Jump to content


Necujni HTPC racunar


matan

Recommended Posts

Racunar je koriscen samo za gledanje filmova i slusanje muzike i nije puno radio. Necujan je u radu i mora mu se bas prici kako bi se proverilo da li ventilator radi. Sve komponente sam birao kroz razne  testove tako da imaju malu potrosnju i grejanje, sa minimalno kablovskih veza unutra radi smanjenja elektromagnetskih uticaja, kuciste da bude cvrsto i stabilno radi smanjenja vibracija i slicno. . . 

Merena potrosnja racunara: 20-70w/h

Konfiguracija je sledeca: 
Kuciste: Mid Tower CHIEFTEC Dragon DG-01WD-D  - metalno kuciste od debelog lima, vrlo cvrsto
Napajanje:   CHIEFTEC mislim 400 W, nisam siguran
Ploca: ASUS P5Q-EM
CPU: INTEL E5200 niska potrosnja energije
Graficka:   Intel G45, integrisana, 
RAM: 2GB Kingston, 
HDD:   2TB Samsung HD204UI - niska potrosnja energije

Kuciste je dodatno dampirano zivom gumom, plutom a na dnu su pride i 2 kese kvarcnog peska tako da je kuciste prakticno nepokretno. . . 
Od orginalnih kompoenenti jedino je izvadjena zvucna kartica RME HDSP 9632 tako da je sada u racunaru integrisana zvucna, poseduje opticki izlaz. 

HDD je gumicama montiran na mesto DVDja kako ne bi prenosio vibracije na kuciste i maticnu plocu. 
DVD/RW nikad nije koriscen na racunaru a posedujem jedan nekoriscen/nov (mislim Pioneer) koji moze ici uz racunar uz doplatu od 10 eur. 

Uz racunar ide i vredan poklon, pun HDD.

Vise slika na:

https://www.kupujemprodajem.com/Necujni-HTPC-racunar-31673439-oglas.htm?filter_id=

Cena 110 eur.

064 24 48 958

_3150013.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...