Jump to content


Police za Hi-Fi opremu?


C B

Recommended Posts

Prosto pitanje, gde u BGD uzeti dobre police za nase drage uredjaje a da iste ne kostaju kao da su od zlata, jer za velike pare, znam sta cu da radim.

Nadam se da nisam promasio forum, ali ne vidim gde bi drugde mogla da stoji ova tema.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Cisto sumnjam da komercijalna ponuda moze da bude bolja od samogradnje

1. TNT flexy - tvoj izbor materijala za police: dampirani medijapan, granit, corian

http://www.tnt-audio.com/clinica/flexye.html

2. Ako ti neko ide za Budimpestu skoro, neka ti kupi IKEA LACK male stolove onoliki broj koliko imas uredjaja +1

Vidi sliku za montazu. Treba samo staviti kao bazu jednu plocu bez nogu pa da na njemu stoje ostali stolici sa skracenim nogicama, a ne da se oslanja na 4 noge na pod. Tada zvuci FENOMENALNO

http://img.audioasylum.com/cgi/i.pl?u=u ... system.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima...

Da krenem redom:

@DARKOB

Kemp Serbia mi se zgadio vec na samom pocetku onim uzasnim home-made fotkama velicine postanske marke. Kad ne moze da posveti malo paznje da svoje uredjaje predstavi na najbolji moguci nacin, kako li ih tek pravi.

Diskvalifikovan u startu, sto bi se reklo.

http://www.stalci.com jednostavno predaleko.

@PrekoBare

Lepa ideja na TNT, pogotovo da se napravi od Klirita, ali mi se ne svidja ona ideja sa navojem, no u svakom slucaju, vredi rasmisliti.

Ikea mi se svidja, mozda i ponajvise, mada bih ja malo modifikovao to resenje, povecavanjem duzine "spajkova". No, tesko cu da nabavim to ovde, a da se ne smaram sa ovima sto donose preko kataloga.

@jovan

ID Interactive design... Prvi su poceli, ali...

Obicna gvozdjurija, zavarena i ofarbana, bez mnogo ukusa, + dobrano precenjena!

*****************

Ima i http://www.finite-elemente.de koji sam pronasao kod firme BM, listajuci Hi-Files, ali:

SEGMENT X RACK SYSTEM 4 LEVEL (WALNUT, BIRCH) 390€ ????

LEVEL PLUS 3 ( 6 COMPONENT) BLACK - WHITE / ALUMINIUM 1120€ ?????????????????

PAGODE – MASTER REFERENCE SYSTEM, cenu nasao na netu 3400€ ?????????????????????????????????????????????????????????

Uzeo sam pre mesec-dva na akciji kod http://www.natuzzi.co.yu/index.php?action=promo

trosed za oko 1000€. Koza, veoma fina, kvalitetno drvo, sve made in Italy!!!

Tako da mi zaista nije jasno, da li se ovi ljudi zezaju, kada cene te svoje police. Pa to ne vredi ni 20Eura, kad se sabere cena materijala? Da ne govorim da se parce domaceg namestaja (dvosed, trosed) od koze ili eko koze moze naci vec za 400€. Tako da su im te police precenjene jedno 10 puta!!!

Link to comment
Share on other sites

Sad sam bio na sajtu Interactive Design (http://www.id.co.yu/), i tamo viÅ¡e nema ni pomena o audio/video policama. BaÅ¡ Å¡teta ako su prestali da ih prave - možda nisu (bile) najlepÅ¡e police na svetu, ali su mi delovale stabilno, teÅ¡ko i Ävrsto... baÅ¡ kako treba... a i cena im je bila po meni sasvim OK, pogotovo u poredjenju sa Finite-Elemente i sliÄnim budalaÅ¡tinama.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam pre oko dva meseca u ID-u u Tadeusa Koscuskog. Police se narucuju po katalogu, s tim sto su cene vise nego na gore navedenom linku. Recimo, za policu ULTRA sa pet nivoa na gorepomenutom vodicu za kupovinu pise da kosta 10.449 dinara. U prodavnici su mi za takvu policu, ali sa cetiri nivova saopstili cenu od 14.300.

