Jump to content


"Cika" Edi Henderson u Kolarcu...


rrapaic

Recommended Posts

Narode, kao sto se iz naslova vidi, upravo sam se vratio sa jazz-a u Kolarcu.

Zamalo da ne odem veceras, ocekivao sam da je jazz utorkom, kao i obicno. I kao i obicno, nisam znao uopste sta je tema veceri; na sajtu nikad nista ne pise.

A tema je bila "vece posveceno Miles Davis-u"; upravo je u toku 80-godisnjica njegovog rodjenja. Tim povodom, gost je bio veceras fenomenalni Edi Henderson, covek koji je licno poznavao Davis-a, koji je, stavise, od njega i ucio trubu i - sta da vam pricam vise. :lol:

Meni omiljeni citat od Gorana Bregovica "ne radim za pare nista sto ne bih radio i dzabe" (prevedeno: radim samo ono sto volim), bukvalno se moze primeniti na cika Edi-ja. Kad se uspostavila sinergija izmedju publike i njega, gospodin Henderson nije ispustao trubu iz ruku. Ovakvu minutazu moze da odradi samo neko ko stvarno uziva u svirci. Uspeo je cak da razgali i (vec) tradicionalno "hladan" jazz orkestar (Ivan Ilic! :lol: ), tako da je na kraju palo svojevrsno "nadsviravanje" trubama: bio je to pravi jazz vatromet.

Ja nemam neki dug "staz" na Kolarcu, ali ovo mi je potencijalno najbolji koncert do sada; jasno sam osetio povezanost publike i izvodjaca. Mala zanimljivost: Edi Henderson je inace lekar, psihijatar. Za svojih 66 godina izgleda, drzi se i svira fantasticno. Kraj.

Rajko :lol:

P.S. "To me leci. Sviranje muzike. To me cini dobrim. Kako mogu pomoci drugom ako sam nisam dobro?" - Edi Henderson. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...