Jump to content


Zvu�ne kutije za sony ta av 670 es?


jole

Recommended Posts

Problem "mutiranja" vasih zv.kutija nije definitivno do njih vec do pojacala, tj pokusavate da iz pojacala izvucete vise snage nego sto ono nominalno ima pa u  pojacalu dolazi do izoblicenja (klipinga).

hvala Roki na inf.

mozes li mi reci da li ja mogu da kupim preamp i da popravim kliping

voleo bih u toj sobi odradim 5.1 vremenom, zato za pocetak pitam samo za dve kutije a kasnije bih dokupio ostatak koji bi se uklopio sa predhodnim.

sta mi sve treba za 5.1 uz ovo pojacalo i grmofon koji imam ?

ne znam dal je bitno mnogo i koji je gramofon za 5.1 al cisto da napomenem da je marke technics quartz na njemu je i neka oznaka sl -1210 mk2

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da ne mozes,treba ti snaznije pojacalo, odnosno u tvom.slucaju risiver .Na tvom mestu potrazio bih noviji risiver( ne mora sa hdmi ) 5.1,6.1 gde svaki kanal isporucuje istu snagu npr 5x100w.

ja bih voleo da zadrzim ovaj sony a iskren da budem vizuelno sam ga kupio na kupindu jer mi se svideo na oko,gledao pozadi i pise na njemu pro logic

gde mi je palo na pamet prvo dve kutije pa ostatak da dokupim ili eventualno predpojacalo ili mozda neki aktivni woofer ali ako nije nikako izvodljivo tako nesto organizovati tj povezati iskombinovati,

ostajem na dve kutije najverovatnije po savetu maxxaudia Canton i to je to.

ne znam zasto mi niko nije preporucio neki model jbl,ar,tannoy,b&w....?

pitam jer sam cuo da su dosta pohvaljene ove marke.

Link to comment
Share on other sites

Pro logic risiveri I pojacala su dobrano zastarela tehnologija,posle njih dolaze pojacala sa dolby digital ex,dts-es,dts 96\24,dts neo 6,dolby prologicII dekoderima, I danasnji dts-hd, hd master audio itd.

Posto zelite u buducnosti 5.1 sistem (ono  .1 se odnosi na vufer,koga ti ne mozes da vezes na svoje pojacalo) ,moja preporuka bi bila za neki kvalitetniji risiver sa ovim dekoderima.....tek onda mozete razmisljati o malo kvalitetnijim zv,kutijama.

Link to comment
Share on other sites

Pro logic risiveri I pojacala su dobrano zastarela tehnologija,posle njih dolaze pojacala sa dolby digital ex,dts-es,dts 96\24,dts neo 6,dolby prologicII dekoderima, I danasnji dts-hd, hd master audio itd.

Posto zelite u buducnosti 5.1 sistem (ono  .1 se odnosi na vufer,koga ti ne mozes da vezes na svoje pojacalo) ,moja preporuka bi bila za neki kvalitetniji risiver sa ovim dekoderima.....tek onda mozete razmisljati o malo kvalitetnijim zv,kutijama.

razumeo sam sve do detalja Roki za to se zahvaljujem maximalno.

kad covek ne zna tako biva ja kupio ovaj sony pre 15 dana.

ja trenutno nemam para da kupim ovakav receiver + 5.1 ostajem ipak pri kupovini 2 kutije pa kad se ukaze prilika bolja finans.promenim sve na bolje.

postoji li tvoj savet tj predlog neki mimo canton kutija ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

hvala Roki na savetu,jel to maxxaudio ?mada iskreno ne razumem ovo gore tj utisak varljiv i ovo paljenje ?

jos jedno pitanje i necu vise da te davim.

ako ja kupim dve kutije posle mogu da dokupim satelite centar i woofer + receiver?

tj to ne mora da bude aktivni sistem da bi radio na receiveru 5.1?

Link to comment
Share on other sites

Misli da lozis jer gramofon je stereo sprava, a ne 5.1 i ako se slusa na 5.1 sistemu, slusa se u stereo modu.

Drugo model gramofona koji imas je...malo cenjeniji, pa se ne znanje oko 5.1 i imanje ovog gramofona malo kosi.Tesko je da ga imas , a ne znas sta imas.

 

I trece Visaton je firma ne 1 model kutija, ima ih svih velicina i cenovnog ranga. Vise se ne prave fabricki nego samo u kit formi, tako da vecina onog sto vidis da je visaton je u stvari nesto slicno visatonu...znas ono skinu nacrte, nemaju para za visaton drajvere, ture SAL i misle posle visaton ne valja.

To pojacalo koje imas jeste surrond, ali ga posmatraj kao stereo, jer pro logic sistem dekodovanja je zastareo.

Da i ja kazem da su sony i visaton solidan par...ali koji visaton???

Link to comment
Share on other sites

Misli da lozis jer gramofon je stereo sprava, a ne 5.1 i ako se slusa na 5.1 sistemu, slusa se u stereo modu.

Drugo model gramofona koji imas je...malo cenjeniji, pa se ne znanje oko 5.1 i imanje ovog gramofona malo kosi.Tesko je da ga imas , a ne znas sta imas.

