Jump to content


Marantz pm 54 ili 55


djuki035

Recommended Posts

Imam ponudu da kupim jedno od ova dva pojacala molio bih vas da mi pomognete oko kupovine koje pojacalo je bolje od ova dva pojacala slusam disco i italodisco muziku. volim da pojacalo reze visoke tonove i normalno da ima lep bas. koje je po kvalitetu pojacalo bolje? molio bih vas sto pre da mi pomognete zurim zbog kupovine. 

Link to comment
Share on other sites

Ajd da se ukljucim.Kolega je imao davno oba..Pm 54 je malko stariji od pm 55 mislim da je razlika u godini proizvodnje jedan sa kraja osamdesetih drugi pocetak devedesetih...Pm 55 mislim da ima drugacije konektore za zvucnike tj kvalitetnije...Pm 55 je koliko se secam i nesto snazniji a filozofija zvuka je ista..Nema druge nego da poslusas i vidis oba i prelomis ili kako Aca kaze mozda se nadje i nesto drugo..U svakom slucaju odluka je tvoja..

Link to comment
Share on other sites

Hm, sto rece sena 92, zvuk je verovatno slican, no meni nesto drugo zapade za oko, ukoliko si ih gledao na kp, jedan pm54 je cenjen 120e, dok za taj isti novac mozes dobiti pm55+dek+tjuner. Iskreno, meni bi mnogo privlacnija bila ova druga varijanta, u svakom slucaju izbor je tvoj.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

e bas taj sam slusao sto trazio 120e on  je ovde kod mene u jagodini stvarno fenomenalno zvuci a pm55 nisam slusao tako da nzm sta da radim jos? najbolje bi bilo kad bih cuo kako radi taj pm 55 a posto kazete da je slican zvuk meni se vise svidja pm 55 jer je crn  zbog ostali uredjaja koje imam . sta znam videcu . mene samo interesuju zvucne karakteristike 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, aco said:

54-ku sam slušao,drugog ne,ali ima jedno pravilo da starija pojačala lepše sviraju.Ali za 120 eura se nađe i 68-ica.Nju sam imao ,ni to nije loš izbor.A ima i daljinac

znaci bolja je 54 od 55... ma sacekacu spustice cenu . sta mislis koja je realna cena tog pojacala?

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Kuršum said:

Kako si to zaključio majke ti? Lepo ti čovek kaže da drugo nije slušao.

razlika u ceni je skoro dupla, i uopste nemaju iste izlazne tranzistore u pm 54 idu 2sc i 2sa tranzistori a u 55 idu neki dugacki reko bih po slici da nisu mozda bd tranzistori ne vidi se lepo. a i ja sam slusao 54 i savrseno se cuje. pa me zanima sto je toliko velika razlika u ceni ako su slicna?

Link to comment
Share on other sites

E to je već neko obrazloženje.

Pretpostavljam da je 54 bolji, mada nisam slušao nijedan, ali je i na stranim oglasima malo skuplji od 55-ice.

Po specifikaciji su veoma slični, možda ne bi bilo loše da čuješ nekako i 55-icu, izgled može da vara.

Razmisli i o Acinom predlogu, pa sačekaj neki bolji model od oba pomenuta.

Mada, ako ti se sviđa kako taj svira kod tebe, ubijaj cenu. Mislim da je 90 realno, max. 100€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...