Jump to content


Dual vintage


Zorole

Recommended Posts

Trazio sam po forumu ali nisam nasao nista o Dual uredjajima. Mene interesuju pre svega oni stariji iz '80tih godina, kad je Dual bio Made in Germani. Kakva su im bila pojacala (CV1200, CV...) kao i risiveri, tjuneri, dekovi, gramofoni, zvucnici... Citao sam nesto da su propali zahvaljujuci japanskim proizvodjacima koji su preplavili evropsko trziste. Nudili su uredjaje slicnih performansi ali po povoljnijim cenama. Nesto kao kinezi danas :) Da li je Dual u rangu sa Grundigom? Video sam kod jednog poznanika Dual pojacalo Cv1200 i tjuner Ct1440 i mogu reci da mi deluju odlicno. Silver, bruseni alu, sve radi super, bez krckanja, kvalitet dosta dobar...

Link to comment
Share on other sites

Zorole Dual ureÄ‘aji su vrlo solidne kvalitete i zvuka, e sad kao u svemu i oni su imali jeftnije serije ali ono iz vrha ponude može konkurirati bilo kojem Grundigu, Telefunkenu, Philipsu pa i mnogim Japancima. U svojoj kolekciji imam i dosta njihovih ureÄ‘aja, pojaÄala CV-1460, CV-1260, dekove C-844, C-830, C-822, legendarnog C-939 itd..imam i nekoliko njihovh gramofona i zvuÄnika, jedino Å¡to vam joÅ¡ mogu reÄi da ni jedan ureÄ‘aj nije bez rezloga i dan danas u mojoj kolekciji. Naravno to je samo moje miÅ¡ljenje ali tko god je kod mene sluÅ¡ao bilo Å¡to od najboljih Duala nije ostao ravnoduÅ¡an, preporuka je da sve Å¡to možete prvo posluÅ¡ate u svojem sistemu pa tek onda odluÄite. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao nekoliko gramofona i pojacala....imao sam i crni CV 1600 koji je odlicno pojacalo....za njih samo pohvale.

 

Slozio bi se , imam par drugara koji uzivaju u svojim Dualima. Jedan od njih ima ovo cv - 1600. Ozbiljno pojacalo za nikakave pare. Dual na nasem trzistu ima mizernu cenu u odnosu na kvalitet, e sad zasto je to tako 

Link to comment
Share on other sites

Zorole Dual ureÄ‘aji su vrlo solidne kvalitete i zvuka, e sad kao u svemu i oni su imali jeftnije serije ali ono iz vrha ponude može konkurirati bilo kojem Grundigu, Telefunkenu, Philipsu pa i mnogim Japancima. U svojoj kolekciji imam i dosta njihovih ureÄ‘aja, pojaÄala CV-1460, CV-1260, dekove C-844, C-830, C-822, legendarnog C-939 itd..imam i nekoliko njihovh gramofona i zvuÄnika, jedino Å¡to vam joÅ¡ mogu reÄi da ni jedan ureÄ‘aj nije bez rezloga i dan danas u mojoj kolekciji. Naravno to je samo moje miÅ¡ljenje ali tko god je kod mene sluÅ¡ao bilo Å¡to od najboljih Duala nije ostao ravnoduÅ¡an, preporuka je da sve Å¡to možete prvo posluÅ¡ate u svojem sistemu pa tek onda odluÄite. :wave2

 

Koje gramofone, ako ti nije teško da vidiš u bazi podataka Muzeja :)

Ja imam Dual 604 i vrlo sam zadovoljan...

Link to comment
Share on other sites

Сви Дуал грамофони Ñа EDS моторима а поготову они Ñа Q у ознаци Ñу одлични. Мана Ñу им иÑувише компликоване ручице и не неког завидног квалитета.

