Jump to content


Traži se muzika iz TV špica


Willi Studer

Recommended Posts

  • 7 months later...
Ako se ne varam Il Divo - isabel

Nije! Hvala Nebesima :beer - nije!

U pitanju je ovo:

Skrstic ... hvala Å¡to si me uputio u dobrom smeru, ali ... morao sam dosta da se potrudim da pronaÄ‘em vezu. Odmah sam prepoznao da su korišćeni drugi instrumenti (Vilimon Å¡pica - oboa ... ili neÅ¡to sliÄno; Il Daveži - gudaÄi), a potom sam posle desetak minuta bunarenja po netu jedva uspeo da naÄ‘em neeeku tamo stranicu na kojoj piÅ¡e da tu pesmu nije komponovao tamo neki lik, za ona Äetiri paćenika, nego da je kompozitor te muzike Gabriel Faure.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

MuziÄka Å¡pica sa "Program Plus" TV Zagreb - uvodna Å¡pica koja ima muziÄku podlogu u kombinaciji jazz i elektronske muzike. Glavni instrument je saksofon uz pratnju sintisajzera a drugiz instrumenata se ne sijeÄam, uz povremeno javljanje muÅ¡kog vokala. Kasnije se ta muziÄka podloga pojavljivala u nekim emisijama o tehniÄkim dostignuÄima na RTV Beograd. Skoro sigurno da su izvoÄ‘aÄi neki od AmeriÄkih crnaÄkih jazz muziÄara al od onih koji vole da ubacuju modernije taktove.

I da ponovim upit za muziÄku podlogu iz najavne Å¡pice noćnog programa RTV Beograd iz 1991. godine. Radi se o ženskom horu uz pratnju sintisajzera koji izvodi taktove nekog "nauÄnofantastiÄnog" instrumenta koji malo nalikuje gitari a viÅ¡e mandolini. Vrlo moguće da je to neÅ¡to od VANGELISA ali možda i nije.

Link to comment
Share on other sites

I da ponovim upit za muziÄku podlogu iz najavne Å¡pice noćnog programa RTV Beograd iz 1991. godine. Radi se o ženskom horu uz pratnju sintisajzera koji izvodi taktove nekog "nauÄnofantastiÄnog" instrumenta koji malo nalikuje gitari a viÅ¡e mandolini. Vrlo moguće da je to neÅ¡to od VANGELISA ali možda i nije.

Da nije ovo:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tako je. Hvala.

Ovako je zvuÄala najavna Å¡pica noćnog programa TV BG 1991. godine

Andreas Vollenweider - Pearls & Tears

Ovako je zvuÄala odjavna Å¡pica

Andreas Vollenweider- Ples sa lavovima

Jako dobro, ambientalna muza. Autor kombinuje razne žanrove pa Äak i elemente indijske, japanske i afriÄke muzike ubacuje ali je stanovita evropska suzdržanost presudna i nadvladava sve ostalo. Uzgred kakva mu je to gitara, ili je lira?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Pozdrav! Ja sam kapiram ovde mladji narastaj (88 godiste) pa kapiram da cu lako naci odgovor na svoje pitanje. Elem, kad sam bio mali, jednom sam na TV-u cuo jednu melodiju koja mi se jako svidela i koju nikada nisam zaboravio. Secam se da je bila pozadinska muzika neke emisije, ali svarno nemam ni najblaze predstave koje.aImao sam mozda 4-5 godina, i kad sam malo odrastao sam uvek zapitkivao ukucane sta je to, ali niko nije mogao odredjeno da mi kaze. Rekli su mi da je najverovatnije iz nekog filma, sto sam posle i sam zakljucio. Licno mi vuce na Morriconea, ali kako nazalost nisam neki veliki poznavalac njegovog opusa (sto planiram da promenim), ne bih mogao reci stopostotno. Elem, preko tastature sam u Virtual MIDI keyboardu jako traljavo odsvirao temu, ali mislim da moze da se razazna, ko zna sta je, verovatno ce dati odgovor kao iz topa. Unapred se zahvaljujem sto ce jedna od mojih najvecih misterija iz detinjstva verovatno uskoro biti resena :)

Link za download Moj link

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav! Ja sam kapiram ovde mladji narastaj (88 godiste) pa kapiram da cu lako naci odgovor na svoje pitanje. Elem, kad sam bio mali, jednom sam na TV-u cuo jednu melodiju koja mi se jako svidela i koju nikada nisam zaboravio. Secam se da je bila pozadinska muzika neke emisije, ali svarno nemam ni najblaze predstave koje.aImao sam mozda 4-5 godina, i kad sam malo odrastao sam uvek zapitkivao ukucane sta je to, ali niko nije mogao odredjeno da mi kaze. Rekli su mi da je najverovatnije iz nekog filma, sto sam posle i sam zakljucio. Licno mi vuce na Morriconea, ali kako nazalost nisam neki veliki poznavalac njegovog opusa (sto planiram da promenim), ne bih mogao reci stopostotno. Elem, preko tastature sam u Virtual MIDI keyboardu jako traljavo odsvirao temu, ali mislim da moze da se razazna, ko zna sta je, verovatno ce dati odgovor kao iz topa. Unapred se zahvaljujem sto ce jedna od mojih najvecih misterija iz detinjstva verovatno uskoro biti resena :)

Link za download Moj link

Vangelis - La petite fille de la mer

http://www.youtube.com/watch?v=OXkMyzys0qE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...