Jump to content


Zamena zvucnika ili pojacala?


Zeljkovic

Recommended Posts

Pa da li su kablovi qed silver zaista toliko losi ili je kod mene slucaj da Nad i Mission daju malo tamniji zvuk? Ako se vec prica o kablovima dajte konkretno neki predlog, model i okvirna  cena?

Inace kao sto rece Tehnicsss neka pojacala i zvucnici se ne slazu, a ja takodje mislim da je ovde bas taj problem prisutan. Temu sam nazvao zamena zvucnika jer imam kupca kroz 2 dana, pa sam mislio ako neko moze tj. ko ima nekog iskustva u smislu da je probao ili koristi Nad da mi preporuci neke  modele zvucnika koji se bolje slazu od Misson sa Nad pojacalom i tako mi suzi izbor koje zvucnike da poslusam pre kupovine.

Hvala vam svima na odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po nazivu kablova ne bih rekao da su losi, mada ih nisam slusao.

U toj postavci bi trebali da rade posao.

E sad, posto nisi zadovoljan zvukom ja sam ti predlozio da se poigras zamenom kablova jer to zna da donese promenu, a mislio sam na DIY varijante kablova.

Te kutije vuku na tamnu stranu.

Mada, istine radi, kod mog brata sviraju Mission m72 (model pre tvojih, sa kevlarskom membranom) sa Yamahinim A/V risiverom iz gornje srednje klase, i kod njega kablovi ne prave ni blizu takvu cujnu razliku kao kod mene.

Ako su ti preblizu zadnjem zidu a izvadjenih sundjera iz porta, gotovo sam siguran da ti je takva postavka ubila detalje I visoke.

Ako je to slucaj, izvuci zvucnike sto vise od zida I naguraj sundjere u portove pa probaj.

Link to comment
Share on other sites

Po nazivu kablova ne bih rekao da su losi, mada ih nisam slusao.

U toj postavci bi trebali da rade posao.

E sad, posto nisi zadovoljan zvukom ja sam ti predlozio da se poigras zamenom kablova jer to zna da donese promenu, a mislio sam na DIY varijante kablova.

Te kutije vuku na tamnu stranu.

Mada, istine radi, kod mog brata sviraju Mission m72 (model pre tvojih, sa kevlarskom membranom) sa Yamahinim A/V risiverom iz gornje srednje klase, i kod njega kablovi ne prave ni blizu takvu cujnu razliku kao kod mene.

Ako su ti preblizu zadnjem zidu a izvadjenih sundjera iz porta, gotovo sam siguran da ti je takva postavka ubila detalje I visoke.

Ako je to slucaj, izvuci zvucnike sto vise od zida I naguraj sundjere u portove pa probaj.

Po nazivu kablova ne bih rekao da su losi, mada ih nisam slusao.

U toj postavci bi trebali da rade posao.

E sad, posto nisi zadovoljan zvukom ja sam ti predlozio da se poigras zamenom kablova jer to zna da donese promenu, a mislio sam na DIY varijante kablova.

Te kutije vuku na tamnu stranu.

Mada, istine radi, kod mog brata sviraju Mission m72 (model pre tvojih, sa kevlarskom membranom) sa Yamahinim A/V risiverom iz gornje srednje klase, i kod njega kablovi ne prave ni blizu takvu cujnu razliku kao kod mene.

Ako su ti preblizu zadnjem zidu a izvadjenih sundjera iz porta, gotovo sam siguran da ti je takva postavka ubila detalje I visoke.

Ako je to slucaj, izvuci zvucnike sto vise od zida I naguraj sundjere u portove pa probaj.

Mozda je problem sto mi je soba telativno nala od svega 12, po uputstvu trebali bi da su min 0.2m od zadnjeg, a 0.5m zida sa strane ali jednostavno ja nemam mogucnost za to. Sa sundjerima zvuce detaljnije ali je bas upola slabiji, razmisljao sam da probam sa wharfedale 122 ili sa zvucnicima koji imaju port napred.
Link to comment
Share on other sites

Ma imaju engleski zvucnici bass, poneki i previse bass-a. Problem je engleska propaganda koja od musice pravi slona i od zvucnika namenjenih 5.1 sistemima pravi "audiofilske" zvucnike koje ljudi kupuju za ogromne pare pa kad cuju nesto drugo za sta su mislili da je krs (da, da mislim na Japance) onda se ceskaju po glavi i pitaju gde odose pare. Englezi imaju dobar bass i koriste stari fazon da pomocu skretnice malo povecaju mid-bass pa se cini da bass ide nize nego sto zaista ide (ako nekog to zanima neka potrazi na netu jer i ovako odosmo u off). 

