Jump to content


Mali snagas u A klasi


pera451

Recommended Posts

Kada je vec pera naceo pitanje, da mu se pridruzim.

Imam DIY pojacalo, izlaz BD317/318, napajanje +/-50 V, trafo 650VA. Hladnjaci su sa slike, visina im je 110mm i do sada su odlicno hladili (nisam morao da ih "poplasim" crnim sprejom :lol: ). Staro je 20 godina i vreme je za promene. Kako kutiju, hladnjake i trafo vec imam pitanje je koja opcija je najbolja

a) samo obnoviti elektrolite i teraj dalje...

:lol: napraviti pojacalo u A klasi? Zen, znam da smo dosadni ali do koje snage bi doticni hladnjaci vrsili posao :cheers

c) ostati u AB klasi ali sa mosfetovima (recimo, nesto od boreomege...)

post-3099-128510637583_thumb.jpg

post-3099-128510637583_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply
Kada je vec pera naceo pitanje, da mu se pridruzim.

Imam DIY pojacalo, izlaz BD317/318, napajanje +/-50 V, trafo 650VA. Hladnjaci su sa slike, visina im je 110mm i do sada su odlicno hladili (nisam morao da ih "poplasim" crnim sprejom :lol: ). Staro je 20 godina i vreme je za promene. Kako kutiju, hladnjake i trafo vec imam pitanje je koja opcija je najbolja

a) samo obnoviti elektrolite i teraj dalje...

:lol: napraviti pojacalo u A klasi? Zen, znam da smo dosadni ali do koje snage bi doticni hladnjaci vrsili posao :cheers

c) ostati u AB klasi ali sa mosfetovima (recimo, nesto od boreomege...)

Link to comment
Share on other sites

Profil jeste od isti kao u HSR 140 ali dimenzija je veca. Dva ovakva su mi po porudzbini isekli po trazenoj meri i prodali direktno u fabrici (naravno, na vezu i uz pomoc trikova i mislim da cak cuvam i originalni racun). Plus je cela kutija od aluminijuma i ona odvodi dosta toplote...

Za ovo pojacalo sam nameravao da nabavim KEF 104/2 (mislim da bi bili dobar par), ali sam na forumu nasao gomilu ideja i za zvucnike i za pojacala pa...

Nekada sam bio neodlucan. Sada vise nisam. A mozda i jesam :bounce

Salim se. :)

Technics zvuk ne volim; Sansui, Hitaci, Yamaha, Rotel, Marantz, Denon, Quad nemam neke zamerke, moze da prodje ali... Zvuk koji mi se dopada je tipa Kenwood a posebno Bedini i Hafler (sve ovo se odnosi na starije modele jer sam dugo odsustvovao iz ovog sporta)

Tip muzike je uglavnom klasika, Bach, orgulje, Betoven, Maler... muzika sa mnogo dinamike.

Link to comment
Share on other sites

A da pogledas Elektor 3/2005?!

26W/8Oma, 42W/4Oma, ±25V napajanje...

Kompletan projekat - seme, plocice, objasnjenja, fotografije...

Inace, naslov je HIGH-END POWER AMP, high class watts... Eh, da - bipolarac je od pocetka do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Pa, prosto, registracijom dobijam 10 poena. Sa 10 poena mogu da skinem samo glavni clanak - za sve ostale PDF-ove treba mi jos po 10 poena. Tj., ako mi se svidi u ovom ili onom trenutku cu morati da placam, sto mi je odavde komplikovano. Cak mi se plocice i ne cine skupe - ali narucivanje iz Srbije + carina + usluge speditera + ...

No, kao sto rekoh, mislim da znam kako cu da nadjem sve to :bounce.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...