Jump to content


Acoustic Invader dac , mk1 , upgrade by Impuls


Green

Recommended Posts

Acoustic Invader dac , prve generacije (2018.) . Prvi vlasnik . Stanje estetski,tehnički i funkcionalno - besprekorno.

Burr Browm PCM 1794 , 192kHz/24bit

Bio oglašen ovde u oglasima 2019./2020. Prodavao se u izvornom stanju ali sam ipak rešio da ga zadržim i prihvatim Impulsov(@impuls) predlog da ga dodatno unapredimo i poboljšamo ionako "fabrički" već vrlo visok kvalitet zvuka.

O kvalitetu Impulsovih radova ne bih ovde trošio reči.Ko je imao priliku da vidi , a pogotovo čuje uređaje koje je izrađivao ili na kojima je vršio intervencije i unapređenja, zna o čemu se radi.Iako nije više aktivan na forumu , ja mu se i ovom prilikom još jednom iskreno zahvaljujem.

Osnova ovog upgrade je bila zamena izlaznih kondenzatora. U dac-u su bili Clarity  cap kondezatori 1608D (esa6uf8H250Vdc) ,a zamenjeni su ruskim poliesterima (skinuta metalna obloga) , bypass-ovani teflonom i silver mica-ma.Po nekima ova kombinacija radi bolje od čuvenih (i skupih)Miflex-a .Bilo je tu još nekih sitnica na uređaju koje su unapređene ali to već spada u "male tajne velikih majstora".

Uglavnom , rezultat je bio izvanredan , a zvučna lestvica je podignuta na jedan značajno viši nivo.I sa starim kondenzatorima ovaj dac  je izbacivao iz igre neka "velika imena" u direktnom poređenju , a novi kondezatori su ga svrstali u još višu ligu , naravno po zvuku , dok mu se po ceni , za te pare , niko ne može ni približiti. Odnosno, da bi ste ga "nadsvirali" trebalo bi da uložite poprilično više novca.

Što i jeste najbolja osobina i filozofija Acoustic Invadera kao brand-a , i njegovog vlasnika Gorana Vidića (@gidjga) - da za svoj uloženi novac dobijate zaista mnogo,mnogo više , nego kada za te iste pare kupite istu vrstu uređaja ali nekih tzv."renomiranih marki".

Zašto ga onda prodajem? Već duže vreme imam tri dac-a , s vremena na vreme ih rotiram u sistemu.Svaki mi je prirastao srcu na svoj način i rado bi ih zadržao sve ali uslovi "prosečnog audiofila u dnevnom boravku" mi trenutno predstavljaju problem .

Da ne dužim , nije mi namera da vas ubeđujem da je ovo izvanredan uređaj po veoma povoljnoj ceni .Poslušajte ga u svom sistemu , uporedite sa onim što imate , pa odlučite. Otvoren za svaku vrstu dogovora.

Ako ste izdržali dovde , cena je : 830eur , zamene me ne zanimaju.

Fotografije je radio profesionalac i šare koje se vide na kutiji uređaja nisu nikakva oštećenja nego tekstura materijala.U visokoj rezoluciji i pod blicem izgleda tako .Uživo je to mnogo lepše i suptilnije.Prva fotka je sa starim kondovima.Ostale su sa novim.

 

 

 

dac10.jpg

20230111_205037.jpg

20230111_205051.jpg

IMG-b8969d2553f9a24f2ab6b75e6dcd60fd-V.jpg

IMG-1de7df0c77a4805791b75ab307b687f4-V.jpg

IMG-9f444e126149e0ecc8d3e1f55271421f-V.jpg

IMG-436b9f17c7d93cb43a4a6b51e5c65948-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...