Jump to content


Potreban servis(er) za gramofon


Mostly Harmless

Recommended Posts

Dobar dan dobri ljudi,

potreban mi je dobar servis(er) gramofona, imam problem sa dva svoja primerka.

Moj voljeni Grunding PS1020, koji me godinama sluzio, poceo je da varira sa brzinama na 33 obrtaja. Problem nije konstantan, desi se da danima radi OK, a onda udje u qrcobolja mod i ne radi isto toliko. Primetio sam da sa brzinom od 45 obrtaja to nije slucaj, ali se ogradjujem jer imam samo 2 ploce koje se vrte tom brzinom pa uzorak nije najreprezentativniji. Testa radi, pustao sam ga na toj brzini i deluje rock solid. Na 33 mi se desava da odslusam stranu ploce, sve bude ok, okrenem je i vise ne moze da je nabode ni za lek. Potenciometar za stelovanje ne pomaze, jer ga izvrtim od pocetka do kraja, cinculirajuci mu brzinu, bez rezultata.

Drugi je Technics SL-2000, rezerva koju takodje volim ali je on dosao do mene sa gotovo istim problemom kao sto je opisano gore. Posetio je servis najpoznatijeg forumskog gramofonskog majstora (bas kao i Grundig), ali to nije pomoglo (odnosno, trajalo je kratko cca 3-4 dana). Problem je toliko slican da me mrzi da kucam (na 33 zajebava, na 45 je kao singerica). Stavise, nekad se desi da toliko uspori da se zaustavi i nastavi posle 10 sekundi kao da se nista nije desilo. Onda ga bacim na 45 i skontam da ne mogu ni prstima da ga zaustavim koliko vrti stabilno.

Sad imam 2 opcije: da oba pohranim u arhivu gradskog smetlista ili da nadjem majstora koji ce probati da ih vrati u zivot. Kako su mi oba suvise draga da olako izaberem opciju broj 1, pitam ovde iskusnije ljude kome da pokucam na vrata i dam im jos jednu sansu.

Molim vas takodje da ne bude majstor od koga dodjem u mod "zaboravio sam da posedujem gramofon". Treba mi neko ko ce ih staviti na kanal, pregledati, dati dijagnozu i predloziti resenje, naplatiti svoj trud nevezano za ishod i to je to. Dakle, profesionalac.

Hvala svima unapred na predlozima

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...