Jump to content


Traži se muzika iz TV špica


Willi Studer

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Muzika od reklame za bezalkoholno gazirano piće Jupi. Mislim da su ga proizvodili Slovenci kao i reklamu. Bilo je popularno osamdesetih. Tekst pjesme iz muziÄke podloge je bio jednostavan i komiÄan: muÅ¡ki glas je izgovarao: anamana, a ženski glas: tu turu turu, onda refren, pa refren pa mala promjena: muÅ¡ki glas: anamana, ženski glas: tu turu turu, tu turu, tu tu ru tu.

Link to comment
Share on other sites

U vezi sa ovim mojim predhodnim pitanjem, dakle stil pjevanja odnosno oglaÅ¡avanja ljudskih glasova muÅ¡kih i ženskih na ovakava naÄin, odnosno brez smislenih rijeÄi kako se to pjevanje zove?

Postavio sam još jedan Youtube sa takvom vrstom pjevanja a to je iz filma Grand Slam a konponuje Ennio Morricone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Druže poÅ¡to sam novi na forumu molim te za malu pomoć.Nikako nemogu da naÄ‘em numeru iz jedne sportske emisije .Pregledao sam sve Å¡pice na youtube-u i ne uspeva. Uvodna Å¡pica je jako sliÄna numeri New order-a the beach

Hvala do neba ako možete da pomognete

Bio si jako blizu :)

U pitanju je New Order - The Perfect Kiss

Za ostale koji ne znaju, deo ove pesme je koriscen u spici za Sportski pregled TV Titograd tokom 1980-ih.

I jos, za nekog ko je na pocetku ovog topika pitao (pre 3-4 godine) koji je instrumental koriscen za Male oglase na Studiju B, evo odgovora za Radio Studio B:

Human League - Hard Times (Instrumental)

http://www.youtube.com/watch?v=iH4Amu0ZPUw

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Druže poÅ¡to sam novi na forumu molim te za malu pomoć.Nikako nemogu da naÄ‘em numeru iz jedne sportske emisije .Pregledao sam sve Å¡pice na youtube-u i ne uspeva. Uvodna Å¡pica je jako sliÄna numeri New order-a the beach

Hvala do neba ako možete da pomognete

Da možda nisi u potrazi za ovim:

http://www.youtube.com/watch?v=VD5SohUzB1o

Mislim da je ova ploÄa bila meÄ‘u najiskorišćenijim za Å¡pice i džinglove u radio stanicama Å¡irom ex-YU. Sanja i Sloba su bili malo pod uticajem Jan Hammer-a ali bez obzira ostavili su delo za generacije.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav svima, interesuje me da li neko zna instrumental aksutiÄna gitara, mislim da je solo, ide kao podloga ba 202-ci na dragstoru zabavne muzike, a mislim da sam je prvi put Äuo kao podloga za crveni krst ili dobrovoljno davanje krvi na prvom programu osamdesetih, isla je pre ili posle dnevnika Å¡pica slike sa tužnim deÄakom i ovim instrumentalom u pozadini, da napomenem da je pesma tužna

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...