Jump to content


Tannoy Mercury M1,M2,M3


omegaplus

Recommended Posts

Pozdrav svima. Posto duze vreme ganjam navedene zvucnike da kupim i naleteh na oglas preko kp da se mogu kupiti kitovi za samogradnnju navedenih zvucnika. http://www.kupujemprodajem.com/Drajveri-za-Tannoy-M1-M2-M2-5-M3-M4-2845498-oglas.htm#photoBig

Da li je isplativo, jel ovo original, kada bi se skutijao da li bi se zvuk dobio kao fabricki zvucnik kada se kupi. Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Ти звучници који Ñу на продају Ñу вероватно оригинални а и тај продавац делује озбиљно.

Гледао Ñам тај Ð¾Ð³Ð»Ð°Ñ Ð¾Ð´Ð°Ð²Ð½Ð¾ и не бих Ñе баш тако лако одлучуио.

По мени ако изабереш бољу дрвенарију звучаће Ñигурно боље од фабричких.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

I meni izgleda prodavac da je ozbiljan, kaze da robu donosi iz Madjarske gde se pre pravio Tannoy pa su njima ostale neke stare zalihe i sada to radnici rasprodaju, to je njegova prica. Znam da je ozbiljan zahvat al mi je olaksavajuca okolnost sto ja sa tim repromaterijalima radim, iveraste ploce, medijapan ploce, blazujke, paneli i sl. I od kog materijala, koje debljine bi se to najbolje izvelo? A usput sam gledao zvucnike B&W dm601 kojih ima na kp pa ne znam kako bi se B&W slozio sa mojim Marantzom pm-94 dok svi Tannoye hvale sa Marantz pojacalima.

Link to comment
Share on other sites

Сви праве од медијапана али ако већ имаш на изволте узми ту иверицу, Ñамо да није она што Ñе круни. Блажујку пошаљи мени треба ми за један Ñубвуфер. ;-):thumbsup2

Једино кутију изнутра добро укрути пречкама и то наÑпрамне Ñтране.

Ршто Ñе тиче звучника те две фирме по мени то у Ñуштини Ñвира иÑто-Ñлично.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja imam M2. Ti drajveri su jako dobri, ali bi kutije mogle biti bolje.

I sigurno je da bi u boljim kutijama, bolje i svirali, ali nisam siguran da ti mozes nadmasiti fabricku kutiju. Opet, ko sam ja da podcenjujem tvoje umece, kad te ni ne poznajem.

Edit Chowek: post editovan na zahtev autora.

Link to comment
Share on other sites

Колико Ја видим продавац даје и оригинални фабрички план за израду кутија Ñа тачним мерама.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

U redu , nego nije mi jasno kako unapred znaÅ¡ da su u nacrtu drugaÄije dimenzije nego kod gotovih ?

InaÄe i ja meraÄim da kupim drajvere i skretnicu za M2 pa da sklepam kabinet :order

Gde sam ja to rekao da su u nacrtu drugacije mere? Ako pricamo o m3 zvucniku prodavac drivera mi kaze da je to isti zvucnik kao m2, razlika je u tome sto m3 ima 30-40cm praznu kutiju odozdo jer je taj zvucnik namenjen za stalke, tako mi je on rekao.

Link to comment
Share on other sites

Колико Ја видим продавац даје и оригинални фабрички план за израду кутија Ñа тачним мерама.

:wave2

Daje plan za m3, za m2 nema.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
post-28835-0-66767400-1349896208_thumb.jJa sam uzeo pomenute drajvere za M3 od tog prodavca iz Subotice.Drajveri su novi(fabriÄki zapakovani ) Ceo komplet ( 4 drajvera,,2 skretnice, 2 terminala, dve BR tube 2 tannoy logoa dva rama sa mrežicama ) me je izaÅ¡ao 120€ + kabineti koje sam sklapao od iseÄene oplemenjene iverice od 19mm(ili tako neÅ¡to beÅ¡e) 35€.Tako da ako imaÅ¡ vremena i živaca i želiÅ¡ da uÅ¡tediÅ¡ 40-50 € jer se ti zvuÄnici prodaju od 200€ pa na viÅ¡e,toplo ti ih preporuÄujem.Ja sam ih pravio po nacrtu koji mi je Tibor poslao i uporedio sam ih sa fabriÄkim M3 zvuÄnicima.ZnaÄi odneo sam zvuÄnike kod druga koji ima fabriÄki M3 i spojio ih na b izlaz od pojaÄala .(Luxman LV-103).NaizmeniÄno smo puÅ¡tali A i B kanal.Apsolutno NEMA razlike u zvuÄnoj slici.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovako izgledaju moji m-2. Težina preko 40kg, materijal oplemenjena iverica, princip rada transmisija s izmjenjenom skretnicom ( kondoÅ¡i, otpori i ožiÄenje ). Original kutije su mi svirale malo tamnije i sporije kako u visokima tako i u srednjima i basu pa sam ih na skretnici otvorio koliko treba i dobio Å¡to sam tražio, a kutiju sam umrtvio s betonskim polÄicama zato su tako teÅ¡ke. Svako ulaganje u ovu kombinaciju se jako isplati. Isprobao sam razna pojaÄala ( Marantz pm 84, 1090, Pioneer a77-x, c-90 m90, denon 3300, yamaha a 1020, vincent 231 itd. tako da sa svima radi fantastiÄno i nećeÅ¡ se pokajati topla preporuka. Pozdrav...

post-19426-0-10282300-1350673539_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...