 

ПоÑедујем Dual CS 741Q, одличан грамофон а ÑтабилноÑÑ‚ брзине на нивоу ТехникÑа 1210.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kolja trenutno mi je u kuÄi Dual A-721 , odliÄan gramofon sa najtiÅ¡om mehanikom koju sam ikada Äuo, u kolekciji su joÅ¡ 1237, 1275, 627, 455 gold, imam joÅ¡ nekog njihovog tangencijalca ali kao i ova pradhodna Äetvorka nije mi kod kuÄe ( tajna lokacija)  :)  pa se ne sjeÄam modela Obratite pažnju na veliÄinu motora kod Duala A-721.

post-15891-0-98976900-1364682376_thumb.j

post-15891-0-17646300-1364682422_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Kolja trenutno mi je u kuÄi Dual A-721 , odliÄan gramofon sa najtiÅ¡om mehanikom koju sam ikada Äuo, u kolekciji su joÅ¡ 1237, 1275, 627, 455 gold, imam joÅ¡ nekog njihovog tangencijalca ali kao i ova pradhodna Äetvorka nije mi kod kuÄe ( tajna lokacija)  :)  pa se ne sjeÄam modela Obratite pažnju na veliÄinu motora kod Duala A-721.

 

Baš ti ne znaš šta je dobro! :) Dual 721 je najbolji njihov gramofon, ako se ne varam... To su bile zlatne godine (1977-79), posle je došla plastika...

Da li si mu radio neÅ¡to oko kablova i prikljuÄaka?

Link to comment
Share on other sites

Kolja nisam niÅ¡ta radio jer ga sluÅ¡am povremeno, moj glavni gramofon u kuÄi je Kuzma Stabi mk2, ruÄica VTA, ZvuÄnica AT-OC7, MC Kenwood D-50, slijedeÄi je Thorens TD-320 pa Ariston D-80, Revox B-291, Technicsi SL-7, SL-10, SL-15, Omnitronic DD-4250 LTD, Beogram 1602, Beogram 1700, Beogram 5500, Beogram 3400, itd...itd... InaÄe od kablova pokazao mi se odliÄan Van den Hull 501 MC kojeg imam na Kuzmi. :wave2

 
Link to comment
Share on other sites

Kolja nisam niÅ¡ta radio jer ga sluÅ¡am povremeno, moj glavni gramofon u kuÄi je Kuzma Stabi mk2, ruÄica VTA, ZvuÄnica AT-OC7, MC Kenwood D-50, slijedeÄi je Thorens TD-320 pa Ariston D-80, Revox B-291, Technicsi SL-7, SL-10, SL-15, Omnitronic DD-4250 LTD, Beogram 1602, Beogram 1700, Beogram 5500, Beogram 3400, itd...itd... InaÄe od kablova pokazao mi se odliÄan Van den Hull 501 MC kojeg imam na Kuzmi. :wave2

 

 

Ajme meni... :) Svaka Äast Retro!

Kako li samo držiš sve te gramofone, da li ih slažeš jedan na drugi? :) Šala mala...

 

A sad ozbiljnije - htedoh da te pitam kako održavaÅ¡ tj. ÄistiÅ¡ sve te ureÄ‘aje? Da li ih pokrivaÅ¡ neÄim?

Link to comment
Share on other sites

Retro-Man, on 29 Mar 2013 - 23:24, said:Zorole Dual ureÄ‘aji su vrlo solidne kvalitete i zvuka, e sad kao u svemu i oni su imali jeftnije serije ali ono iz vrha ponude može konkurirati bilo kojem Grundigu, Telefunkenu, Philipsu pa i mnogim Japancima. U svojoj kolekciji imam i dosta njihovih ureÄ‘aja, pojaÄala CV-1460, CV-1260, dekove C-844, C-830, C-822, legendarnog C-939 itd..imam i nekoliko njihovh gramofona i zvuÄnika, jedino Å¡to vam joÅ¡ mogu reÄi da ni jedan ureÄ‘aj nije bez rezloga i dan danas u mojoj kolekciji. Naravno to je samo moje miÅ¡ljenje ali tko god je kod mene sluÅ¡ao bilo Å¡to od najboljih Duala nije ostao ravnoduÅ¡an, preporuka je da sve Å¡to možete prvo posluÅ¡ate u svojem sistemu pa tek onda odluÄite. :wave2

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Od kolege Linesa skoro sam kupio dual cv-1260 i veoma sam zadovoljan i radom i izgledom uredjaja.Interesuje me koji bi yvucnici pasovali uz njega jer mislim da zasluzuje mnogo bolje od ovih koje ja imam:post-13463-0-87873900-1364762384_thumb.jpost-13463-0-85059600-1364762489.jpgZadnja slika je sa interneta ali su moji isti  :wave2

post-13463-0-66645000-1364762473_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Gojkov po mom iskustvu 1460 i 1260 spadaju u pojaÄala svijetlijeg karaktera pa treba paziti da se ne spari sa takvim zvuÄnikom, teÅ¡ko je biti pametan pa savjetovati kad su nam ukusi razliÄiti. Ja bih tražio neke od AR zvuÄnika iz starije generacije tipa AR-18 ili neÅ¡to od Tannoy-a serije Mercury. Presudno je i koliko mislite novca izdvojiti za zvuÄnike, evo nekih prijedloga. :wave2

