Jump to content


EMU 0404 PROBLEM!!!


vlaYko

Recommended Posts

Imam 0404 vec 4 meseca i radi ok, juche sam reinstalirao sistem i vec dva dana pokushavam da sredim zvuk ALI BEZUSPESHNO!!!!

Koristim sledeci proces.... disejblujem integrisanu karticu u biosu, obrishem sve AUDIO drajvere i porkrenem instalaciju EMU drajvera. Na samom pochetku instalacije on izbaci da ne moze da nadje tu karticu u kompjuteru :cheers ???????

Onda opet obrishem sve dravere iz device menagera,resetujem komp i u biosu enejblujem integrisanu kako bih ima BILO KAKAV ZVUK!!! Kad podignem sistem i pokusham da instaliram integrisanu on izbaci da ne moze ni nju da instalira :cheers

Koristim XP sp2!

AKO JE NEKO IMAO ISTI ILI SLICHAN PROBLEM NEKA SE JAVI!!!!

HVALA

Link to comment
Share on other sites

za svaki slucaj proveri slot u koji je ubodena zvucna karta...da li si instalirao istu verziju operativnog sistema koju si imao pre podizanja...? neka sitnica je u pitanju 100% samo treba provaliti ...

npr. kod mene nista u BIOS-u nije iskljuceno...i integrisana i dodatna su aktivne istovremeno ,samo ih u CONTROL PANEL/SOUND ukljucujem/iskljucujem po potrebi !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ako za neku kartu znam da pravi grdne probleme, onda je to upravo ova... Naime, trazeci ortaku resenje za njegove muke, procitao sam gomilu postova i ponajvishe zalbi zbog muka koje ova karta zadaje kompjuterima. Bilo XP, ne daj boze Vista, vecito ista prica. Jedan nema zvuk, drugi nema drajver,a treci poput mog ortaka ima josh gori problem-ako je karta unutra, njemu ploca restartuje sistem, iako je uzeo novu kartu,a cim je izvadi-sve radi kako treba :wave2 ... Da li je u pitanju nekompatibilnost ili nesto 10. ne znam...Karta je navodno ispavna,radi kod njegovog ortaka... Menjao je slotove, cackali i on i serviser i nista...

jel zna neko-jel ova kartica ukleta? :o

Link to comment
Share on other sites

Ja E-MU 0404 koristim od 2005. godine, doduše na Pentium-u III sa Windows 2000 (SP4) OS-om.

Ama baš nijednom nije zabrljala, a instalacija je prošla baš onako kako je pisalo u uputstvu.

Tokom instalacije drajvera Windows u jednom momentu prijavi "Logo Test Warning", ali samo treba odabrati "Continue Anyway" i sve bude O.K.

Da li je problem do XP-a?

Najverovatnije jeste.

LiÄno nisam baÅ¡ ljubitelj tog OS-a, pa ga izbegavam evo već 8 godina...

Link to comment
Share on other sites

Ja E-MU 0404 koristim od 2005. godine, doduše na Pentium-u III sa Windows 2000 (SP4) OS-om.

Ama baš nijednom nije zabrljala, a instalacija je prošla baš onako kako je pisalo u uputstvu.

Tokom instalacije drajvera Windows u jednom momentu prijavi "Logo Test Warning", ali samo treba odabrati "Continue Anyway" i sve bude O.K.

Da li je problem do XP-a?

Najverovatnije jeste.

LiÄno nisam baÅ¡ ljubitelj tog OS-a, pa ga izbegavam evo već 8 godina...

Link to comment
Share on other sites

@Froggy:

Ako si mislio na tu poruku prilikom instalacije drajvera na XP-u, radi se o tome da ova kartica, po definiciji, nije kompatibilna sa DirectSound standardom, te zbog toga ne može dobiti WHQL sertifikat, tako da, u stvari, to nije problem do XP-a, već stvari tako funkcionišu po definiciji.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...