Jump to content


Sommer Cable kao interconnect


ister

Recommended Posts

Interesuje me Vase misljenje u koju kategoriju spada, i da li ga vredi praviti kao interconnect.

 

http://sommercable.com/2__produkte/2__030_meterware/2__200_0001ne.html

Koristim ga u profy svrhe za mikrofone, veze od DI boxova do mixete i stvarno je odlican. Ne vidim razlog da ne bi mogao da se koristi za izradu Hi-Fi interkonekt kabla. Probao sam i neke druge kablove od Sommer Cable i mislim da Nemci znaju sta rade.

Ako znate, gde se moze naci Stage 22, molim javite mi. Uvek postoji potreba za dobrim kablom.

Link to comment
Share on other sites

Koliko mi je poznato Berar je uvoznik Sommer-a, a Loopmedia je maloprodaja. Neki dan sam video da imaju u raznim bojama taj Stage22, kao i mnoge druge... Takodje treba uzeti u obzir i Cicada

 

http://sommercable.com/2__produkte/2__030_meterware/2__200_0451.html

Sajt im je los. Uspeo sam da nadjem, uglavnom zvucnicke kablove. Pozvacu ih telefonom.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam ovaj kabel bas  u Loop Auido-u pre jedno 2 godine, konfekcioniran kod njih Neutrik XLR-ovima.

Kabel zvucno nije nista posebno (koristio ga izmedju D/A konvertora i preampa i izmedju preampa i ampa.

Probao i kod drugara na CD-u.

Tanak, svetao i pomalo ostar zvuk bez definicije.

 

Mozda i vredi zvucno toliko koliko kosta...

Kabel "sluzi" tako sto stoji u fijoci.

 

Sto se pitanja u koju "kategoriju" spada, rekao bih zvucno u najnizu mogucu...

Da posluzi za "ne daj boze" nedelju-dve dok ne stigne nesto  bolje. A onda u orman/fijoku gde ce biti zaboravljen...

 

Evo i jedne pozitivne stvari:

Sreca pa je toliko jeftin pa ova igrarija ne "boli". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...