Jump to content


Jedno ozvucenje za ps4/tv/pc/isl


aconi

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Dosta sam citao forum ali sam prilcino zbunjen sa svim kombinacijama tipa, stereo receiver av receiver pojacalo...
Pa sam resio da postavim neka pitanja i u koliko ste u mogucnosti da mi pojasnite sta mi tacno treba bio bih zaista zahvalan.

Ideja je da imam jedne zvucnike na koje reprodukujem zvuk sa svih uredjaja (ako je moguce).
Sto se tice uredjaja i njihove povezanosti to trenutno izgleda ovako:

Sony TV 55"
PS 4 (hdmi veza sa TV-om)
PC (hdmi veza sa TV-om (sound blaster audigy2 ako je to bitno je karta))
MacBook Pro (hdmi veza sa TV-om vrlo cesto)
Iphone i Ipod (vrlo cesto slusam muziku na njima)
Reloop RPM 2.5 (stara igracka koju bi voleo da cujem opet bez sluski)

Svi uredjaji su na wifi-u izuzev poslednjeg.


Ja sam zadovoljan zvukom sa PC-a Logitech Z623 ali problem je sto je pc u drugoj sobi, tv u drugoj plus gaming setup mi je osudjen na zvucnike sa tv-a.

Ono sto bih voleo je da neke od kutija koje su odavno zaboravljene ukljucim u pricu i uz pomoc jedne moderne komponente (ili vise njih ako mora) zvuk sa svih izvora (ako je moguce) cujem na tim kutijama (kutije koje imam su neki low budget na 8oma i 100w rms a imam i stare Onkyo SC-370 za koje nisam siguran dal sljakaju i kako).
Kutije bi u buducnosti menjao ali za pocetak mi je najbitnije da kupim tu medjuvezu kako bih sve to cuo na nekim od ovih kutija.

Zamolio bih vas da mi kazete sta je tu najlogicniji izbor (radije gledam neki novi hightech, ali uopste nisam gadljiv ni na polovne stvari).
Budzet mi nije ogranicen ali kako sam pocetnik u ovoj prici voleo bih da idem polako i da se ne pruzam previse :)

U slucaju da imate neka dodatna pitanja tu sam, i radujem se vasim predlozima.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Kako i sami kazete, trazite najlogičniji izbor....potrazite neke od modela Sony-jevih soundbarova , em je hightech , em reprodukuje muziku i specijalne efekte odlično,bolji modeli poseduju do 4 hdmi -ja, optičke ulaze , RCA, bluetooth ,NFC , wi-fi, a da ne pričamo o ukupnom estetskom kompatibilnošću sa sony-jevim televizorima . 

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru...

Nisam bio ni upoznat sa ovim iskreno do sad i zaista deluje kao zanimljivo resenje. Sa druge strane pak ovo deluje da mi eliminise zvucnike koje imam ili neke bolje kutije u buducnosti...

Da li postoji neka druga mogucnost pored soundbara da izvedem gore navedeno (delimicno ili u potpunosti) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...