Jump to content


Sa cime upariti JBL Studio 230


dulen

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U tvom odgovoru se mozda i krije moja osnovna dilema. Zasto npr ne Yamaha?

Da li to ide bas po nazivu proizvodjaca, pa kao oni ne idu. Ili pogledas specifikaciju pa onda zakljucis.

Pitam bas zbog toga sto se meni yamaha r-n500 svidela (cuo sam i Harman, MRMOT-ov komentar :order  ), a vidim ljudi i ne preporucuju to uparivanje.

Link to comment
Share on other sites

A mrsimo zato sto hocu da poslusam misljenja i malo iskusijih, one koji su duze u tim vodama i koji su poslusali svakave varijante.  ;-)

Poslusacu kombinaciju i sa Marantzom, pa cu se odluciti izmedju ta dva.
Ako je slobodno reci na forumu, da li znas gde mogu da se cuju marantzi? Mislim da ih u audio radnjama u NS nema.

Link to comment
Share on other sites

Yamaha RN-500 i slični risiveri su fobra opcija samo ako češ koristiti sve funkcije koje nude (radio, reprodukcija preko mreže i sa USB-a...). Ako tražiš samo što bolji zvuk, integralac je bolje rešenje, kao što je neko već napisao. Exposure 1010, neki Marantz itd.

Link to comment
Share on other sites

Yamaha RN-500 i sliÄni risiveri su fobra opcija samo ako ÄeÅ¡ koristiti sve funkcije koje nude (radio, reprodukcija preko mreže i sa USB-a...). Ako tražiÅ¡ samo Å¡to bolji zvuk, integralac je bolje reÅ¡enje, kao Å¡to je neko već napisao. Exposure 1010, neki Marantz itd.

Da, ideja mi je da koristim bas ove opcije. Hteo sam da uz JBL nadjem nesto sto ce objediniti komponente kao sto je to ovde Yamaha uradila. Svestan sam da ovde dobijes svasta, ali da se sigurno ustedi na kvalitetu na svemu od toga. Ali onoliko koliko mi treba mislim da je dovoljno. Nisam nesto previse upoznat sa stanjem na trzistu, pa sam hteo da proverim da li ima nesto slicno ovoj Yamahi, za neki slicni cenovni rang.

 

Usput, hvala Kursum na odgovoru, svakako cu poslusati i Marantz-e.

Link to comment
Share on other sites

Poznanik je imao ozbiljnhjh problema bas sa Onkyo. Zaobici. Yamaha je mnogo pouzdanija.

Bicu dosadan, i dalje guram na integralac. Trenutno na KP ima i Marantz 600(4 ili 5) integralac i Expo 1010 za pristojne pare.

Ako je do internet radija to moze i preko kompa. Ionako i ovako internet radio je najcesce los mp3.

Link to comment
Share on other sites

Nema smisla donositi apsolutni sud o pouzdanosti brenda na osnovu jednog uzorka. Sigurno su gomile ljudi na globalnom nivou imale problema sa Yamahom ili bilo kojim drugim velikim brendom. To je normalno.

Drugo, čovek je rekao da hoće mrežno povezivanje i reklo bi se da ga zanima hi-res, a ne samo internet radio. To sa integralcem ne može da dobije. U stvari može sa ECI 6DS, ako je spreman da izbroji 10x više love.

Link to comment
Share on other sites

Nije bas usamljeni slucaj da su ljudi sa Onkyo imali problema. Pun je internet toga. Te se pregreva, te crkava HDMI ploca... Imam drugara,drzi tri kafica. U sva tri Yamaha risiveri rade godinama u smradu, duvanskom dimu i kojekakvim uslovima. Meni se zvuk Yamahe nikad nije dojmio ali ponavljam - rade i ne kvare se.

Opet ja "u plocu" dok vi "u klin" sa Expo 3010s2 D ima i dac koji cita cak i DSD64 ne mora samo EC a za manje pare ima i Hegel H80 takodje sa dacom, cita i hires... Isto to radi recimo neki NAD integralac iz D serije za jos manje para... I sve je to bolje od tih multipraktika koji se spominju. Moje vidjenje problema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...