Jump to content


PCB01 - LDR + Regulator - Sastavljam


sp300b

Recommended Posts

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Babo - pripremi uputstvo za sastavljanje -

"pre paljenja uredjaja skinuti kratkospojnik ; spojiti jedan kraj mAmetra na pinX , drugi kraj mAmetra na + napon (tacka Y) ; okrenuti pot na polozaj max struje i podesiti max struju na 18mA ;

postupak ponoviti za drugu polovinu PSMLS "

ako hocete da cujete muziku - vratiti kratkospojnike ; ako necete , ne vracajte kratkospojnike , i bacite sve kroz prozor ( kad mladji Direktor prolazi - njemu nedostyaje lampica )

kad smo vec kod toga - nisam stigao da uplatim soldi za buffer pcbs (kad sam isao u postu po jednu inkrimisanu posiljku , zaboravih i mobilan i adresu )...... obavljam to koliko sutra :D

Link to comment
Share on other sites

Alo svi...pricamo o rasponu Struja od 0.65 mA (650 uAmpera) do 14 ma.

Svih 172 LDR se pri tome ponasa na izlazu u rasponu od nekih 40 do 500 Ohma.

Uzmite bilo koji log Pot i izmerite mu Levi i desni kanal (otpor) pri bilo kom polozaju...pa mi javite kolika je razlika u Ohmima.

Zen - zazmuri, uzimaj levom rukom i trpaj... :D

Link to comment
Share on other sites

Babo - pripremi uputstvo za sastavljanje -

"pre paljenja uredjaja skinuti kratkospojnik ; spojiti jedan kraj mAmetra na pinX , drugi kraj mAmetra na + napon (tacka Y) ; okrenuti pot na polozaj max struje i podesiti max struju na 18mA ;

postupak ponoviti za drugu polovinu PSMLS "

ako hocete da cujete muziku - vratiti kratkospojnike ; ako necete , ne vracajte kratkospojnike , i bacite sve kroz prozor ( kad mladji Direktor prolazi - njemu nedostyaje lampica )

Link to comment
Share on other sites

Cika Beli ( Bing , Direktor Sr.) i ja smo se dogovorili da iih raspacavamo odmah posle Novaka , cisto da smanjimo uticaj Postarskog alkohola na verovatnocu isporuke .

moja krivica sto vam nisam to napisao odmah po dogovoru ...... al' kontam da se rec vec rasirila ;

Diy-eri su inace gori od alapaca ( valjda vise koriste SMS i e-mail)

naravno - svako ce morati da plati skromnu otkupninu od 30 Ojra , najnovijih :wink:

ajd - Zivi bili !

Link to comment
Share on other sites

OC-ovi - vidis rupu od 3,5 mm u sredini - izmedju OC-ova ?

iseces komad 2mm Cu ili Al lima , velicine da poklopi sve OC-ove ;

izbusis rupu 3,5mm ( kako se pise Fi ?) na sredini te plocice lima

polemis OC-ove i zalemis ulazne kablove

na pcb montiras M3x25,sa sve maticom - stub srafa gore ;

kad sve namontiras - malo polegnes kablove izmedju OC-ova , na svaki OC kap termo paste , spustis tu plocicu na sraf , preko OC-ova kao poklopac , stavis feder platnu i maticu , zategnes , kanes kap neostika ili laka na maticu ..... i imas ih termicki spregnute .

clever , isn't it ?

:wink:

jasno ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...