Jump to content


Traži se muzika iz TV špica


Willi Studer

Recommended Posts

JoÅ¡ jedna zavrzlama. Emisija na RTV Beograd, ili vrlo moguće na RTV Novi Sad. Ista tematika i vrlo sliÄna koncepcija kao kod "Kino Oko", a Äini se da je ova emisija i zamjenila "Kino Oko". Voditelj je bio neki ugodno popunjeni drug ilitiga gospodin sa naoÄalama starosti od oko 35 godina. Uvodna Å¡pica je sadržavala neku melanholiÄnu, laganu melodiju, Äini se Jazz žanra gdje je dominirala truba uz vrlo tihu pretnju drugih muziÄkih instrumenata, a kao Å¡to rekoh vrlo laganog ritma.

Link to comment
Share on other sites

Ne, nije ni jedna od ove tri. Truba jeste u muziÄkoj podlozi o kojoj govorim bila dominantna ali ne buÄna i visokog tona kao u ova tri snimka. Bila je tiha i spora, a prateći orkestar joÅ¡ tiÅ¡i. Emisija se prikazivala na drugom programu oko 21h i kao Å¡to rekoh nisam siguran ali mislim da je to bilo na RTV Novi Sad. Emisija je bila posveÄena filmu, odnosno rediteljima i režiserima pa bi osim prikazanog filma u emisiju bili pozvani struÄnjaci raznih profila pa bi razgovrali o filmskom stvaralaÅ¡tvu općenito ili o nekom reditelju posebno. Prvo bi iÅ¡ao uvod gdje nastupa ugodno popunjeni mlaÄ‘i gospodin, pa onda film i na kraju razgovor sa gostima na temu filma.

Link to comment
Share on other sites

Pa još malo iste igre -

A ovo?

Пошто није било одговора, да подÑетим да је ово била шпица загребачког "Ðедељног поподнева" (уколико Ñве добро памтим)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad vidim da se o ovome pise onda da okusam srecu...

Ovo tesko da ce uspeti jer sam cak dosao i do voditelja same emisije i nije mogao da se seti o cemu je rec jer verovatno nije toliko zainteresovan za muziku...

U pitanju je emisija koja je svojevremeno isla na radio Politici od ponoci do 06:00 i zvala se Delikatesna radnja. To je bio kontakt program koji su vodili takozvani "Ah Nesa" i David Vartabedijan i imala je najavnu spicu za koju mi se cini da svira neki string kvartet ili nesto slicno i to pokusavam da nadjem vec dugi niz godina ali bezuspesno, pa posto vec ni David ni Nesa nisu znali da mi odgovore onda sumnjam da ce i neko ovde znati... sve u svemu, bar sam pokusao ako nista drugo :)

Link to comment
Share on other sites

Pa verovatno je stara najmanje 20 godina i nesto naslicnije sto sam nasao je Vienna String Quartet ali na tu numeru nisam naisao...! Za muzickog urednika da pitam bilo mi je malo i previse... ako sada pozovem Politiku i pitam ih za muzickog urednika iz tog doba radi neke numere pitace se da li sam normalan.. :)

Link to comment
Share on other sites

Jako me chudi da ni Nesha, a ni David ne znaju shta je sviralo kao shpica za njihovu emisiju, posebno shto je David jedno vreme bio muzichki urednik radija "Politika".Verovatno je muziku pakovao neki od sjajnih tonaca koji su radili na radiju.Mada, bilo je tu vishe urednika tokom perioda rada radija.Ako i pozovesh Politiku da pitash o chemu se radi, javio bi ti se sluzbenik Komercijalne banke kojoj pripada zgrada Politike.Inache, TV i Radio Politika su zvanichno otishli u stechaj krajem novembra 2010.godine, a sa NIP Politika su od 2001. imali veze koliko i gradske sluzbe sa chishcenjem snega. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...