Jump to content


Magnat Concept 5 + Yamaha AX-530 ili Denon PMA-920


Stefbro

Recommended Posts

Upravo mi je doÅ¡lo neÅ¡to u glavu, Å¡ta će meni DAC, kad mi je pojaÄalo ionako analogno?!  :huh:

 

Zbunjen sam naÄisto!  :screwy

 

Istina, i integrisana zvuÄna kartica izbacuje analogni signal, ali je veoma loÅ¡. To se ne primećuje na većini kompjuterskih zvuÄnika, ali se i te kako oseća na bilo Äemu Å¡to makar malo zamiriÅ¡e na hi-fi, tako da, ako nećeÅ¡ distorziran, mutan zvuk, koji ne ide ni u dubinu ni u visinu, treba ti DAC.  E sad to ume da bude skup ureÄ‘aj, ali ne oÄajavaj, ima solidnih kompromisnih reÅ¡enja i za nas sa jeftinijim ulaznicana. Npr. dosta je na forumu pisano o Sony minidisc rekorderima, koji mogu da posluže kao Dac, a koÅ¡taju 40-50 evra, Äesto i manje. Ako ti ne odgovara ni to, možeÅ¡ kupiti kvalitetniju, stereo zvuÄnu karticu, internu ili eksternu, kako viÅ¡e voliÅ¡, i za manje novca nego Å¡to je cena DAC-a dobiti solidan izvor zvuka. :wave2  

Link to comment
Share on other sites

Uuu, juÄe sam sve povezao, naÅ¡telovao, i bum!  :listen

 

Zvuk me je oduvao svojom Äistotom i umerenošću. Dovoljno dobar da na mene ne utiÄe iritantno, kao Å¡to je to bio sluÄaj sa predhodnim krÅ¡em.  :banana

 

Za sada sam, na moje oduÅ¡evljenje, dobio i viÅ¡e nego Å¡to sam oÄekivao, a ako u budućnosti poželim detaljniji zvuk, razmisliću da dokupim USB to SPDIF Converter i DAC, ali otom potom.

 

@djolodjolo

PronaÅ¡ao bih se u grupi u kojoj si skuÄio Eskime, Afrikance, Indijance i ostala plemena.  :rolleyes:

 

Hvala vam ljudi na uloženom vremenu i trudu!  :cheers  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Uuu, juÄe sam sve povezao, naÅ¡telovao, i bum!  :listen

 

Zvuk me je oduvao svojom Äistotom i umerenošću. Dovoljno dobar da na mene ne utiÄe iritantno, kao Å¡to je to bio sluÄaj sa predhodnim krÅ¡em.  :banana

 

Za sada sam, na moje oduÅ¡evljenje, dobio i viÅ¡e nego Å¡to sam oÄekivao, a ako u budućnosti poželim detaljniji zvuk, razmisliću da dokupim USB to SPDIF Converter i DAC, ali otom potom.

 

@djolodjolo

PronaÅ¡ao bih se u grupi u kojoj si skuÄio Eskime, Afrikance, Indijance i ostala plemena.  :rolleyes:

 

Hvala vam ljudi na uloženom vremenu i trudu!  :cheers  :wave2

 

Bitno da je tebi lepo! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Pred sam svrsetak ovog mog unakrsnog preispitivanja, zeleo bih da sumiram stecena iskustva i nacine na kojie sam resio svoje probleme:

 

--> Laptop sam povezao direktno QED-ovim 3.5mm cinc stereo kablom, na CD Input mog Yamaha pojacala.

 

--> Za optimalni kvalitet reprodukovanja zvuka, na prednjem panelu pojacala, ukljucio sam CD DIRECT i TONE BYPASS.

 

--> Podesio sam Windows 7 za optimalan STEREO zvuk: Sound / Speakers / Configure / Stereo / Full range Speakers / Front left and right and Finish; opet stiklirati Speakers / Properties / Enchantments / Disable all sound effects.

 

--> Poslusao sam Kaiser-ov predlog i instalirao Foobar2000 i njemu odgovarajuci WASABI Plugin, posle instalacije je sledilo podesavanje: Otvoriti Foobar2000 / File / Preferences / Playback --> Output / Device / WASAPI (event) i vas interni i eksterni audio uredjaj. Razlika u poredjenju sa Winamp-om je enormna, poboljsanje zvucnog kvaliteta je odmah opipljivo.

 

Za sam kraj da kazem, da su za moje skromno i neizdefinisano culo sluha Magnat Concept 5 + Yamaha AX 530 + gore navedena podesavanja, i vise nego dovoljna za duboki auditivni sevdah!

 

  :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Siljci konkretno - http://www.elementa.rs/katalog/Audio%20komponente/Pribor%20za%20zvu%C4%8Dnike/Pribor%20za%20samogradnju%20zvu%C4%8Dnih%20kutija/No%C5%BEice - ovi jeftiniji su odlicni

 

Externi DAC - juri Lampuceru sa usb izlazom, ako zelis da platis coveka da ti napravi to, sto ti je i moj savet, iscimaj ston_cold clana, on te stvari sklapa ko od sale :)

Danas su mi stigli ti siljci koje si mi preporucio.

 

Po ovome kako izgledaju, predpostavljam da se sam siljak treba usrafiti u podnozje kutije, dok s onim gornjim delom treba s unutrasnje strane sve to da pricvrstim?

 

Nikada ranije nisam otvarao zvucnike, pa me ufatila prpa nesto da ne za*****.

 

Posto si se vec razlagao s tim problemom, mozes li da me posavetujes kako to da obavim?

 

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Ne otvaras nista vec busis rupe za onaj gornji deo u koji se siljak srafi. Cini mi se da je precnik burgije koji ti treba 11 ili 12mm. U slucaju da ne zelis da ostetis zvucnike onda kupi medijapan sto deblji, dimenzije kao donja strana zvucnika ili veci i u toj ploci ubusi rupe za te metalne.delove u koji se srafi siljak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...