Jump to content


Zvucnici: Savet!


RobbieM

Recommended Posts

E ovako, na jesen, ako sve prodje po planu, planiram da uzmem par podno-stojecih zvucnika... E tu pocinje dilema...

Pojacalo koje imam je Onkyo A-8830, slusham elektronsku muziku najvise ali bude tu i starog rock-a, reggae-a pa cak i neki acid jazz...

Budzet koji je u planu je nekih 250-300e, i hteo bih nove kutije da uzmem, iz razloga jer se ne razumem toliko da bi pouzdano ocenio polovne zvuchnike...

E sad, razgledao sam po netu, pregledao cenovnike i doveo sebe u totalnu konfuziju... Evo sta je meni delovalo zanimljivo:

Mission m33i

Mission MV8

Pure Acoustics XTI 50

Yamaha NS-50

Heco Victa 500

i u 4audio sam gledao jedan model podnostojecih 2-sistemskih Warfedale kutija sa 3 drajvera po kutiji ali nazalost nisam zapamtio model (cini mi se da su bili oko 28.000din)... Pored svega ovoga, u Tehnomarketu ima brdo Jamo kutija...

Pa sad vi slobodno raspal'te po predlozima, naravno i pored gore navedenih ako vam padne nesto na pamet a da je novo u tom cenovnom rangu!!!

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

A ja pomislio da je cena za 1 komad tih Pure Ac... Zato sam ih i naveo...

E ljudi, sad da pomutim malo, sta mislite o 2-sistemskim PA kutijama za kucnu upotrebu? Videh dosta povoljne Behringer kutije (drvene) u Mitrosu (10'' ili 12'' drajver)... Mislim, za bass-oriented muziku...

Kako bi to zvuchalo sa ovim mojim pojacalom? Moze li se porediti zvuk sa ovim pomenutim hi-fi kutijama mozda?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ako volis da slusas muziku glasno,bez nekih udubljivanja u bas ispod 40Hz i visoke iznad 16Khz i josh neke sitnice da zanemaris,razglasne kutije mogu da ti daju neki novi osecaj muzike ,prvenstveno zbog njihove efikasnosti.Zbog toga sa njima svako pojacalo zvuci mnogo mocnije.Evo slikovitog poredjenja :Uzmes recimo 2 razglasne kutije sa basovima 15" i hornama

od 2" skacis ih na amp 2x50W i pojacas na dve trecine .......... Da dozivis isto to sa nekim bookshelf kutijama sa basom od

4" i visokotoncem 1/2" inch treba da tim malim bookshelf kutijama privedes-da ih napumpas sa nekih 2X500 Wati pri cemu bi taj bas trebao da ako bi hteo da proprati amplitudu signala da pravi pomak membrane od oko 10-ak cm-nemoguce zar ne. Ali sve ima svoje prednosti i mane pa ko voli.......

Link to comment
Share on other sites

Secam se od ranije teme i tvojih predlozenih kutija koje su ti usle u uzi izbor... Nijedna od njih nije za takvu primenu, najvise ih topologija koci. Prati po oglasima, cesto imas solidne zvucne kutije koje bi bas odgovarale tvojim potrebama. Ako ce ti sluziti za kucnu primenu za playere i mixetu, lepo ih postavis na stalke ispred sebe dok si za pultom sa opremom i radis posao. :listen Mora tu da se zna sta je bass i dinamika, a sta bass-ic. :type

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...