Jump to content


Pioneer TS-W308D4 pitanje oko povezivanja...


Jojo201123

Recommended Posts

Rider-u hvala na ponudi ali malo si mi daleko.... ;)

Ninoslave , spojio sam sve kako treba po onoj shemi sa predhodne strane , znaci front izlazi u bridgu na 1 zav a rear izlazi u bridgu na 2 zav. Prebacio na front levi ulaz u pojacalo , stavio na 2 kanalni mod i iskljucio crossover. Zvucnik je bio izvadjen iz kutije, upalio cd plejer i kada sam dosao do gepeka vidim da membrana ko blesava radi, takav hod jos nisam video kod zvucnika , izadje jedno 2-3cm i isto toliko se uvuce i tako neprekidno jedno 2 x u sekundi ,cinilo mi se kao da se taj hod pojacava , to je sve trajalo max 6-7 sek , dok nisam ugasio cd plejer. I svetlo u autu prilicno varira sa naponom dok zvucnik luduje... I kao da se cuo neki prigusen zvuk kao da nesto odzvanja ...???

Prilicno panicna situacija za mene kad sam sve to video ...

Ona shema sa prosle strane je sa manuala od JBL GTQ pojacala i kontam da je u redu , jedino je ta opcija koju sam uradio definisana za 2 basa a ja sam koristio jedan sa duplom zavojnicom . To bi trebalo da je isto , jel? Ili gresim ?

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je tu sve ok , to Å¡to ti zvuÄnik toliko osciluje je normalno jer si ga pustio van kutije. To je zvuÄnik napravljen da bude u kutiji i ne sme da radi u free-air režimu-membrana ima hod koji nije kontrolisan i može da se iscepa veÅ¡anje. Ti si mu sad konaÄno dao snage koliko mu treba i mebrana je krenula da se puno pomera jer odraÄ‘uje niske frekfencije a zvuÄnik nije u kutiji..To Å¡to ti pada napon, to ti samo svetla dimuju jer ti je loÅ¡e uraÄ‘eno napajnje, slab ti je alternator od auta i treba staviti jedan kondezator i sve to će prestati.PojaÄalo sad vuÄe puno struje i to je normalno.

ZnaÄi-zvuÄnik mora biti u kutiji, napajanje uraÄ‘eno kako treba i sve to će da razbija kako radi.

Odakle ti ideja da probaÅ¡ taj zvuÄnik izvan kutije? Možda si neÅ¡to oÅ¡tetio, valjda nisi..

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije nista osteceno jer sam probao posebno sve kanale i sve radi normalno.I moram da napomenem da kad se ukljuci cd plejer u normalnim okolnostima, nista se ne cuje jedno 5-6 sek i onda se cuje ukljucivanje pojacala sa jednim kratkim zvukom i tek onda krece muzika.To je normalno. Ali u ovom mom slucaju cim sam ukljucio cd plejer odmah dolazi do tog rada membrane , bez muzike i traje 5-6 sek dok ne ugasim cd. Probao sam ga van kutije zato sto nemam napravljen na kutiji jos jedan prikljucak za drugu zavojnicu. Nista , probacu jos jednom ali sa upaljenim motorom i ne znam da li da cinc iz plejera spajam na levi front ulaz u pojacalo (kako je na shemi) ili da ga ostavim na levom rear ulazu kako mi je i spojeno bilo svo vreme i kako je radio jedan bridgovan izlaz?

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Ma nemoj da ga probaÅ¡ van kutije ÄoveÄe, to ti je kao da si kupio zvuÄnike za kuću povadio drajvere i stavio ih oko kutije na tepih i gledaÅ¡ i misliÅ¡ ala ovde neÅ¡to ne radi dobro. Pa spoji zavojnice u seriju samo za probu i stavi ga u kutiju. I onda probaj jedan bridge kanal pa drugi da vidiÅ¡ da li posebno rade ok. Možda napajanje u pojaÄalu ne može da radi dobro kada oba bridge kanal krenu zajedno da rade..

Vrlo lako moguće da to pojaÄalo u bridgu neÅ¡to ne radi dobro...

Link to comment
Share on other sites

Ma nemoj da ga probaÅ¡ van kutije ÄoveÄe, to ti je kao da si kupio zvuÄnike za kuću povadio drajvere i stavio ih oko kutije na tepih i gledaÅ¡ i misliÅ¡ ala ovde neÅ¡to ne radi dobro. Pa spoji zavojnice u seriju samo za probu i stavi ga u kutiju. I onda probaj jedan bridge kanal pa drugi da vidiÅ¡ da li posebno rade ok. Možda napajanje u pojaÄalu ne može da radi dobro kada oba bridge kanal krenu zajedno da rade..

Vrlo lako moguće da to pojaÄalo u bridgu neÅ¡to ne radi dobro...

Link to comment
Share on other sites

Ali ne shvatas , razumem o cemu pricas u vezi rada zvucnika u kutiji i van kutije , naravno. Ali ovaj hod membrane koji se desio sigurno ne moze biti do toga ako zvucnik nije u kutiji. Taj hod je kontam , maximalni hod koji membrana moze da postigne , zasto se to desava kad muzika jos nije ni pocela?

Link to comment
Share on other sites

Uspeo konacno....

Ovako , ponovo sam spojio oba izlaza bridgovana na obe zavojnice ali sam ostavio chincheve na rear ulaz u pojacalo , upalio motor i sve radi ok . Uzasno jace radi nego ranije. Toliko jace da mi na malom gasu , ne na leru , zmigaju farovi. Cool ali eto sledeceg problema, kako da resim da mi napon ne pada?? Kontam da ce mi trebati neki kondenzator ali ne znam kakav i gde da ga kupim , koliko bi me kostao neki za moj setup?

Pozdrav svima

Link to comment
Share on other sites

Uspeo konacno....

Ovako , ponovo sam spojio oba izlaza bridgovana na obe zavojnice ali sam ostavio chincheve na rear ulaz u pojacalo , upalio motor i sve radi ok . Uzasno jace radi nego ranije. Toliko jace da mi na malom gasu , ne na leru , zmigaju farovi. Cool ali eto sledeceg problema, kako da resim da mi napon ne pada?? Kontam da ce mi trebati neki kondenzator ali ne znam kakav i gde da ga kupim , koliko bi me kostao neki za moj setup?

Pozdrav svima

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...