Jump to content


mission m32i ili kef C3


slavkobgd

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Znam da im treba dati malo vremena da prosviraju.E sad posto sam ja pocetnik u ovoj oblasti imam jedno pitanje.Sta se dobija bi-wiringom i ako neko moze da mi objasni nacin povezivanja sa pojacalom.Cuo sam nesto ali svako ima svoju verziju.

Hvala

Inace idem sutra da ih pazarim.

Link to comment
Share on other sites

Hehe, bio si brzi, to je to :D .

Uglavnom, ja bih na tvom mestu, taman dok se zvucnici usviraju umesto bi-wiringa prvo uklonio te fabricke jumpere i na njihovo mesto stavio vezu od kabla koji vec imas kao zvucnicki. Kasnije mozes da eksperimentises. Ovo za punjenje peskom je isto dobra ideja.

Link to comment
Share on other sites

Mozes i jedno i drugo. Samo OBAVEZNO obrati paznju kako vezujes, znaci, za levi kanal (zvucnik) mozes da vezujes recimo sa B left kanala na pojacalu na donje terminale na zvucniku, a sa A left kanala na gornje terminale. Za desni zvucnik isto tako, naravno sa right kanala na pojacalu. Sve vreme normalno postujes pravilo plus u plus a minus u minus.

Ovako:

http://www.avforums.com/forums/attachments/av-amplifiers-receivers/106005-problem-my-cambridge-amp-bi-wire-biwire.jpg

Mozes i da vezes samo na jedan kanal na pojacalu, A ili B, samo sto tada moras u terminal na pojacalu da uvuces dva kabla sto nekad nije jednostavno, ako su kablovi veceg preseka.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...