Link to comment
Share on other sites

Posedovao sam zensor 3 i koristio ih u 14 kvadrata pa posle i u vecoj sobi mogu da kazem da su u oba slucaja imali vise nego korektne niske tonove  sa blagim akcentom na midbas.Nisu zahtevni za pozicioniranje, dosta im je 30cm od zadnjeg zida,u svakom slucaju preporuka za njih od mene.

Taman sam hteo da mu preporucim Zensor 3 ali bolje da to cuje od nekog ko ih je koristio. Mogao bi da poslusa i nesto od Klipsch-a ako mu se uklapa u budzet. Inace koliki je budzet i kolika je prostorija? KEF IQ30 koji te zanimaju nisam cuo ali sam cuo ove (http://www.kupujemprodajem.com/kef-q1-17117681-oglas.htm?filter_id=20513322) i u sobi 3 x 3 m sa jednim Yamaha pojacalom (ne secam se oznake) sviralo je veoma dobro. Na vecim snagama visoki budu malo ostriji ali generalno za taj novac od Kefala odlicno. iQ30 su celih 101e vise (http://www.kupujemprodajem.com/kef-iq30-17649564-oglas.htm?filter_id=20513322).

Link to comment
Share on other sites

 

Taman sam hteo da mu preporucim Zensor 3 ali bolje da to cuje od nekog ko ih je koristio. Mogao bi da poslusa i nesto od Klipsch-a ako mu se uklapa u budzet. Inace koliki je budzet i kolika je prostorija? KEF IQ30 koji te zanimaju nisam cuo ali sam cuo ove (http://www.kupujemprodajem.com/kef-q1-17117681-oglas.htm?filter_id=20513322) i u sobi 3 x 3 m sa jednim Yamaha pojacalom (ne secam se oznake) sviralo je veoma dobro. Na vecim snagama visoki budu malo ostriji ali generalno za taj novac od Kefala odlicno. iQ30 su celih 101e vise (http://www.kupujemprodajem.com/kef-iq30-17649564-oglas.htm?filter_id=20513322).

Prostorija je oko17kv, najvise sam i zagrejan za Zensor 3 ali bih prethodno zeleo da cujem i taj novi Diamond 122 da vidimo vredi li to cemu :smile:. A sta mislite o ovim TannoyV4i, dosta su dobro ocenjeni po testovima, mada su i skuplji 16.000din od zensor 3. Budzet je plafon do 50.000din, mada vise bih voleo da dam i manje i ne znam ni sam da li podni Tannoy zvucno vrede vise za tih 150e razlike. Mada taj iq30 je kao visa klasa u odnosu na 122 i zensor 3, pa mozda svakako treba i njega poslusati. Asto se tice Tannoy ne znam da li su ovo isti zvucnici, posto su razlicito ocenjeni, jedan je v4 a drugi v4i.

http://www.whathifi.com/tannoy/mercury-v4/review

http://www.whathifi.com/tannoy/mercury-v4i/review

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Danas sam slusao na svom pojacalu u 4audio bx2, diamond 122 i kef q300. Bx2 je dobar, mislim za taj novac, diamond 122 definitivno ne vredi tih 4000 vise(po meni) jer je losiji od bx2. Ali kada sam cuo kef q300, razlika u kvalitetu zvuka je ogromna mada je i u ceni :-D

Tako da sada nemam pojma sta raditi, mozda je najpametnije malo iskulirati tj skupiti jos novca za q300, jer njima sam odusevljen. Dali Z3 nemam mogucnost da cujem u Ns nigde, a da ih kupujem bez slusanja ne znam koliko je pametno.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam slusao na svom pojacalu u 4audio bx2, diamond 122 i kef q300. Bx2 je dobar, mislim za taj novac, diamond 122 definitivno ne vredi tih 4000 vise(po meni) jer je losiji od bx2. Ali kada sam cuo kef q300, razlika u kvalitetu zvuka je ogromna mada je i u ceni :grin:

Tako da sada nemam pojma sta raditi, mozda je najpametnije malo iskulirati tj skupiti jos novca za q300, jer njima sam odusevljen. Dali Z3 nemam mogucnost da cujem u Ns nigde, a da ih kupujem bez slusanja ne znam koliko je pametno.

 

To je najbolja ideja, mislim najbitnije si resio - odusevljen si zvukom.

Strpljen - spasen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...