proživeo. Izgleda ima neÄega u onom intelektualistiÄkom bullshit-u, koji su CSNY promovisali pretencioznim Deja Vu, pomisli Woland smeÅ¡tajući konektor u jednu od tegli, koju je stavio na gornju policu u Å¡pajzu, pored stvari koje je neobjaÅ¡njivo nalazio u ustima izjutra. UÄinilo mu se da iz ugla, iza praznog bureta za kupus Äuje pevuÅ¡enje: Happy birthday dear President, happy... Glas je bio poznat, ali nije uspevao da ga poveže sa likom pevaÄice. Ali, jutro je odmaklo, valjalo bi pozvati u firmu, pomisli Woland uzimajući u ruku sluÅ¡alicu predratnog bakelitnog telefona i uzurbano okrećući brojÄanik. Nije bilo signala. ZaÄuÄ‘en, Woland pogledom otprati dvanaestopariÄni srebrni kabl, nabavljen na vojnom otpadu i brižljivo upleten na St Louis naÄin, i vide da je isti divljaÄki iÅ¡Äupan iz zida.

Link to comment
Share on other sites

Sa izrazom rekovalescenta, probuÄ‘ene snage i narastajućeg elana dostojnog jednog divljaka, Albert taÄno u 15:00 napusti kancelariju. ReÅ¡i da proÅ¡eta do kuće, kao i svaki dan prethodnih 9 godina. Blaga kiÅ¡ica, dok je istovremeno pržilo Sunce kao u Manausu, uÄvrsti mu plan za to popodne: prodavnica - stan - klopa - partija spavanjca da se nadoknadi gubitak sna od proÅ¡le noći, jer nespavanje slabi pamćenje i utiÄe na joÅ¡ neÅ¡to Äega nije uspeo da se seti.

Na tri koraka ispred piljare Univerzum, paralelno sa trotoarom, vozilo u pokretu lisabonskih registarskih oznaka kojim je upravljao Tozovac preÄ‘e velikom brzinom preko bare formirane sinoćnjim pljuskom i isprska gajbice sa breskvama ispred piljare Univerzum, paralelno sa trotoarom. Trotter elegantno obiÄ‘e gajbice sa breskvama i posegnu u gajbicu sa pivom, levom rukom na kojoj je flomasterom bilo ispisano stanje strujomera. "Jedno je sasvim dovoljno" konstatova on smerno i nastavi da unutar piljare pakuje u korpu isto Å¡to i svaki dan: hleb, jogurt, mrežicu za stoni tenis, dva para Å¡tucni FC Reading, integralni pirinaÄ i dimljena rebarca, organski odgajene jabuke i virÅ¡le filovane aditivima, krio tretirane Rean konektore i magazin Vreme zbog TV programa. StigavÅ¡i u stan, sve odloži u frižider marke B&W i svukavÅ¡i se u triko za rvanje u radnoj sobi startova muziÄki sistem, da sviri dok se zgotovi ruÄak. Iz zvuÄnika potekoÅ¡e lagani visoki i umilni srednji, dok je za bass i emitovanje najnižih frekvencija bio zadužen HAARP subwoofer u Beljini pokraj Barajeva. Zaboravljajući na ruÄak, Trotter isprva zauze sedeći a malo potom ležeći položaj, na kraju formira fetus položaj i zaspa snom pravednika.

Link to comment
Share on other sites

Mora da postoji neka veza... pomislio je Woland dok je vozio kola brzinom od 160 km/h, istovremeno peti put za redom iÅ¡Äitavajući iz svetih knjiga, Georgija IvanoviÄa Gurdžijeva, Masona i Kabaliste GrÄko - Jermenskog porekla, iz zgrÄenih prstiju MaÄ‘arskog Ciganina opÅ¡tepoznatog po ispuÅ¡tanju neartikulisanih glasova tokom performansa. Siguran sam da postoji - hrabrio je sebe Wolad dok se mimoilazio sa blatnjavim vozilom Lisabonske registracije. Jasno je osetio miris porta i Äuo taktove pesme Alfama od Madredeusa. Za volanom je bio Tozovac. NeoÄekivani susret nije zbunio Wolanda, naviknutog da se svakog jutra budi sa punim ustima stvari kojim ne zna poreklo. Ima neka veza... nesvesno je ponavljao praveći po sećanju popis stvari koje je stavljao u tegle u Å¡pajzu, izazivajući negodovanje ukućana, za njih, bezrazložnim klasifikovanjem beskorisnih predmeta. Rean RCA konektor, faktura, FC Reading Å¡tucne - komada Äetiri, mrežica za stoni tenis... JoÅ¡ i oni brojevi... mora da je neka Å¡ifra... Poslednje iÅ¡Äitavanje svetih knjiga, Woland je propustio pokuÅ¡avajući da pronaÄ‘e nekakvu zakonitost u nizu brojeva sa kojim se svako jutro budio. Stigao je do polovine izraÄunavanja faktorijela petocifrenog broja, kada se naÅ¡ao pred sopstvenom kapijom. Dobro, nastaviću kasnije - odluÄio je. Sa'ću prvo da mu se na... mame za sluÅ¡anje onog smeća na mom gramofonu, a onoj maloj da zapretim da ne tegli telefon u kupatilo, ponovo je iÅ¡Äupala kabl. UÅ¡ao je u dvoriÅ¡te, prethodno propustivÅ¡i Merlin, koja mu je uz osmeh rekla da je Äula kako i on to voli vruće.

