Jump to content


Pomoc oko izbora sistema


echomer

Recommended Posts

Pozdrav svima, malo sam citkao po forumu, al ipak rekoh da pripupitam par konkretnih pitanja i potrazim pomoc od vas.

Naime, hocu da pazarim neki polovni (jeftiniji) hi fi sistem posto sam vec duze vreme "osudjen" da slusam muziku na Adamima p22 (studijski aktivni monitor sa 8" u bassu i ribon tviterom). Malo mi i zao da palim stalno monitore da bih slusao muziku sa internet radija i winampa a i stavio bih sistem ispod tv-a i pekoputa sofe za uzivanje i fimove izmedju ostalog, i da mogu ko covek da slusam muziku. Posto slusam sve ali 70% reggae i dub, voleo bih nesto sa malo vise bassa i mozda malo retro, takodje bih kacio i gramofon (project debut III). Soba je negde oko 20tak m2 s tim sto je tv postavljen na duzu stranu zida (razmak izmedju zvucnika i sofe bi bio oko 3m).

sveo sam izbor na dve stvari:

wharfedale diamond 9.2 i
quadral shogun mkI

Prvi jer su noviji, dobre recenzije imaju po netu, par koji sam nasao je u odlicnom stanju (makar vizuelno)
Drugi jer su vintage, imaju 10" u bassu, trosistemci su (gledam nesto sto je skroz drugacije od onoga sto sada imam), ali se plasim gabarita ovih zvucnika.

Veliko pitanje je i pojacalo, jer mogu da dobijem na krace koriscenje onkyo 9155 ali je pitanje  da li je on dovoljan i za jedne i za druge zvucnike.

Sta mislite o ovim zvucnicima ili mozda imate neki bolji pedlog?

Da li imate preporuku za neko pojacalce  cenovnog ranga do 150e.

 

Pozdrav i hvala vam puno na vremenu.

 

Sale

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj uzimati Nemacke zvucnike,tu nema srece.Svirace ti kaoi ti studijski monitori.Sve je u srednjima,mid bassu i ostrim visokotoncima.Nemaju taj Deepth ,Dinamiku,cesto prenapadni za slusanje,posebno na duzi period..Wharfedale je svakako bolji izbor.Poseno za vrstu muzike koju slusas i preferiras.Ili gledaj neke druge Engleske zvucnike,biraj odredjene modele,jer ima i tu komada  sa kojima neces biti zadovoljan.Uz njih bi dobro leglo neko UK pojacalo.

Link to comment
Share on other sites

A meni glupo bilo kao nov na forumu da kazem da ne volim ta generalizovanja, nemacki sound... to ne postoji kao sto ne postoji ni engleski ni americki... To bi bilo kao kada bi neko rekao ne uzimajte srpske gramofone, zato sto su takvi i takvi... a pogledajte sta je soulines uradio... Postoji brend i zvuk tog brenda, a i to je sve diskutabilno jer od serije do serije se i tu razlikuju. Danas cu svakako da cujem shogune pa cu da javim impresiju. Bas da vidim da li odgovara opisu koji je SEVEN dao...

 

Pozzzz  i hvala

Link to comment
Share on other sites

Zašto više Administratori ne reagujete na ovog člana koji sve pljuje i svakom predlaže Engleske stvari,već je svakome dosadio.Svi su budale i neznalice samo on pametan.

Zasto se ti javljas prozvanim,ko se tebi obratio.Pljujes redom po oglasima na KP,vredjas ljude,omalovazavas njihove uredjaje,Ovd delis savete, a kuci slusas zvucnike od 130e par,slucajno Nemacke proizvodnje.

Link to comment
Share on other sites

A meni glupo bilo kao nov na forumu da kazem da ne volim ta generalizovanja, nemacki sound... to ne postoji kao sto ne postoji ni engleski ni americki... To bi bilo kao kada bi neko rekao ne uzimajte srpske gramofone, zato sto su takvi i takvi... a pogledajte sta je soulines uradio... Postoji brend i zvuk tog brenda, a i to je sve diskutabilno jer od serije do serije se i tu razlikuju. Danas cu svakako da cujem shogune pa cu da javim impresiju. Bas da vidim da li odgovara opisu koji je SEVEN dao...

 

Pozzzz  i hvala

Tako ces tesko zakljuciti sta ti odgovara.Da bi neku konkretniju odluku doneo,,trebalo bi spojiti recimo 2 para razlicitih zvucnika,u istoj prostoriji,na istoj amplifikaciji,isti materijal pustiti na istom izvoru zvuka.Tada bi osetio razliku.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, echomer said:

A meni glupo bilo kao nov na forumu da kazem da ne volim ta generalizovanja, nemacki sound... to ne postoji kao sto ne postoji ni engleski ni americki... 