Link to comment
Share on other sites

...STO SE TICE POLICA ZA UREDJAJE NIKAKAV PROBLEM....COVEK IZ BGD-A KOGAB SAM SLUCAJNO UPOZNAO RADI KOPIJE TARGETOVIH POLICA KOJE KOSTAJU OKO 1000 EURA....POLICA KOJU ON NAPRAVI,APSOLUTNO JE IDENTICNA SA ORIGINALOM!!!!COVEK JE NEVIDJENI LUDAK PO PITANJU POLICA...NARUCIS POLICU,OSTAVIS KAPARU,INACE CENA JE 350 EURA.POLICA TI BUDE GOTOVA ZA 10-15 DANA....MOJA JE BILA GOTOVA PRE MESEC DANA....NEVIDJENA JE...KADA POSTAVIS UREDJAJE U NJU CEO SISTEM IZGLEDA BAR ZA 5 PUTA OZBILJNIJE I SKUPLJE!!!!PO CEO DAN BIH SAMO SEDEO I GLEDAO U POLICU!!!NE SALIM SE...EVO TI DVE SLIKE IZ MOJE SOBE SA TOM POLICOM PA PROCENI SAM!!!!350 EURA NIJE MALA PARA,ALI POLICA TI OSTAJE ZA CEO ZIVOT,A UREDJAJE MENJAS!!!! :lol:

post-915-128510441416_thumb.jpg

post-915-128510441416_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Miljko, polica nije losa, ali nije nista posebno, tj. ne vredi 350€.

Ljudi, Hi-Fi vas je mozda navikao na vece cifre, ali morate se spustiti na zemlju. To je ipak parce namestaja, i to namestaja sa jeftinim materijalima.

Pogledajte u prvoj radnji trosed ili dvosed. Za 30.000 se moze kupiti kod Dallasa recimo prilicno dobar dvosed u kome ima 5 puta vise aluminijuma, drveta i eko koze, nego sto ima u toj polici! I jos povrh sega toga, donesu ti na kucu iz Novog Pazara.

A cena ista. Jeste da je u pitanju serijski rad, ali se placaju i svi porezi, poslovni prostori, plate i sl.

A ovo pravi jedan covek, verovatno na crno. Malo nerealno u svakom slucaju. Da kosta 150€, bilo bi skupo ali OK za tako pedantan rad, korektno, sto bi se reklo. Ali 350€ ne vredi zaista!

Link to comment
Share on other sites

veruj mi,ako mislis da je materijal tako jeftin kao sto pricas,tu gresis,plus neciji trud da se to uradi,ofarba......u svakom slucaju niko ne kaze da moras da narucis ti skupi pare pa sam uradi,nisam siguran da ce ti mnogo jeftinije izaci,nece to niko da radi za lepe oci.u new line-u je obican stocic sa tri nogare (metalne cevi,tri parceta stakla) 12000 dinara,moje misljenj je da ovo vredi te pare.i ne zalazim u to da li covek radi na crno ili ne,ali znam da za 150 E nema sanse da kupi ni materijal a ne da napravi celu policu

Link to comment
Share on other sites

Pogledajte u prvoj radnji trosed ili dvosed. Za 30.000 se moze kupiti kod Dallasa recimo prilicno dobar dvosed u kome ima 5 puta vise aluminijuma, drveta i eko koze, nego sto ima u toj polici! I jos povrh sega toga, donesu ti na kucu iz Novog Pazara.

Link to comment
Share on other sites

moj odgovor se odnosio vecim delom na ovaj deo:"A ovo pravi jedan covek, verovatno na crno. Malo nerealno u svakom slucaju. Da kosta 150€, bilo bi skupo ali OK za tako pedantan rad, korektno, sto bi se reklo. Ali 350€ ne vredi zaista! ",ja ne zalazim u tvoju finansijsku situaciju,ali glupo je govoriti o nerealnosti a da se pri tome ne uzmu u obzir ostale cinjenice,npr. ista takva kosta firmirana kosta i do 1000eura...,sama cena materijala,cimanja oko nabavke,sklapanja,farbanja koje nije tako jeftino za takav proizvod......i naravno trud

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...