Jump to content


CD ili DVD + DAC


pooya

Recommended Posts

Kao sto to vecina ovde (ne)zna posedijem CDP Jungson Moon Harbour S2. Radi se o HDCD CDP-u sa kojim sam prilicno zadovoljan :wink: . Postoji takodje i DVD-P od istoimene firme identicnog dizajna - Jungson DVD MH2 sledecih karakteristika:

http://www.jungson.com/content/product_pages/dvd.htm

http://www.jasonscottdistributing.com/pm-46-3-da-dvd1-dvd-player.aspx

Moje pitanje je sledece: da li se sa ovim DVD-P-om i jednim kvalitetnim externim DAC-om moze dobiti zvuk na nivou gore opisanog CDP a ako ne onda kakav? Predlozi za DAC takodje su dobrodosli.

"Kuburim" sa prostorom pa ovim zapravo pokusavam da samnjim broj komponenti. Jedno od "resenja" bi bilo da "turim" pojacalo na CDP sto mislim da nema bas prevelikg smisla. :D

post-1729-128510487689_thumb.jpg

post-1729-128510487745_thumb.jpg

post-1729-128510487689_thumb.jpg

post-1729-128510487745_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nema smisla da drzis pojacalo na cd-u.

Sto se tice pomankanja prostora stvarno ne vidim razliku da li ces sistemu pridruziti jedan DVD plejer ili jedan DAC. Ne gine ti jedna kutija vise.

Sto se tice izbora konvertora, pa ti bar imas prilike da sam najbolje sagledas situaciju, isprobas vise modelai doneses odluku obzirom na to gde zivis i kakve su tamo mogucnosti (Nemacka, ako doro pamtim). Moj ti je savet da ne stedis, tj da cena DAC-a bude od 50% pa navise u odnosu na cenu DVD-a.Mozda da pogledas i neki second hand?

Ja licno nisam neki zaljubljenik u Home Cinema tako da nikad ne bih pristao na kompromis da svoju CD kolekciju "vrtim" na univerzanom plejeru pa makar imao i eksterni DAC. I jos nesto, imajuci u vidu da se radi o istoj firmi i da uredjaji imaju i isti prefiks moze lako da se desi da su transportni mehanizmi identicni i da je neka razlika (citaj kompromis) napravljena upravo u sekciji za konverziju signala.

Eto ja te kap posavetovah. Prepustam te slatkim mukama i javi sta si uradio. Srecno!!!! :listen

Link to comment
Share on other sites

Pre svega hvala na odgovoru, vec sam pomislio da mi niko nece dati odgovor/misljenje.

Mislim da cu na kraju da kupim predhodno opisani DVD, da ga "turim" na istovetni CDP koji vec imam (to nebi trebalo da bude nista lose) i resen problem. Jedino sto ce taj DVD da me izadje jedno 350€ al ajd sad...

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam poslusao Jungsone i to MH cd2 i cd vs2.Na zalost bili su prikaceni na dva razlicita sistema pa nisam mogao direktno da ih uporedim.Ono sto sam cuo zvucalo je mnogo slatko a tako je i izgledalo.Posto sam prestao da robujem predrasudama posle kratke skole i dosta potrosenih para,odlucio sam da pazarim jedan od ova dva modela posle uporednog testa.U ovakvim experimentima i ako se pogresi ne boli mnogo.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam poslusao Jungsone i to MH cd2 i cd vs2.Na zalost bili su prikaceni na dva razlicita sistema pa nisam mogao direktno da ih uporedim.Ono sto sam cuo zvucalo je mnogo slatko a tako je i izgledalo.Posto sam prestao da robujem predrasudama posle kratke skole i dosta potrosenih para,odlucio sam da pazarim jedan od ova dva modela posle uporednog testa.U ovakvim experimentima i ako se pogresi ne boli mnogo.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Jungson zastupa Winner Audio iz Bgd-a.Cena za MHcd2 je 420 e a za cdvs2 je 550 e.Meni je zanimljiviji ovaj drugi,ali cu odluciti kada ih uporedim i uverim se da li je razlika u ceni opravdana.Cena je za MB sacd 2 760 e,a Mb sacd v2 900 e.Ima tu jos mnogo zanimljivih stvarcica po veoma povoljnim cenama.

Link to comment
Share on other sites

Jungson zastupa Winner Audio iz Bgd-a.Cena za MHcd2 je 420 e a za cdvs2 je 550 e.Meni je zanimljiviji ovaj drugi,ali cu odluciti kada ih uporedim i uverim se da li je razlika u ceni opravdana.Cena je za MB sacd 2 760 e,a Mb sacd v2 900 e.Ima tu jos mnogo zanimljivih stvarcica po veoma povoljnim cenama.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...