Jump to content


durd3n sistem:)


durd

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

proteklih nedelja se svasta nesto sredilo....

zvucna: Asus xonar essence STX

amp: Exposure 2010s2

kablovi mogami :) a zvucnicki Chord Carnival SilverScreen.

i tuner onkyo t-08 to mi dao drugar njemu ne treba.

Mogami 2549 su mi tamo sredili sa nekim njihovim cincevima,

a na Chord nisam stavljao jer je sam kabl 32e a bananice i montirane su 48e, skuplje nego kabl,

ako budem uzimao neki skpulji kabl stavicu, ovako mi bilo bezveze...

bananice sam uzeo 4 kom u Kanibalu jer na Exposure samo tako mogu da se zakace zvucnicki...

Sto se tice tunera samo po neki put preslusam brakusa od 3-5 :)

slike...

Link to comment
Share on other sites

prvo sam uzeo pojacalo, a nakon dve tri nedelje kablove,

stvarno sam se iznenadio koliko se popravio i promenio zvuk promenom kablova.

ili su ovi moji stari bili shit ili je pojacalo ekstra osetljivo na promenu kablova,

a mozda i jedno i drugo :)

U svakom slucaju mislim da sam izvukao maximum iz zvucnika, muzika se slusa kad god sam kuci,

ne pamtim kada sam ukljucio tv, od kada sam sve skockao.

Radi sve u 16 po 3-5 sati dnevno :):)

Za sada to je to, mozda sledece godine ustedim za neki B&W sada nije moglo sve zajedno...

Link to comment
Share on other sites

Izbor pojaÄala je super ,uživaj . :cheers

:listen

Nemoj da slikas vise molim te :plakanje , doci cu da uslikamo masinu i da popijemo Vopi, sada smem ponekad sa drugarima :cheers:listen

:razz: ma sad vidim da sam zeznuo, nisam smanjio rez, ko ovima na prvoj strani, bolje je kada se otvore u posebnom prozoru

a i drugi je aparat :blink:

:cheers vec sada zvuci ok :beer

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

posle preseljenja moram da vodim kao racuna, nocu ne glasno itd.... hehe imam izgleda fine komsije nikom jos nista ne smeta....

jos samo neki dac na prolece....

izbacio sam sve sto ne koristim, kao cd...

ali nekog marantza moram da imam u sistemu.... :):)

moracu da poradim i na polici izgleda....

Link to comment
Share on other sites

Ovo stvarno super izgleda, tapeta je vr'. ALI.... Daj malo priÄe oko gradjennja sistema, zaÅ¡to baÅ¡ primare, jel expo nije bio dovoljno dobar, jesi li ih direktno poredio koji je ovo B&W, jel kupljen nov ili polovan, kako je ÄuÄno marantz tuner, itd??? Slike bez priÄe su joÅ¡ gore nego priÄa bez slika.

Pozdrav iz NSa.

Link to comment
Share on other sites

pa sistem se gradio lagano sem ampa, proda se staro doda se pa se kupi drugo i malo zamena uz doplatu kao i svi itd...

Zvucnici su mi se dopali jos ranije al tada mi se nisu uklapli u budzet, pre oko dva meseca sam ih uzeo u koratu, dosta bolji od wharfdejla.

slusao sam dosta toga dopali su mi se neki dali sad ne mogu da sestim da li mentor ili icon, ali preskupi,

neat motive 1 takodje, super ljubazni u salonu, to mi je bio prvi pick ali jbga ....

pcm nisam imao prilike da cujem kada sam svratio u salon rekli su mi da moram da dodjem ponovo?

uz salu tipa "da samo ukljucivanje brystona i pcma kosta 100e" nije bilo nikog tada tamo pa sam odustao, nisam imao vremena zbog predstojece selidbe...

Gledao sam prvo exposure tuner ali kada sam video cenu, odlucio sam da ne mora vizuelno da mi se sve uklopi :):)

Marantz tuner, iz oglasa na forumu, jednostavno lego je savrseno i izgled i zvuk...

primare pre koji dan iz oglasa, impulsivno ne znam sta mi bilo....

vidim kao euro moze da propadne :) pa reko da utopim ustedjevinu za svaki slucaj...hehe

plan mi je bio na prolece da upgrejdujem sa 2010s2 na 3010s2... ali neki neizdrz mi nije dao mira....

nemam sada previse komentara za zvuk jer slusam primare tek koji dan, jedino da je za klasu bolji od 2010

i zvucno a i po kvalitetu izrade koji me je posebno iznenadio..

Jedino sto iskace je malo drugacji bas, da li sam samo navikao na zvuk ili je stvarno tako za sada ne znam , expo ima bas nekako naglaseniji dopadljiviji

a primare neutralniji bas, ali sva srece pa na 683 ne fali basa....

poz iz Bgda.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

evo konacno sam resio i dac:)

zvucnicki kabl van den hul D - 352 HYBRID i interconektor AQ Copperhead

Samo da kaze ovaj forum je odlicna stvar, umajnio mi je lutanje dosta..

pre godinu ipo sa yamahe rx-396 i CS-3070 mozda CS-5070 ne secam se vise,

do ovoga danas..

dac je doneo sonicnost i muzikalnost u sistem itd.... :) pravo osvezenje :P

sta mislite da li bih dobio nesto prelaskom na neki jeftiniji electrocompaniet sa ovim zvucnicima?

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da bi dobio dosta toga mada i mislim da vec imas dobro pojacalo. Uzmi na probu nesto bolje nebitno da li je EC ili Accu, Jeff Rovland, Klasse, Krell, Linn, Naim, VTL, M.Levinson to su skupe i dobre IGRACKE i kad budes probao kod sebe u sistemu mozes da izvedes svoj zakljucak ovako

Moj neki savet posle 25 god.. hi - fi - ja je da moras da cujes dosta sistema sto hi- fi sto hi - end i da sebe nadjes u nekom zvuku koji tebi odgovara(koje su komponente cinile taj sistem koji se tebi najvise dopao) i sa kojim ces da uzivas po par sati i da te pri tom nista ne zulja. Ne smes da imas nervozu u sistemu- ostrinu, sve ostalo stvar ukusa - svetliji ili tamniji karakter zv.. slike itd, itd

PS ...... Koji si dac uzeo, VDH 352 malo duva bas i ako ti to malo fali u sistemu - pun pogodak :wave2

Link to comment
Share on other sites

sta mislite da li bih dobio nesto prelaskom na neki jeftiniji electrocompaniet sa ovim zvucnicima?

Ispod ECI3 neces doboti nista. Mozda ces i izgubiti. Sa ECI3 i Primare bi bila skoro pa mrtva trka. Verujem da bi EC bio bolji ali to sto kazem je u domenu teorije. Treba probati ako se ima prilike.

Link to comment
Share on other sites

Ispod ECI3 neces doboti nista. Mozda ces i izgubiti. Sa ECI3 i Primare bi bila skoro pa mrtva trka. Verujem da bi EC bio bolji ali to sto kazem je u domenu teorije. Treba probati ako se ima prilike.

ako je u domenu teorije, onda samo ako prvo budem mogao da probam, mada nisam video ni jedan ECI3 u oglasima:(

neka odsvira onda ovako koje vreme dok ne cujem nesto bolje he he he

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...