Jump to content


Sistem - multifunckionalni resiver, dva zvucnika


uros_buddy

Recommended Posts

Pozdrav,

 

ja sam Uros, ranije sam ponesto i znao o tehnoloskom aspektu audio sistema, ali sada mi nije dobro kad procitam nasumicnu specifikaciju. 

 

U kuci u kojoj zivim, dnevna prostorija i kuhinja su deo otvorenog prostora pravougaonog oblika, pribliznih dimenzija 5m x 10m. Trenutno sam u fazi opremanja, i kako imam manjak namestaja, tisina stvarno para usi, i zeleo bi da opremim prostoriju nekim audio sistemom.

 

Napisacu taksativno sta bih voleo, da bi lakse ljudi mogli eventualno da mi pomognu savetom:

 

- Resiver / pojacalo koje bi imalo sto siri set funckija za povezivanje (bezicno, usb-om, telefoni i sta sve ne), CD, tuner sta je vec trenutno IN kao "source"

- Dve kutije, po mogucstvu visoke(nije must), jer trenutno nemam policu na koju bi ih podigao, niti stalke, i zbog zene koja ih tako zamislja kao dekoraciju :)

- Sistem mi ne treba za rusenje zidova, lomljenje stakla, zurke itd,  nego da pruzi fin ambijentalni osecaj, dakle da ravnomerno popuni prostor relativno kvalitetnim zvukom . Vise mi znaci kad nije mnogo pojacano da je ok zvuk, nego koliko mogu maksimalno da pojacam.

- Muzika koju slusamo je mirnijeg karatkera, poput domaceg popa, rnb, soul/jazz, lounge itd.

- I poslednja ali ne najmanje vazna stavka - taj sistem mi nije najvaznija stvar na svetu da hocu da istresem hiljade i hiljade eura. Poredjenje tipa, trenutno mogu da kupim BMW, ali imam Astru koja savrseno radi ono za sta mi je potrebna.

 

Trenutno pratim aukciju gde mogu neke komponente da se nabave relativno povoljnije, pa ako neko ima zivaca da pogleda i preporuci nesto, unapred sam zahvalan.

 

https://en.bva-auctions.com/auction/category/13064

 

Hvala vam unapred

Pozdrav,

uros

Link to comment
Share on other sites

E to je već druga priÄa... :D

Mada, i dalje je nezahvalno sastavljati sistem kada se ne zna krajnja cena.

Evo npr, jedna smernica:

PojaÄalo Marantz PM8005, negde nadjes strimer Marantz NA8005, uzmeÅ¡ jeftini transport Marantz CD5004 i vežeÅ¡ ga coax-om za NA8005 kako bi koristio njegov DAC... sa ove aukcije dodaÅ¡ joÅ¡ neke podnostojeće kutije B&W  CM9 ili Monitor audio...

Sve je to ipak samo priÄa...moraÅ¡ da posluÅ¡aÅ¡...Verujem da je izbor HiFi u NL veliki  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...