Nema veze što si nov, apsolutno si u pravu. Veći deo mog sistema su ''englezi'' ali su tu i ''norvežani'', ''italijani'', ''nemci'', ''ameri'', ''tajvanci'', ''austrijanci'', ''japanci''.... ;)

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, seven said:

Zašto više Administratori ne reagujete na ovog člana koji sve pljuje i svakom predlaže Engleske stvari,već je svakome dosadio.Svi su budale i neznalice samo on pametan.

Zasto se ti javljas prozvanim,ko se tebi obratio.Pljujes redom po oglasima na KP,vredjas ljude,omalovazavas njihove uredjaje,Ovd delis savete, a kuci slusas zvucnike od 130e par,slucajno Nemacke proizvodnje.

Nemaš ti pojma šta ja slušam,ali ja sam pošten a ti si prevarant.

Link to comment
Share on other sites

A znam, tako sam birao slushke i na kraju krajeva Adame, dodouse ne u mojoj prostoriji.... ali je bilo dosta toga jasno....

Ali makar informativno... kolicina basa... diamiku i slicno...

Pa probaj tako,ili bar da imas resenu amplifikaciju pa da poneses sa sobom i neki tvoj izvor zvuka i materijal koji slusas.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, seven said:

A znam, tako sam birao slushke i na kraju krajeva Adame, dodouse ne u mojoj prostoriji.... ali je bilo dosta toga jasno....

Ali makar informativno... kolicina basa... diamiku i slicno...

Pa probaj tako,ili bar da imas resenu amplifikaciju pa da poneses sa sobom i neki tvoj izvor zvuka i materijal koji slusas.

Ponecu muziku koju jako dobro znam kako svira, e sad verovatno najgluplje pitanje u univerzumu.... ali kako vam se cinio ovo pojacalo?

http://www.kupujemprodajem.com/Pioneer-A-602-31534993-oglas.htm?filter_id=108#photoBig

ja samo mogu da vidim da je na e bay duplo skuplje nego ovo ovde...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aco said:

Pazi samo na Omažu,Nemački zvučnici uglavnom rade na 4 Oma.Na pojačalima imaš nazad podatak o Omaži.Ako uzmeš pojačalo koji radi na min.8 Oma moraš paziti na jačinu i na grejanje.

shoguni su 8 oma

 

a sve oyo je u mom cenovnom rangu radi na 8

http://www.kupujemprodajem.com/Pioneer-A-602-31534993-oglas.htm?filter_id=605915

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-hardon-6500-31507756-oglas.htm?filter_id=605915

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-ta-f630esd-31534967-oglas.htm?filter_id=605915

Link to comment
Share on other sites

Za Reggae i Dub svakako zvucnik sa vecim precnikom bas membrane. Meni je svanulo sa kompresionim zvucnicima sa 10" basom ali nije pravilo, ne svidja se svima. Uglavnom, ja bih isao na trosistemski kompresioni ne ispod 10 incha bas sigurno.

Pojacalo... gledaj da bude dobro ocuvano i da strujno odgovara zvucnicima. Harmani su generalno OK za Reggae Dub, sam koristim jednog. Ne zaleci se za hvaljene poznate modele matore ko biblija, moje misljenje je da je kod kupovine polovnog ampa najbitnije godiste u okviru projektovanog budzeta, ima dobrih ampova po lepim cenama ali za neku duzu eksploataciju sve je to relativno jer elektronika ima svoj vek trajanja i uvek nesto strada pa je potrebno menjati/osvezavati tako da je isplativije kupiti polovno pojacalo novijeg datuma.

Jah Rastafari

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, trotter said:

Za Reggae i Dub svakako zvucnik sa vecim precnikom bas membrane. Meni je svanulo sa kompresionim zvucnicima sa 10" basom ali nije pravilo, ne svidja se svima. Uglavnom, ja bih isao na trosistemski kompresioni ne ispod 10 incha bas sigurno.

Pojacalo... gledaj da bude dobro ocuvano i da strujno odgovara zvucnicima. Harmani su generalno OK za Reggae Dub, sam koristim jednog. Ne zaleci se za hvaljene poznate modele matore ko biblija, moje misljenje je da je kod kupovine polovnog ampa najbitnije godiste u okviru projektovanog budzeta, ima dobrih ampova po lepim cenama ali za neku duzu eksploataciju sve je to relativno jer elektronika ima svoj vek trajanja i uvek nesto strada pa je potrebno menjati/osvezavati tako da je isplativije kupiti polovno pojacalo novijeg datuma.

Jah Rastafari emoji2.png

SElaaaaaaaSIii I,

:)

sutra ipak pada slusanje pa cemo da vidimo sta kazu 10tke na shogunima :) 

a sto se ampa tice, za 100e tesko neko novo da cu da nadjem a da valja, mislim da je ovo mozda najbolja kombina

http://www.kupujemprodajem.com/Harman-hardon-6500-31507756-oglas.htm?filter_id=605915

Hvala ljudi na svim komentima i vremenu utrosenom na mene!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...