Jump to content


Pomoc oko zvucnih kutija


dule91

Recommended Posts

Pomenu me kolega Kuršum, pa da ne ostanem bez komentara.

Ja sam posedovao JBL 18 Ti zvučnike i trenutno imam Canton Karat 40 koji je inače na oglasima.

Mislim da nisu za poredjenje, ali mogu da kažem da sam zadovoljan zvukom obe kutije.

JBL je lakši za pogon, ali Canton ide malo niže u donjem registru, ipak je  voluminoznija kutija i ima veći bas drajver . Po meni i zvučno kompletnija.

Što se tiče LX serije, ona je ispod Karat-a.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Корњача Раде said:

Може ли Karat серија или генерално Canton да се веже за неки музички жанр у смислу најбољег свирања, као што важи мишљење за JBL и рок?

Po mom misljenju ne moze, Karat serija svira SVE zanrove i to radi vrhunski. Takodje slazem se sa onim sto je napisao dude, Karat serija je po kvalitetu zvuka iznad LX i TLX serije.

Mislim da bi bilo najbolje da pre kupovine (ako postoji mogucnost) cujes i neki od Canton i JBL modela jer su u pitanju dve razlicite skole zvuka, takodje sama konstrukcija kutije itd sve je drugacije. Moze se desiti da ono sto je nama bolje tebi ne lezi.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Корњача Раде said:

Може ли Karat серија или генерално Canton да се веже за неки музички жанр у смислу најбољег свирања, као што важи мишљење за JBL и рок?

Baj d vej, ja sam inače roker, teškaš .

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Technicssss said:

Po mom misljenju ne moze, Karat serija svira SVE zanrove i to radi vrhunski. Takodje slazem se sa onim sto je napisao dude, Karat serija je po kvalitetu zvuka iznad LX i TLX serije.

Mislim da bi bilo najbolje da pre kupovine (ako postoji mogucnost) cujes i neki od Canton i JBL modela jer su u pitanju dve razlicite skole zvuka, takodje sama konstrukcija kutije itd sve je drugacije. Moze se desiti da ono sto je nama bolje tebi ne lezi.

Тако сам и претпоставио, што каже Куршум нису џабе коштали 1100 марака, конкретно модел 40 1400.

Дефинитивно је то једини прави начин, мада ја још нисам имао прилику да чујем озбиљнији систем, познаник ме је позвао да послушам његов систем, па ће ми то бити нека полазна основа.

 

8 hours ago, dude said:

Baj d vej, ja sam inače roker, teškaš .

Знам, видео сам у теми "Мало тврђи звук". :D То је у суштини музика коју слушам у 90% случајева, и не посустајем, с годинама друштво полако прелази на мекши звук, ја јок.:cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...