Jump to content


Zare-moj sistem


Zare

Recommended Posts

Pojacalo Winton DIY 2x50W

Zvucnici Dayens B1

CD Marantz CD4000 upgredovan

Tuner Marantz ST57

Dek Aiwa ADF-850

Interkonekt Van Den Hul D102mk3 i jos nekoliko DIY

Zvucnicki DIY UByte (RG58) i Star (4x2,5 mm2)

Pleteni strujni kablovi (Ozren Bilan)

DIY polica TNT Flexy

DIY zvucnicki stalci

post-79-12851043238_thumb.jpg

post-79-128510432392_thumb.jpg

post-79-12851043238_thumb.jpg

post-79-128510432392_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imam vrlo malo ploca, nekako sam ranije vise voleo kasete :D. Zato sam opet i kupio dek, zao mi je bilo da propadaju od stajanja.

Sistemom sam sada sa novim zvucnicima vise nego zadovoljan i nemam nameru da bilo sta menjam neki duzi vremenski period.

Pojacalo je radjeno po nekoj starijoj semi koju je uradio neki engleski casopis a ja sam ga kupio polovnog od coveka koji ga je napravio. Inace je tada moglo da se naruci i u kit varijanti iz Engleske. Zvuk potseca na lampe, vrlo je prijatno za slusanje, uopste ne zamara a svira precizno i strasno brzo i dinamicno. Odlicno se uklopilo sa zvucnicima koji su inace dosta neutralni.

Sada imam mali problem sa sobom i najnizim frekvencijama jer je soba premala za ove zvucnike ali sam ih uzeo jer planiram kasnije da sistem preselim u mnogo vecu sobu za koju su zvucnici u stvari i namenjeni. Sada su zvucnici suvise blizu jedan drugom a i mestu za slusanje.

Sto se tice DIY-a pa prakticno je ceo sistem DIY. Jeste da glavne stvari nisam ja radio nego oni koji to ipak mnogo dobro znaju, ja sam se potrudio da uradim ono sto mi moje skromno znanje dozvoljava (na zalost elektronika mi nije jaca strana).

Link to comment
Share on other sites

TAKAV CD PLEJER IMAM I JA KUĆI, I TRETIRAO SAM GA KAO SOLIDAN UREÄAJ DOK NISAM STAVIO BOLJI, UTISAK JE FANTASTIÄŒAN, TJ NOVI SVIRA MNOGO, MNOGO BOLJE, TAKO DA TI JE MOJ PREDLOG DA TAJ MARANTY CD 4000 HITNO ZAMENIÅ , INAÄŒE MI SE POLICA JAKO DOPADA

Link to comment
Share on other sites

Koji CD sada imas?

Ovaj moj Maranz nije fabricki, uradjen je upgrade. Razlika u odnosu na fabricki model je ogromna, razlika se cuje odmah posle 3 sec slusanja. Da cujes ne bi verovao da svira isti plejer.Naknadno je uradjeno dampiranje cele kutije i zamenjen je strujni kabal. U planu je postavljanje ploce od medijapana na donji deo kucista zbog jos boljeg ukrucenja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Necu mnogo da tupim, samo bih rekao svoje misljenje o ovim zvucnicima - Dayens B1, jer sam ih slusao prekjuce...

Odlicne kutije - muzikalne (na prvom mestu), sa dosta detalja i dovoljnom kolicinom niskih frekvencija. Zvuk pun, mesnat, fluidan, glatko tece, brz i sa velikom kolicinom detalja...

Rekao bih da je skretnica "na pravom mestu" jer niske frekvencije ne zamucuju srednje.

Ne bih mogao da ih okarakterisem kao hladne ili analiticne, ne da im nedostaje detalja ili dinamike, nego jednostavno im je na prvom mestu neutralnost sa imperativom na MUZIKALNOJ reprodukciji...

Ostavaljaju vrlo jak pozitivan utisak sa raznim muzickim zanrovima i deluju kao dosta skuplje.

ps. Ono sto znam je da su Vifini driveri unutra...

Imaju veliku litrazu, tako da po zvuku mogu da prodju kao podnostojece kojima manje zvoni kutija :(

Sto bi nas narod rek'o - Best DIY, ili za nekog ko ne zna - Best Buy :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...