Jump to content


Integrisani selektor ulaza


Beowolf

Recommended Posts

Ne mogu da naÄ‘em integralac koji bi mi poslužio kao selektor ulaza za pojaÄalo.

Ne, ne želim releje, samo integralac sa boljim razdvajanjem kanala od -100dB. I Å¡to manjim izobliÄenjem naravno..

Za sada znam za tda1029, ali bi hteo nešto bolje...

Glupo mi je da stavim lošiji selektor na pga2311 volume control koji ima thd 0,0004%

Ideje dobrodošle..

Link to comment
Share on other sites

Nisam nikada koristio chipove za selektor ulaz, tako da tu ne mogu nista

da kazem.

Interesuje me gde si nabavio PGA 2311, imali ga u nekom ducanu kod nas? Cime ganjas tog zmaja, trebao bi mu neki kontroler sa SPI interfejsom koliko sam upucen (mozda gresim, imam datasheet za 2310).

Razmisljao sam o semplu sa TI-a, ali sam nesto skeptik prema semplovima.

Razlog je taj sto sam semplovao DS12c887 RTC od MAXIM-a, zajebavao se da uradim protokol komunikacije i kada je sve to proradilo skontao da

je sempl malo felerican. Digitalija radi ok ali kristal mu je daleko od deklarisanog, mnogo kasni.

BTW voleo bih da cujem razlog zasto izbegavas releje za selektor ulaza.

Link to comment
Share on other sites

PGA2311 sam narucio iz Farnella od Mons elektronika (ko 15€), a kontrolisaću ga PIC-om.

Relee ne želim jer sam ubeÄ‘en da je od njih veća Å¡teta nego korist. Prvo kabasti su a drugo, mislim da zbog svog oblika mogu da pokupe dosta Å¡uma iz kućiÅ¡ta pojaÄala.. Nekako mi je bliskiji SMD selektor sa dobro rutiranim vodovima na jednoj strani PCB-a, dok drugu pretvorim u ground plane..

Ne povodim se za idejom audiofila da kabasta reÅ¡enja iz 70'ih nude naveći kvalitet, da se Äuje razlika izmeÄ‘u kablova od razliÄitog materijala i sl.. Ja sam inženjer po obrazovanju i ubeÄ‘enju, ne paljevina..

Audio elektronikom se bavim da razvijem svoje sposobnosti i da ovo znanje Å¡to posedujem primenim sebi za zadovoljstvo.. komercijalna elektronika je dotle otiÅ¡la da uz ono Å¡to želiÅ¡, da bi bili "bolji" od konkurencije, napakuju i tonu onoga Å¡to je suviÅ¡no, ali lepo zvuÄi laicima i paljevinama (u Å¡ta nas propagandisti polako sve pretvaraju)i diže cenu u nebesa..

Ceo projekat je oko toga da ubacim daljinske kontrole u pojaÄalo koje sam već napravio. Nisam želeo za jaÄinu zvuka da koristim neki tamo ultra Alps mehaniÄki pot sa motorom.. Å to manje mehanike to bolje..

Ako ne nađem odgovarajući integralac, naravno da ću uzeti releje... Ima ih u DIP14 pakovanju, to je dovoljno sitno.

P.S. CS3310 koji je jeftinija varijant gorepomenutog PGA, ne Å¡alju u srbiju...."restricted"... ??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...