Jump to content


NAD C370


borjan

Recommended Posts

Postovani,

Evo, doshao je i taj dan da malo pisem o NAD C370 pojacalu koga sam svojevremeno kovao u zvezde,ali koje me je u poslednje vreme poprilicno razocaralo.Pa, da krenemo redom.

Zvanicno ima 2x120wsin/8Ohm,a neki idioti na sajtovima su merili kao po 170W pa su cak dolazili do ideje da se moze bridovati na 1Ohm i davati skoro 1Kw. Sa onakvim transformatorom, mislim da je to tesko izvodljivo.

Zaista je tesko utvrditi kolika je snaga nekog pojacala, ali ja cu pokusati na osnovu ispunjenja mojih TIW basova. Otprilike 90-100Wsin max.

KAo sto vidite, rad je sasvim dobar, sve je to lepo spakovano. Tezina mu je 12kg, i uz njega ide najruzniji i najneprakticniji daljinski koji sam video u zivotu, koji je josh iskosen, i to neukusno, pa postaje pravo remek delo upotrebljavati njega iz nekih uglova sobe.

Muzika? Nazalost nije se bash narocito pokazao.

Dacu vam 2 porednjenja, jedno je sa uredjajem nize klase,a drugo sa uredjajem vishe klase.Sto se tice nize klase, rec je o Marantz SR6300 A/V risiveru.Doticni ima 6x100w sin/8Ohm, 15 kg...

Kao kutije su namerno koriscene niza i visoka klasa. Kod nize klase, Visaton Alto kutija, pokazalo se kako ga NAD malo bolje puni, ali je za neverovati da je Marantz dinamicniji i takticniji. Posebno se to primetilo u donjem opsegu, gde NAD luta li luta... Jednostavno, i zvuk Marantz-a je malko otvoreniji.A, onda je doshao moj VOX 253 na red i totalna bruka, sto se tice NAD-a. Zvuci ono solidno, ali se znoji, posebno kod basa koji je prilicno razocarajuci.Siroti TIW-ovi suy pokretani sa pola snage, zvuk je taman i netaktican, nedefinisan dovoljno. Kod viskoh su primetna manja izoblicenja kod povecanja volumena od preko 50%, dobija se dasvo9m dosta na ostrini, ali necete verovati - tek tad su moji VOX-ovi malo zivnuli i dobio se kompletniji zvuk. Ali, kad sam prikljucio Ecstasy IV, verujte da sam zaplako od srece :D:D:D

Nemam razloga da reklamiram g-dina Dejana, ali ovo pojacalo+predp. od ravno 30kg, tranzistorac, je donelo blagostanje u moj dom. Zaista, glupo je da troshim previshe reci, pozivam svakog ko je zainteresovan, da dodje da poslusa njega u komb. sa VOX-ovima i jos malo MF CD-om.

Uzasna detaljnost, ritmicnost, prirodnost, meka i nenapadan zvuk i najvise - perfektni basovi pri malim snaga, gde vec na nekih 10-20W prelepo ispunjava sobu.

Poredio sam josh NAD-a sa neki starijim tranzistoricma ( Mitscubishi, Akai) i zakljucak je da nazalost tapjaku u mestu, posebo sto se tice njihove nove serije C372 koja je sve sto i C370 pa x5 losije.

Pozdrav

post-434-128510432428_thumb.jpg

post-434-128510432428_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...