Jump to content


Audiofill - hifi sistem


audiofill

Recommended Posts

U ovim danima na moje veliko veselje gostim prijatelja sa tudjine, sa kojim dozivljavam velike hifi eargazme :bounce. Doticni je sa sobom donesio monoblokove Nuforce Reference 9 Special edition koji su zasad jedini par u evropi i citav program Voodoo kabela + nesto njegovih vlastitih variacija uradjenih sa ovih kabela. Evo tri zanimljive uradatke:

- twisted interkonekt, sastavljen sa 2x silver single solid core i Eichmann silver bullet plugs:

voodoo1.jpg

voodoo2.jpg

- quad braid zvucniski kabel, sastavljen sa 4x silver single solid core i Eichmann bayonet plugs:

voodoo3.jpg

voodoo4.jpg

- 8x silver solid core zvucniski kabel, sastavljen sa strujnog kabela http://www.dope-sounds.de/Netzkabel_103-Small.jpg i http://www.dope-sounds.de/SilverMica_2161Small.jpg :

voodoo5.jpg

voodoo6.jpg

voodoo7.jpg

Uglavnom, kako je sistem u moji maleni sobi od svega 12-13 kvadrata propjevao nakon promjene kabela, jednog dana igranja sa pozicioniranjem zvucnika i blagog akustickog tretmana sobe, pa to covjek ne moze da vjeruje :roll:.

Twisted interkonekt i quad braid zvucnicki kabel cu ostat u mom sistemu :bounce . Strujni kabeli, zvucnicki kabeli uradjeni sa strujnih kabela i prekrasna monoblokova nazalost idu :roll: , na sto se vec psihicki pripremam :bounce .

Ljep pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pozdrav, Aljosa.

Nemoj da zaboravis na zenu, decu, letovanje, more i ostale "sitnice" :bounce

Salim se, naravno. Lepo se zabavljas ovih dana :bounce , i bas mi je drago da uzivas.

Rajko

P.S. Ovi strujni kablovi sa slika (uzeti za zvucnicke) bogami izgledaju bas mocno :roll: .

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drustvo!

Monoblokovi, strujni kabeli i mocni zvucniski kabeli su vec otisli, so party is over :D.

Sutra navecer cu napisat nesto o zvuku i stavit jos koju fotku. Samo na brzinu, sa promjenu kablova, cjelodnevnim pozicioniranjem zvucnika, blagim akustickim tretmanom i ogromnu pomoc prijatelja prema kojem su moja hifi iskustva samo jedna mala kap u audiofilsko more, u mojoj maloj sobi dobila se vrhunska performansa. Dobiveni rezultat iznenadio je cak prijatelja.

Sibam u krevet jer sutra radim. Stay tuned, cujemo se navecer :D.

Lijep pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Mene posebno zanima da li je istina da NuForce emituju neki Å¡um u zvuÄnike kad nisu "pod signalom" I da li je taÄna priÄa da se od njihove HF radijacije ne može sluÅ¡ati radio (ni u susednim sobama) ?

Ali najviÅ¡e me zanima kako zvuÄi... I'm staying tuned...

Link to comment
Share on other sites

Mene posebno zanima da li je istina da NuForce emituju neki Å¡um u zvuÄnike kad nisu "pod signalom" I da li je taÄna priÄa da se od njihove HF radijacije ne može sluÅ¡ati radio (ni u susednim sobama) ?

Ali najviÅ¡e me zanima kako zvuÄi... I'm staying tuned...

Nuforce amplifikacija treba dobro uzemljenje. Ako toga nema ili negdje mozda dođe do ground loopa onda dođe do problema sa sumom, buzzom, itd. Ali kad je citav sistem uređen kako treba, onda je Nuforce totalno bez suma. Mozes stavit uho direktno na visokotonac i neces cuti nista. Totally silent. Da se postigne ovo, treba monoblokove ukljuciti kad izvor zvuka vec svira jer kod ukljucenja oni prave "lock on the signal" sto traje mozda dve, tri sekunde sve dokad monoblokovi ne pocnu svirat. Onda sve do ponovnog iskljucenja vise nije vazno. Proizvođac preporucuje da se puste ukljuceni 24/7 sto i prakticiram.

Prve verzije monoblokova imale su probleme sa HF radiaciju. Novije verzije su poboljsane i taj efekt je dosta manji. Kod postavljanja tunera direktno na/pod monoblokove ili 30 cm od njih moze doci do problema sa prijemom tunera ako taj radi sa indoor antenu. Ako se konekta outdoor antena onda problema u najvise primjera nema. Dakle ovisno od samog tunera, uzemljenja, antene i distance od monoblokova.

Jos zanimljivost, sva Nuforce amplifikacija je totalno neosjetljiva na variranje napona (power factor correction) i radi normalno između 84 volta i 264 volta, sto je idealno za mjesta sa problematicnu struju.

Link to comment
Share on other sites

Da li bi mogao malo da prokomentarises sound ovih NuForce mono-blokova ... Kako ti se cine u visokim ?

