Jump to content


Plazma 1024x768, 16:9 i HD


aleck

Recommended Posts

Stiglo vreme za upgrade sa starog CRT-a ne lepe nove stvari.

Isprva sam se pržio na Full HD (Sony Bravia 40W4000 je sada oko 130k) ali sam onda video da KURO plazma 4280XD spala ispod 200k - u Tehnomaniji 160k.

Obzirom na sve same superlative po stranim sajtovima na raÄun Pioneer KURO PDP-4280XD a Å¡to se dobija doplatom od 30k, naravski sam se zainteresovao.

Na prethodno linkovanom sajtu Äovek je oduÅ¡evljen gledanjem HD materijala (Blu-Ray i sliÄno) pa pretpostavljam da rezolucija 1024x768 nema baÅ¡ mnogo veze sa kvalitetom prikaza, tj. kod plazme to nije bitan faktor kao kod LCD-a i njegovih taÄkica. Je l' greÅ¡im ili ne..?

Druga stvar koja mi je Äudna je da se tu radi o 4:3 rezoluciji a ekran je 16:9 - otkud to. TakoÄ‘e mi je bitno da obiÄnu televiziju mogu da gledam u standardnom odnosu, niÅ¡ta razvlaÄenje ivica i sliÄno.

Generalno, da li da se uopšte bavim tim tehnikalijama ili da se manem i uživam u kvalitetu slike?

Je l' neko ima ovaj model - rad sam da Äujem utiske.

Link to comment
Share on other sites

Å¡to se tiÄe rezolucije, iako "zvuÄi" kao 4:3, ona je naravno 16:9.

ukratko, radi se o "izduženim" pixelima sa odnosom 1.33 (non square pixel aspect ratio)

zbog toga, ta rezolucija odgovara rezoluciji 1365 * 768 kod tv/monitora sa square aspect ratio (1024 * 1.3333 ... = ~1365)

za mnogo opširniji odgovor kako to funkcioniše svrati do "panasonic plazma" topic-a, gde sam pre jedno 2,3,4 strane to objasnio.

a Å¡to se tiÄe tv-a, mislim da je vrhunski, nisam video neki review koji ga nije ocenio kao najboljim. mislim da je bio proÅ¡le godine No.1 u Äasopisu Soul and Vision, apsolutna preporuka.

mada ja liÄno mislim da je malo overpriced.

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš love, nemoj se mislit niti malo....., uzmi Pioneer......, kod nas je sad 12k kn, dok je Sony 10k3,

Kod SD signala, realno gledajući kojega ćeš gledat u 90% slućajeva taj TV nema konkurenciju i za puno veću lovu....., a kod HD-a ima isto vrhunsku sliku, Sonx 40W4000 je dobar TV al neide u istu klasu sa Pioneer plazmon...., full HD LCD ima lošu sliku kod SD-a....., kod alanogije pogotovo....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imam pioneer plazmu 4270xd to je generacija pre ove koju si gledao ali su razlike neznatne.Platio sam je naravno vise nego sto ona sada kosta.Nikada se nisam pokajao ni malo.Gledao sam gomilu plazmi i Lcd-a i ni jedna nemoze pioneeru ni da pridje.Ta rezolucija je sasvim dovoljna da gledas i da uzivas u blue ray-u i satelitu u hd rezoluciji.Zato ako mas love ne dvoumi se pioneer je zakon !!! :heat

Link to comment
Share on other sites

Imam pioneer plazmu 4270xd to je generacija pre ove koju si gledao ali su razlike neznatne.Platio sam je naravno vise nego sto ona sada kosta.Nikada se nisam pokajao ni malo.Gledao sam gomilu plazmi i Lcd-a i ni jedna nemoze pioneeru ni da pridje.Ta rezolucija je sasvim dovoljna da gledas i da uzivas u blue ray-u i satelitu u hd rezoluciji.Zato ako mas love ne dvoumi se pioneer je zakon !!! :heat
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...