Jump to content


SAL SBX2530 u kolima


lucas

Recommended Posts

Pa imaju 8oma a vecina da ne kazem svi auto zvucnici imaju 4oma!

Auto zvucnici su pravljeni tako da je magnet malo tanji da se tako izrazim kako bi stali u vrata....

Vjerovatno hoces woofer.Moj predlog ti je da skupis jos malo i uzmes Kenwood ili Pioneer od 25cm za nekih 50E ili ako vec neces cuo sam da je EI AZ880 solidan u kolima!

Link to comment
Share on other sites

da mislio sam woofer. ajde mi malo pojasni kakve veze ima impedanca (to je bese impedanca sto se meri u omima?) odnosno sta od nje zavisi. i koja je razlika izmedju 4 i 8.

E sad zanima me konkretno ovaj, jer imam neku ponudu da ga uzmem uopla cene - to je samo 1000din, sto stvarno nije mnogo...

pa me zanima vase misljenje?

Link to comment
Share on other sites

:wink: ma citao sam ja o salu ovde sve i svasta. jedni ga pljuju (oni koji su culi kako sviraju zvucnici) drugi ga hvale (oni koji u zivotu nisu culi muziku iz zvucnika)... ja ne znam gde spadam :listen nisam cuo sal, i ne znam dal bi mi se dopao. Cuo sam peerless danske drajvere u kutijama koje je moj ujak pravio, starim jedno 20tak god. i usrao sam se. sem toga nisam cuo nista profy...

e sad posto ja u kolima imam stari philips dek, sa hama kaseta adapterom, prikljucenom na ipod, i to mi svira na fabrickim zvucnicima kie sephie, mislim da ce sal tu lepo da legde (posebno za 1000djunti)

pitanje je jel to kompatibilno...

a da je sal neki zvucnik - nije. znam to.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒisto sumnjam da ćeÅ¡ postići neÅ¡to sa tim zvuÄnikom prikaÄenim na taj deck. Pitanje, da li imaÅ¡ bar joÅ¡ jedan izlaz iz deck-a za taj zvuÄnik,

koje je jaÄine ta sprava(W)?

Da li zvuÄnik ide u kutiju ili ne? I kad se ne budu ispunili svi uslovi biće kriv zvuÄnik, a ne neÅ¡to drugo.

A ako baÅ¡ želiÅ¡ da uzmeÅ¡ taj zvuÄnik, pokuÅ¡aj da ga ÄujeÅ¡ pre kupovine i vidi da ga prikaÄis na neki signal generator.

Možda nije u najboljem stanju.

Mislim da nije praktiÄno stavljati drajvere od 8oma u automobil.

PoÅ¡to pojaÄalu treba viÅ¡e snage da potera njih nego ove od 4oma.

Link to comment
Share on other sites

zobidji to smece u sto sirem luku

bez obzira da li ti i oni cak nudili 1000 din uz njega samo da ga uzmes

ne vidim kako bi ti to uopste i prikljucio na taj tvoj radio ?

ako vec imas ogranicen budzet za muziku za kola

bolje pristedi koji mesec ili godinu dve i uzmi valjane komponente

ili se baziraj na nekom CD palyer-u koji ima aktivnu skretnicu u sebi (primer Pioneer DEH-P4800MP koji kosta majne od 140-150e) kojim ces za pocetak voziti dva para zvucnika (a posle eventualno dodati sub i pojacalo na sve to)

od ovog stapa i kanapa nema nista . . .

i jos nesto,

drajveri za kucni hi-fi se nisu bas pokazali u kolima . . .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...