 

I trece Visaton je firma ne 1 model kutija, ima ih svih velicina i cenovnog ranga. Vise se ne prave fabricki nego samo u kit formi, tako da vecina onog sto vidis da je visaton je u stvari nesto slicno visatonu...znas ono skinu nacrte, nemaju para za visaton drajvere, ture SAL i misle posle visaton ne valja.

To pojacalo koje imas jeste surrond, ali ga posmatraj kao stereo, jer pro logic sistem dekodovanja je zastareo.

Da i ja kazem da su sony i visaton solidan par...ali koji visaton???

kako bi smer bio pozitivan da naucim nesto sto mi je strano tj 5.1 i mnogo toga jos... + da lozim nekog a trazim pomoc od njega - mislim nikakav.

samo se lik izgubio bez traga.,ali se zahvaljujem u svakom slucaju na savetima i vremenu odvojenom za mene.

ja sam gramofon dobio od druga iz italije pre 10 god.kupio ga od nekog dede za male pare.nas dogovor je bio da mi donese dobar gramof. tj nebitna marka,model - nebitno samo da je ok. nisam ga koristio dugo jer sam stigao u Srbiju pre mesec dana gde za sav ovaj dugi vremenski period malo sam imao slobodnog vremena za audio pravce i saznanja.

da je gramof.cenjeniji jeste al moje neznanje je to tek malopre saznalo kroz listanje oglasa.

nisam imao interesovanje nikakvo za tim jer gramof.vec imam.

hvala ti druze na razjasnjenju za paljenje i informacijama za visaton.

Link to comment
Share on other sites

To pojacalo sto imas je solidno, i ako nisi preterano zahtevan kao poneki onda ce ti doneti mnogo uzivanja u muzici, iako je surround, pravljen je u vreme dok je stereo jos uvek bio prioritet, pa tako i stereo reprodukcija mu je dobra. Neki noviji modeli koji imaju sve silne dekodere koji bi ti mozda nesto znacili, a u cenovom rangu tog sony ne mogu zvucno da mu pridju ni blizu.Pojacalo imas, zvucnike koje planiras kupiti je najbolje cuti u svojoj sobi, jer to u drugoj prostoriji ce totalno drugacije da zvuci. Ja sam moj sistem nekadasnji cuo u 3 razlicite sobe, i to je tolika razlika bila da se dok se ne cuje tesko moze i zamisliti.

 

I cuvaj gramofon!

Link to comment
Share on other sites

To pojacalo sto imas je solidno, i ako nisi preterano zahtevan kao poneki onda ce ti doneti mnogo uzivanja u muzici, iako je surround, pravljen je u vreme dok je stereo jos uvek bio prioritet, pa tako i stereo reprodukcija mu je dobra. Neki noviji modeli koji imaju sve silne dekodere koji bi ti mozda nesto znacili, a u cenovom rangu tog sony ne mogu zvucno da mu pridju ni blizu.Pojacalo imas, zvucnike koje planiras kupiti je najbolje cuti u svojoj sobi, jer to u drugoj prostoriji ce totalno drugacije da zvuci. Ja sam moj sistem nekadasnji cuo u 3 razlicite sobe, i to je tolika razlika bila da se dok se ne cuje tesko moze i zamisliti.

 

I cuvaj gramofon!

hvala na savetima druze

ja sam skroman i necu preterivati sa prodajom pojacala i kupovinom receivera.

kupujem dve kutije kada nadjem sta mi odgovara i to je to.

jes da je malo teze naci, jer u Boru nema nikakvih ponuda al sacekacu nije hica totalna.

cuvam grmofon,

jos tek sad kad sam saznao...

pozz

Link to comment
Share on other sites

A imas li u planu da pravis kucni bioskop ili ces se zadrzati na stereo postavci? Za 30 kvadrata moras imati podnostojece kutije, ili neke koje idu na male stalke ali bez basa od 8 inca nista. Ako imas woofer onda moze i nesto manje.

Evo sad procitah prethodnu stranu, od vufera nista zasad tako da ostaju 2 dobre kutije. Ja sam imao jbl lx800 u 56 kvadrata i nije bilo problema sa donjiom spektrom. od bowersa imas slab izbor vecih kutija kod nas, pa i da ti predlozim tesko da ces naci. 

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

A imas li u planu da pravis kucni bioskop ili ces se zadrzati na stereo postavci? Za 30 kvadrata moras imati podnostojece kutije, ili neke koje idu na male stalke ali bez basa od 8 inca nista. Ako imas woofer onda moze i nesto manje.

Evo sad procitah prethodnu stranu, od vufera nista zasad tako da ostaju 2 dobre kutije. Ja sam imao jbl lx800 u 56 kvadrata i nije bilo problema sa donjiom spektrom. od bowersa imas slab izbor vecih kutija kod nas, pa i da ti predlozim tesko da ces naci. 

pozdrav

ostajem na dve kutije

hvala na preporuci jbl

problem se javlja kroz probnu verziju gde je nemoguce tako nesto odraditi ,

u gradu ne postoje kako sam upoznat ovi modeli iz pomenutog gore ranije,

kako da probam u svojoj sobi, logicno nece niko da mi posalje pa ako ne zvuci ok da vratim nazad.

postoji neki lik u Zajecaru koji radi hi fi pa kad njemu naleti nesto od vasih preporuka navedenih dogovoricu probu.

ne znam kako drugacije,

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...