Link to comment
Share on other sites

"¡Dios mío" kriknu Albert naglo se probudivÅ¡i iz popodnevne sijeste, znojav i sa ukoÄenim desnim listom. Sanjao je vrlo brzu vožnju ibarskom magistralom u jednoj oker Å kodi 110R iz 1970-te (http://en.wikipedia.org/wiki/File:Skoda_110R_in_central_Germany.jpg)koju je vozio nepoznati Äovek kome je ispod brkova provirivao Neutrik 75 omski RCA, neprekidno mrmljajući kabalistiÄke stihove. Pred samo buÄ‘enje, u jednoj krivini pored Ljiga, zamalo izbegnuÅ¡e srebrni Hummer koji prolete uz zvuke avangardne meÅ¡avine jermenskog folka i portugalske neo-prog klasike. Okrepljen popodnevnom dremkom Trotter shvati da je ono da san popravlja pamćenje obiÄna glupost jer momentalno zaboravi broj registracije srebrnog Hummera. Na brzinu sveza dredove da se ne vuku po parketu i ode pod tuÅ¡ gde mu, prvo stidljivo a posle snagom sindikata kragujevaÄke Zastave, pade na pamet da, ako je Haiku najkraći i najtaÄniji naÄin da se iskaže i zabeleži odreÄ‘eni trenutak, onda Å¡ta je suprotno od toga? Kada je bio sasvim blizu odgovora prekide ga telefonska zvonjava i on, instiktivno, pomisli da iÅ¡Äupa kabl iz zida ali se suzdrža i... pogreÅ¡i. Narednih sat vremena provede objaÅ¡njavajući preko telefona jednom kolegi kako da reinstalira Windows XP. Potpuno psihiÄki unakažen posle ovog razgovora Albert zapisa ovaj haiku na bojleru, sa namerom da sutra ucmeka kolegu Äim ga primeti da ulazi u krug firme.

"Onaj koji ne zna pozove onoga ko zna

onaj koji zna je strpljiv i glup.

Onaj koji ne zna je uporan i Windows mu olista

onaj koji zna je slomljen kao bambus posle oluje."

IzaÄ‘e iz kupatila umorniji nego kad je uÅ¡ao a Merilin se provuÄe unutra gunÄ‘ajući kako je isflekala belu haljinu i da mora da je otkuva na 90 stepeni. Trotter slegnu ramenima, ode u kuhinju, otvori frižider i pojede hladnu mrežicu za stoni tenis, onako s nogu.

Link to comment
Share on other sites

I, Å¡ta sam Ti rekao Astore: Haljinica boje lila će da zapali masu, a Ti hteo Praznu ÄaÅ¡u na mom stolu, mislim, i to je super pesma, ali haljinica... Ej, Å¡ta sam ja na Ibarskoj riba okren'o na tu stvar! Jesil' vido'o Merlin, k'o Å¡atro ide na noćno kupanje, a ja joj dao kljuÄ od sobe... znam, znam, spavao si na terasi, fala Ti ko bratu, pamtiću Ti ti to dok sam živ. I posle dobro, 'ajde Å¡tas' vreÄ‘aÅ¡ odma'. ReÄe Tozovac nudeći Pijacolu zelenom Moravom bez filtera. A ono, za Cecu, nemo' da brineÅ¡. Smatraj zavrÅ¡enim. Iako, stvarno ne znam Å¡ta će Ti to, em celulit, em brate ne ume da peva, em smanjila sise za jedan broj. Dobro, dobro de, ne razumem ja Å¡ta je neizdrž, u redu. Ja ne znam Å¡ta je neizdrž?! Ja! Ma izdrž'o sam ja onog nabeÄ‘enog Cuneta na sceni, i onoga, Äek, daa - onoga Slavuja: umislili oni da su zvezde... Kad sam to izdrž'o, mogu i Cecu da neizdržim. Dobra brlja, a? Dobra, nego Å¡ta - domaća. Deda Miloje pek'o. A Ti ćutiÅ¡... Ako. Nego, Å¡ta da radimo sa onom dvojicom, onaj matori Albert je poÄeo dredove da raspliće od muke a Wolanda će familija izbaciti iz kuće, uzurpirao Å¡pajz - nemaju gde paradajz da ostave... JoÅ¡ malo? Dobro, kako kažeÅ¡, evo sa'ću da pozovem Merlin.