 

http://www.kupujemhttp://www.kupujemprodajem.com/AR-33bx-5215248-oglas.htm?filter_id=22204307prodajem.com/Ar-18-BX-5242341-oglas.htm?filter_id=22204307

http://www.kupujemprodajem.com/tannoy-mercury-m1-5363406-oglas.htm?filter_id=23094679

Link to comment
Share on other sites

Gojkov po mom iskustvu 1460 i 1260 spadaju u pojaÄala svijetlijeg karaktera pa treba paziti da se ne spari sa takvim zvuÄnikom, teÅ¡ko je biti pametan pa savjetovati kad su nam ukusi razliÄiti. Ja bih tražio neke od AR zvuÄnika iz starije generacije tipa AR-18 ili neÅ¡to od Tannoy-a serije Mercury. Presudno je i koliko mislite novca izdvojiti za zvuÄnike, evo nekih prijedloga. :wave2

 

http://www.kupujemhttp://www.kupujemprodajem.com/AR-33bx-5215248-oglas.htm?filter_id=22204307prodajem.com/Ar-18-BX-5242341-oglas.htm?filter_id=22204307

http://www.kupujemprodajem.com/tannoy-mercury-m1-5363406-oglas.htm?filter_id=23094679

Hvala na odgovoru :thumbsup2 Za zvucnike bih izdvojio oko 100-120evra max.Soba 4.4x3.3= 14.5 m2 .Muzika dzez,vokal dzez i zena Balasevica idr. yu balade.Tiho slusanje,zvuk treba da je prijatan i ne zamarajuciNa koje zvucnike treba da obratim paznju osim ova dva modela(tanoju sa oglasa je udubljena kalota na visokotoncu kako mi se cini).Ima li nekih nemackih zvucnika koji zadovoljavaju ove kriterijume? :wave2

Link to comment
Share on other sites

Grundig, Canton ili Heco su odliÄni zvuÄnici pogotovo u odnodu cijena dobiveni kvalitet ali veÄina Njemaca blago svijetli u gornjem spektru pa bih ipak preporuÄio sluÅ¡anje prije kupovine. To nije uvijek lako izvesti ali je najbolje i garancija da se neÄe maÅ¡iti, muka je kupiti neÅ¡to na neÄiju preporuku pa onda kad se zvuÄnici ukljuÄe u sistem shvatiti da to vama uopÅ¡te ne odgovara. Moj CV-1460 se baÅ¡ ne slaže sa GrunÄ‘ama, 1260 nisam ni probavao tako da ne mogu reÄi kako bi radio ali to su vrlo sliÄna pojaÄala pa mislim da su im i karektiri zvuka sliÄni. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Grundig, Canton ili Heco su odliÄni zvuÄnici pogotovo u odnodu cijena dobiveni kvalitet ali veÄina Njemaca blago svijetli u gornjem spektru pa bih ipak preporuÄio sluÅ¡anje prije kupovine. To nije uvijek lako izvesti ali je najbolje i garancija da se neÄe maÅ¡iti, muka je kupiti neÅ¡to na neÄiju preporuku pa onda kad se zvuÄnici ukljuÄe u sistem shvatiti da to vama uopÅ¡te ne odgovara. Moj CV-1460 se baÅ¡ ne slaže sa GrunÄ‘ama, 1260 nisam ni probavao tako da ne mogu reÄi kako bi radio ali to su vrlo sliÄna pojaÄala pa mislim da su im i karektiri zvuka sliÄni. :wave2

Hvala na odgovoru.Sad imam manje dilema jer mi je izbor suzen.Znaci neki tannoy ili ar :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nema na Äemu, uvijek i rado Äu pomoÄi kad god mogu ali ukusi su razliÄiti od Äovjeka do Äovjeka tako da ne postoji uneverzalni savjet, moja preporuka je da se svaki ureÄ‘aj posluÅ¡a u svom sistemu ako je to ikako moguÄe. :wave2

Da,to je najbolje ali ovde u Vrscu i nemam neke mogucnosti :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...