Jump to content


Zvucnici do 300 Eu


Tutti

Recommended Posts

Sta predlazete do 300 Eu. Zvucnici moraju biti podnostojeci - trosistemski. Prostorija veca od 20 m2. Pojacalo + CD Yamaha. Prikljucen je na njega i komp (zvucna k. Soundstorm). Znaci da ce biti zamena za kompjuterske

zvucnike (DVD filmovi prvenstveno). Ako mozete navesti i prodavnicu gde da se nabavi. Sta mislite o Jamu.

Link to comment
Share on other sites

Po holjaditi put odgovor ce biti "SAMO NE JAMO".

A dobre 3-sistemske kutije za 300e tesko ces naci,jos i podnostojece.Imas u 4-Audiu Yamahine NSG40MK2 za oko 200e ali to ne svira kako treba,najbolje je da ih cujes pa ces videti(i cuti) da to ne vredi kupovati,bolje kupi neke male zv. za stalke,moj predlog bi bio:

1.Acoustic energy-aegis one(oko 230e)

2.B&W 303(oko 220e)

3.Poslusaj u 4-audiu novu mission m-3 seriju

A posto ti je soba veca od 20m2 preporucio bih ti predlog br.1 jer su veoma osetljivi,oni sviraju kod mog druga u sobi slicne velicine pa znam da mogu sobu ispuniti zvukom.

Link to comment
Share on other sites

Planiras li suround ili stereo? Nisi rekao! A sto se tice Jama ja sam ij kupio pre 3 mjeseca i veoma sam zadovoljan!(E-430 podno stojeci) Ovde na forumu ih svi popljuvase a uopste nisu losi za te pare!(157,5 eura) KOje Jamo-ve modelesi vidio? U RK beogradjanka na 2 ili 3 apratu ima komplet surond sistema 5.1 gdje je prednji par kao moj! Pitaj ljude da ih cujes pa ces videti!

Link to comment
Share on other sites

E ovako...ako zivis u Beogradu, odsetaj do Tehnomarket-a Evropa na N. Beogradu. Tamo mozes da cujes te Jamo-se. Ali ja ti ne preporucujem njih, jer u istoj radnji imas Opera 40 zvucnike. (znam da sam rekao da necu vise :wink: ) Dakle, podnostojeci visine preko 120 cm, teski ko tuc, dvosistemski doduse ali sa 2 mid/bas kevlar drajvera, snaga 160W@8Ohms, raspon 30-20000 Hz. Plus, prelepi su: imaju zakrivljene bocne strane, crno obojeni. Cena je oko 24000 dinara, moze na rate.

Rajko

P.S. Ja imam manje Opera 10, i za prostoriju od blizu 20 kvadrata sasvim su dovoljni; kad gledam film, kao da sam u biskopu; snage za efekte ima napretek.

post-162-128510421163_thumb.jpg

post-162-128510421163_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

E pa ljudi stvarno mi nije jasno sto vise trazim sve manje znam. Ubi se me ovi nazivi i oznake, novi modeli stari

modeli, cene...

1. Zeleo sam da napravim neki kompromis izmedju hifi koji je primaran i virtuelnog surrounda, posto je pojacalo

stereo Yamaha AX-396, pa mi zato trebaju zvucnici koji ce imati dovoljno definisan bas. Ako je ovo ikako moguce.

Slusao sam neke 5.1 kompjuterske zvucnike i filmovi super zvuce ali sto se tice sterea to i nije nesto, a sa druge

strane kod mene na stereo zvucnicuma ne mogu da postignem ni priblizno takav efekat, ali je zato stereo mnogo

bolji (Imam neke stare preradjene Sharpove kutije).

2. Sto se prvog predloga tice slusao sam Mission (stalci), ne secam se koji je to model bio i zvuce genijalno,

nisam mogao da verujem da su ljudi u tako malu kutiju smestili tako mnogo toga, ali opet mislim da ne bi

odogovarali prvom zahtevu. I druga stvar dok kupim stalke doci cu do cene podnostojeceg zvucnika, a opet

mislim da veca kutija nudi mnogo vise bar sto se tice basa.

3. Slusao sam i Yamahu NSG40MK2 i to mi se bas nije svidelo. Nije mi jasno zasto su kod njihovi NS 150 toliko

skupi (360 EU) na internetu sam gledao njihova cena na zapadu je mnogo niza. Da li je neko slusao njih kako zvuce.

‚

http://de.pricerunner.com/sound-and-vis ... 70/details

http://www.geizkragen.de/preisvergleich ... 114901.htm

4. Zasto toliko pljujete na Jamo ja sam slusao E 855 i to su mnooogo dobri zvucnici ali bogami i kostaju. Jedino

me nervira sto fusere kod jeftinijih zvucnika a ne moraju. Mogli bi bar da stave bolji visokotonac a ne onaj kao sa

mini linije, bar ono sto sam ja video. Mozda ima neki jeftiniji model a da je dobar ako neko zna neka javi.

5. Sta je sa ovom Operom, trazio sam na internetu toga ima nekoliko klonova. Na http://www.operaloudspeakers.com

italijanska firma, pa Xwave i svi isto izgledaju a kako stvarno zvuce.

Mozda ipak ns 150 sta mislite, je li neko slusao? Imam pozitivna iskustva sa Yamahom, dobijete koliko ste platili

pa mozda i vise a i kvalitet izrade je na zavidnom nivou.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...