Link to comment
Share on other sites

Ova meditacija se zove "Jovan Pavlovic"? Stvarno steta da propadne, neka reaguju moderatori, ovi su u stvaralackom transu!!

Trotter slegnu ramenima, ode u kuhinju, otvori frižider i pojede hladnu mrežicu za stoni tenis, onako s nogu.

Ovo i ja jedem, samo polulezeci :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Albert Trotter je upravo ispalio treću protivgradnu raketu sa terase i spremao se da ispali Äetvrtu na 67 stepeni severoistok odakle se približavala tamna formacija oblaka iz pravca Mordora. Samo Å¡to zapali fitilj, kad iznenada, zaÄu blago Å¡uÅ¡tanje i white noise. Vrlo jak signal. "Å ta je sad?" zapita se on i sa najvećim oprezom skinu kapu od bakarnog pletiva koju je svakodnevno nosio kao osnovnu zaÅ¡titu od spoljnih uticaja. UobiÄajeno, kada bi u posebnim prilikama skinuo taj bakarni kavez oko mozga, prvo Å¡to bi Äuo su bile poruke tipa "Krenite odmah u McDonalds i poruÄite Double Big Mac i Triple Coca-Cola" ili "NaÅ¡a Banka je VaÅ¡ najbolji prijatelj" ili "VaÅ¡ horoskop za danas kaže da se Äuvate tamnoputih ljudi, to su Sirijci, ili u najmanju ruku Sudanci" i sliÄno. Ovaj put je bilo drugaÄije. U poÄetku kao signal iz podmornice a kasnije jasnije, do njega dopre glas koji je govorio:

"Konferencijska veza, molimo prihvatite poziv. Konferencijski poziv, please reply..."

Trotter sede na prvu žardinjeru na terasi i skoncetrisa se iz petnih žila.

"Merilin ovde, tu si, Trotter?" zaÄu se sanjivi glas.

"Da, ja sam, šta oćeš?" odgovori Albert nestrpljivo.

"Opa, udostojio se gospodin da se javi, kakva Äast..." zaÄu se Tozovac, smeÅ¡kajući se zlobno dok je veza Å¡uÅ¡tala.

"Phii, bre, Tozovac, koji si ti papan, pa vidiÅ¡ da Äovek ne razume da je conference call" doÄ‘e treći glas iz Å¡uÅ¡tave pozadine a Albert se mogao zakleti da je to bio ÄŒerÄil.

"OK, momci" prekide Merilin "polako, bez nervoze, uzmite po jedan valijum i smirite se. Evo, objasniću. Alberte, reÅ¡ili smo da te direktno kontaktiramo ne bi li se dogovorili oko nekih stvari, ako se slažeÅ¡. VidiÅ¡, tu smo ÄŒerÄil, Staljin, Tozovac, Pijacola, Ruzvelt, Woland i ja, pa da malo popriÄamo. Staljin je dosta popio i neće priÄati."

Trotter zapali cigaru, reÄe "Olrajt, u Äemu je stvar?" i pomeri glavu ulevo da bi pojaÄao signal.

Sad se prvi put oglasi Ruzvelt: "ZnaÅ¡ kako, razumeÅ¡ da smo svi mi priliÄno zauzete osobe i da nemamo puno vremena za gubljenje, right? Ova stvar je veÄ‘ preÅ¡la na drugu stranu, taÄnije, doÅ¡li smo do polovine druge strane u temi. Kinezi su već saznali. RazumeÅ¡ moguće konsekvence?"

"E, on mi se razume u spoljnu politiku ko ja u sambu!" zaÄu se Astor Pijacola i odsvira dva akorda u H-molu.

"SluÅ¡ajte druÅ¡tvo" zapoÄe Trotter "samo trtljate i troÅ¡ite mi vreme, a oluja se približava iz pravca Mordora. Jel imate neÅ¡to konkretno da mi kažete ili ćemo da ćaskamo dok se Staljin ne otrezni?"

"ImaÅ¡ pravo" ukljuÄi se Merilin nestrpljivo, "možda je vreme da prekinemo kontakt. Evo, Woland klima glavom i gricka Rean RCA, valjda se slaže? Uglavnom, ostaćemo u kontaktu, možda ponovo navratim nekad, ostala mi je bela haljinica kod tebe u maÅ¡ini. Payi samo, nemoj na jaku peglu? A? Å ta kažeÅ¡? Jesi za da prekinemo?"

"Ma, kako oćete" promrmlja Albert "ionako me zabole glava, mnogo vam Å¡uÅ¡ti ta veza" i brzo navuÄe bakarnu kapu.

Cigara je već bila gotova i zavrÅ¡i kako sve cigare zavrÅ¡avaju, u piksli, a Albert odloži Äetvrtu protivgradnu raketu za sutra i ode u predsoblje da ispod Äiviluka razmisli o svemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...