Ovi monoblokovi briljiraju u brzini, resoluciji, detajlima, soundstagu i dinamiki. Kad covjek to slusa ne moze vjerovat da slusa "digitalno" pojacalo jer svira naprosto preorganski. Zvucna slika je veoma siroka, duboka, kristalno cista i razlucljiva tako da covjek ob dobri snimki moze "zagrlit" svakog izvođaca (ako je ostali sistem na nivou naravno). Ide za vrlo "revealing" pojacala koja zbog ogromno prenosenih informacija covjeka cesto zbuni jer se takvo nesto na "analogni" amplifikaciji prakticki ne moze cuti (ok, osim na neki extra skupi amplifikaciji pa jos to je veliko pitanje), sve ovo pa covjeka zna odvratit od osnovne namjere - to je uzivanja u muziki jer naprosto ima previse svega sto odvraca paznju. Sva ta kolicina iznesenih informacija se manifestira transparentno, dinamicno, fluidno, sa lakocu i bez svakog napora. Kod toga ne ide za klinicko hladno seciranje zvucne slike na detajle, nego za raskosnu homogenu predstavu (sorry, ne znam dobro kazat jer ne znam dobro vaseg jezika - nadam se da nisam fulao). Visokotonsko podrucje je kristalno cisto, razlucljivo do poslednje finese, bez ikakvog harsnessa i screaming u facu). Sa transparetnim, brzim, dinamickim i beskarakternim tvc pretpojacalom, upravo takvim Nuforcima i malim slatkim Aurum cantusima sa izvanrednim riboncem sam u mojoj maloj sobi postignuo muzikalnu kombinaciju koja se slusa satima bez ikakvog napora.

Sve u svemu, ide za fenomenalne monoblokove koji za razumne pare nude zbilja vrhunsku performansu (ali treba i ostatak sistema na nivou jer garbabe in/garbage out). Za mene nakon 18 godina slusanja "analogne" amplifikacije povratka nazad vise nema. Sasvim sam siguran da ne bilo povratka nazad i za bezbroj drugih "open minded" audiofila, spremnih akceptirat "digitalnu" amplifikaciju iako ona nema pola kubika velike kutije, 20 kilskog trafoa, koja se ne grije ko satan, ne trosi 1 Kw struje...

Lijep pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Audiofil,

Da li si slusao jos neka digitalna pojacala, koja bi mogao uporediti sa ovim nuForce ? Recimo Lyngdorf, Rotel, Accuphase, ... Bilo bi interesantno cuti da li mozes da izdvojis neku zajednicku karakteristiku ovih digitalaca a i da ih uporedis medjusobno ?

Link to comment
Share on other sites

Sa zanimanjem sam pratio ovaj topic, narocito me intrigiralo odusevljenje malim NuForce monoblokovima. Posle onog sto se dalo ovde - i na drugim mestima - procitati i o Lyngdorf 'digitalnim' pojacalima, izgleda da tu zaista 'ima nesto'!

Posle trazenja malo po netu (a i ebayu :D ) nasao sam samo odlicne recenzije za NuForce, medjutim, ova poslednja, najdetaljnija - koja ukljucuje i hardware inspection - me je malo ohladila! Unutra su zaista jeftine komponente, a covek je razocaran i performansama, kako za reference 8 tako i za novi, model 9.

pogledajte i sami:

http://www.hardwareanalysis.com/content/article/1831/

s druge strane, audiofilovo misljenje zaista ima kredibilitet...

sta sad covek da misli? :D

Link to comment
Share on other sites

Sa zanimanjem sam pratio ovaj topic, narocito me intrigiralo odusevljenje malim NuForce monoblokovima. Posle onog sto se dalo ovde - i na drugim mestima - procitati i o Lyngdorf 'digitalnim' pojacalima, izgleda da tu zaista 'ima nesto'!

Posle trazenja malo po netu (a i ebayu :D ) nasao sam samo odlicne recenzije za NuForce, medjutim, ova poslednja, najdetaljnija - koja ukljucuje i hardware inspection - me je malo ohladila! Unutra su zaista jeftine komponente, a covek je razocaran i performansama, kako za reference 8 tako i za novi, model 9.

pogledajte i sami:

http://www.hardwareanalysis.com/content/article/1831/

s druge strane, audiofilovo misljenje zaista ima kredibilitet...

sta sad covek da misli? :D

Taj review poznam, na njega ne dajem nista i kazat cu zasto:

... ukucaj u google autora reviewa Sander Sassen i tvornicu grafickih karta ATI i vidjet ces sto je taj covjek uradio toj tvornici (naci ces i njegov podmukli mail koji je javno objavljen)... i to je samo jedna od njegovih podmuklosti. Sander Sassen je zamolio Nuforce da mu daju na testiranje Nuforce reference 8, sto su naravno otklonili jer poznaju njegove pickarije i nisu glupi. Sanders je onda sav potucen napravio jaku osvetu i prikazao Nuforce Reference 8 i onda jos Reference 9 u najslabijem mogucem svjetlu. Kako je meni poznato, ovaj review je jedini negativni review ovih monoblokova na svjetu... zanimljivo zar ne?

