Jump to content


Traži se muzika iz TV špica


Willi Studer

Recommended Posts

Па где нађе Зоки ово питање... Скоро све метал групе (мени се чини) имају овакве деонице у песмама својим... Поређења ради, као да питаш, која је нека гусларска песма, а чујемо само првих пар секунди, уводне, инструменталне деонице... Надам се да неће "металци", због овог поређења мог, да се наљуте...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 7.2.2018. at 3:44, Milan2000 said:

Kako se zove muzička numera koja je, tokom devedesetih, bila odjavna špica naših utakmica? Deo pesme čuje se na kraju utakmice Vojvodina-Crvena Zvezda koja se može naći na youtube-u pod nazivom ,,1993/94 Vojvodina-Crvena Zvezda 3-4 (1/16 finala kupa jugoslavije)". Numera počinje na 1:42:42. Unapred hvala!

Saznao! Biddu Orchestra - Rain Forest.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 22.4.2018. at 1:25, Dejra said:

А како можемо да дођемо до те нумере да послушамо Милане... да би ти помогли...

 

Ta numera koju tražim nalazi se na početku emisije ,,Svitac" koja se nalazi na youtube kanalu BK Otisak (u toj emisiji su Lane Gutović, Milena Dravić i dr. posebno, nisu svi u jednoj emisiji). Muzika počinje harmonikom, pa devojka peva nešto nerazumljivo, verovatno na francuskom jeziku. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zdravo svima.

Već danima mi u glavi odzvanja jedna melodija koja je, koliko se ja sećam, pre nekih 15-ak godina bila špica (mislim da je početna špica) jedne od emisija na rts-u. U pitanju je emisija tipa Lova i ribolova, možda i čak i baš ta emisija, a muzika iz špice je zvučala nešto ovako: počinje zvukom udaraljki, kao kad bi ga neko afričko pleme izvodilo u ritmu, a potom kreće melodija. Znam i da nije neko slikovito objašnjenje, ali ne znam kako bih je opisao drugačije, izuzev da počnem da je pevušim :). Ako se neko seti, baš bi mi značilo da ovde postavi, jer bi voleo i da je čujem, a i da je izbacim iz glave već jednom. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Веруј ми Плутонине ја не познајем ни једног савременог композитора-инструменталисту, који нема макар једну тему, у опусу свом, какву ти описујеш

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Drugari gde mogu da nađem muziku iz filma Nož

 

"Golim se okom ne vidi 
da ti se na svaki sum dusa raspada 
u ogledalu, ni na rendgenu 
smo se pred Bogom dusa providi 
Udovice u belom brokatu stizu me 
i neveste u najcrnjoj svili, ko ce pre... 

Mome organizmu hitno treba promena 
u ovo vreme nevremena ja sam stvorena 
Nije ovo kraj milenijuma, to je svud 
evo me na kraju sveta i vise nemam kud 

(ko ce pre.. ko ce pre..) 

Soundtrack za film Noz "

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
To je album.
Numera je Good Morning Delta.
 



Naravno. Tu plocu sam kupio cim je objavljena, a "numere" i boje sam skinuo na uvo i pre kupovine ploce. Kasnije sam kupio i CD jer sam plocu izgubio. To je tada 80-ih cesto islo kao spica za Nocni program uz u to vreme aktuelne numere iz Top Gun-a i tsl.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...