Jump to content


Dugme za potenciometar


Zare

Recommended Posts

Sa malom razlikom, okolo je plastika, odnosno poklopac/prednja ploÄa je od metala (alu ili Å¡ta?) ovakovijeh kapica ima kod nas u otpadu, jedno dve kartonske kutije, nije niÅ¡ta manje retro od ovoga. Ja sam odustao od pokuÅ¡aja da u radnjama nalazim neÅ¡to lepo pa sad kupim materijala i dam strugaru da odradi i za manje para imam bolje kapice... -one u otpadu kod nas su 10 din a ima i u prodavnicama instrumenata neke skroz COOL kapica za gitare... Srebrne, zlatne, sive, bele, crne... Sa sve natpisom u krug od 0 do 9... E, to je pravi retro... Jedino cena nije... Mislim da su oko 350-400 dinara a možda i viÅ¡e :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ne treba da se cimaÅ¡, naÄ‘i materijal, poÅ¡alji ga i daj crtež. Ja kažem strugaru da uradi i on o'ma ostavi sve i radi Å¡ta mu kažem. S druge strane, pravljenje linijica i ne znam Å¡ta, pisanje brojeva nije posao za nas. Za Äega bi ti trebalo, kojeg preÄnika, koliko komada, za koju osovinu? Da li mora da bude od aluminijuma ili može i od mesinga pa da se hromira?

Link to comment
Share on other sites

Ne treba da se cimaÅ¡, naÄ‘i materijal, poÅ¡alji ga i daj crtež. Ja kažem strugaru da uradi i on o'ma ostavi sve i radi Å¡ta mu kažem. S druge strane, pravljenje linijica i ne znam Å¡ta, pisanje brojeva nije posao za nas. Za Äega bi ti trebalo, kojeg preÄnika, koliko komada, za koju osovinu? Da li mora da bude od aluminijuma ili može i od mesinga pa da se hromira?
Link to comment
Share on other sites

Ha, ha, ha... Kao Å¡to se vidi iz priloženog, imam ih par komada, neki u kutiji sa delovima, neki na zaboravljnim projektima. Ovako, paket post express je 150 dinara do 0.5kg, ovo stane u to, ja ti ovo Å¡aljem koliko odmah nakon Å¡to mi daÅ¡ adresu, a ti meni poÅ¡aljeÅ¡ neÅ¡to jednog dana... ? Kapice su taÄno fi 28mm a dubine 35mm, osovina ulazi taÄno 17.5mm max, dakle do pola... Dve imaÅ¡ ako hoćeÅ¡... Rupa od 32mm idealno paÅ¡e jer je standardna veliÄina burgije za drvo i aluminijum, a imam takvu i za metal... zatezanje je sa malim inbus zavrtnjem.

Link to comment
Share on other sites

Nema leba kod nas za dugmice.

Ja sam odlucio d to narucim iz nemacke (banzai). Vrlo su povoljni - mozda ima nesto sto tebi odgovara.

t_17458_01.gif

t_17460_01.gif

t_17456_01.gif

P.S behemont je zakon

Made from a block of solid metal. Measures 48mm diagonally

6mm round shaft, fastened by two set screws.

20585_th.gif

5.77e

Poz

Link to comment
Share on other sites

hocu, samo nece biti isti princip kao prosli put posto nisam u stanju sada (posle mora) da iskesiram celu porudzbinu pa da kasnije sakupljam pare kao prosli put.

Ko bude hteo da narucuje, dacu mu broj rcuna na koji bi uplatio pare i kada se sve skupi, onda saljem porudzbinu.

Javicu kada bude, verovatno bih objavio na forumu u nedelju, pa da sve dogovore zavrsimo do cetvrtka/petka.

Poz

Link to comment
Share on other sites

hocu, samo nece biti isti princip kao prosli put posto nisam u stanju sada (posle mora) da iskesiram celu porudzbinu pa da kasnije sakupljam pare kao prosli put.

Ko bude hteo da narucuje, dacu mu broj rcuna na koji bi uplatio pare i kada se sve skupi, onda saljem porudzbinu.

Javicu kada bude, verovatno bih objavio na forumu u nedelju, pa da sve dogovore zavrsimo do cetvrtka/petka.

Poz

Link to comment
Share on other sites

hocu, samo nece biti isti princip kao prosli put posto nisam u stanju sada (posle mora) da iskesiram celu porudzbinu pa da kasnije sakupljam pare kao prosli put.

Ko bude hteo da narucuje, dacu mu broj rcuna na koji bi uplatio pare i kada se sve skupi, onda saljem porudzbinu.

Javicu kada bude, verovatno bih objavio na forumu u nedelju, pa da sve dogovore zavrsimo do cetvrtka/petka.

Poz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...