Jos zanimljivost... na njegovoj stranici mozes procitat i test Hypex digitalnih pojacavackih modula. Ovi moduli su dobri ali nista posebno sto dobro zna svatko ko ih je slusao, a pogledaj sta je ovaj covjek napisao o njih. Po mom misljenju cista kolaboracija sa Hypexom (ili se mozda varam) da stete nedostiznom Nuforcu koji je zvucno miljama ispred Hypexa. Ako ces googlat jos vise, onda ces se sam uvjerit, da taj covjek u ozbiljnom audio svjetu nema ama bas nikakvog kredibiliteta. :D

Lijep pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Audiofil,

Da li si slusao jos neka digitalna pojacala, koja bi mogao uporediti sa ovim nuForce ? Recimo Lyngdorf, Rotel, Accuphase, ... Bilo bi interesantno cuti da li mozes da izdvojis neku zajednicku karakteristiku ovih digitalaca a i da ih uporedis medjusobno ?

Nazalost nisam slusao nijedno pojacalo od navođenih, zato ne mogu kazat nista konkretno. Lyngdorf je slusao moj prijatelj (kojeg navodim ovdje) i kazao da ide za vrlo rezolutno i detajlno pojacalo ali nazalost totalno sterilno i bezivotno, sto je kontra organsko zvucecem Nuforcu.

Sa Rotelovim digitalnim modelima RB 1091 i RB 1092 ne ide za nista novo jer su napravljeni sa ICE power pojacavackih modula o kojima sam ovdje vec pisao, evo link: http://www.icepower.bang-olufsen.com/sw2013.asp , bas kako je napravljena gomila drugih digitalnih izlaznih pojacala.

Lijep pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Pored toga sto cu pitati koja je verzija, kako ja da znam da li je 8.02? jel negde pise ili... posto na slikama ne vidim da igde ima neko mesto gde bi to pisalo na modelu...

hvala ti u svakom slucaju na preporuci.

Na donjoj strani svakog monobloka je etiketa sa serijskim brojem i verziju (rev. 8.02). Ako toga nema, onda mozes vidjet ako otvoris poklopac.

Evo, pogledaj pojacavacki dio jedne prijasnje verzije: http://www.nuforce.com/gallery/F15HE-large.jpg Verzija 8.02 ima u tuljavama zaljepljen temperaturni senzor (ova verzija ga jos nema). Onaj veliki horizontalno postavljeni plavi kondezator je u poslednjoj verziji promjenjen za boljeg, takođe je extra dodata izlazna tuljava, bas kao ova zuta na ovoj sliki: http://www.nuforce.com/gallery/F15HE-M1.jpg

Nadam se da sam ti pomogao.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Da li je mozda neko imao prilike da vidi i cuje integralac od firme NuForce, http://www.nuforce.com/products-intamps.htm, ovo bi za domace uslove mozda bilo prihvatljivije.

Integralac IA-7 je unatoc svoji mali snagi 2x50W veoma ozbiljna stvar. Kvaliteta zvuka je na nivou monoblokova Reference 8. Imaju identicki sonicki karakter samo manju snagu sto se osjeca na lakoci i kontroli, ali sa kombiniranjem sa osjetljivim zvucnicima dobija se vrhunska performansa. Pogledaj sliku http://www.nuforce.com/gallery/IA-7.JPG i vidjet ces da ne ide za nikakav cheap shit, a ja cu objasnit.

Dole su dva pojacavacka modula koja se ugrađujeta u monoblokove Reference 8/9, međusobno obrnuta u suprotnom pravcu. U sredini je jedan switcher napajacki modul koji se ugrađuje u monoblokove Reference 8 i koji je dodatno pojacan sa custom made capacitor bank iz modela Reference 9. Sa ovim dodanim capacitor bank zvuk integralca naraste u svim parametrima i daje osjecaj vece snage od 2x50W. Za usporedbu, monoblokovi Reference 8 imaju ugrađen jedan napajacki modul bez capacitor bank. Gore je predpojacavacki dio koji bazira na rjesenjima iz njihovog predpojacala P8. Ide za chip volume regulaciju koja je napravljena vrlo premisljeno i dc/dc konverter za napajanje predpojacavackog dela (mala crna kutija sa napisom Nuforce).

post-413-128510455883_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Juce sam pricao nesto o pozicioniranju zvucnika u mojoj problematickoj sobi u kojoj sam dobio dobar rezultat tako da sam 60 cm visoke stalke dignuo za 16 cm u visinu. U te svrhe sam onda uradio kutije i napunio ih sa peskom.

mdf.jpg

Znam da nije po propisima da je visokotonski zvucnik pozicioniran iznad usiju, ali stvar kod mene funkcionira divno. Ako imate volju, probajte za foru ovu nelogicnost.

PS. ne se smijat ruznim kutijama jer ide za posebne electromagnetic stabilizerje, tezine 22 kila. Dajte nesto na svoj zvuk i narucite ovaj krasni produkt po cjeni 1000 eura/komad. Moze i special edition verzija po cjeni 2000 eura/komad. Sva narucila primam na besplatnoj adresi [email protected] Pozurite jer kolicina je ogranicena! :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...