Jump to content


Audiofill - hifi sistem


audiofill

Recommended Posts

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

AljoÅ¡a, vidim da prodajeÅ¡ Nuforce? O Äem se radi? Nije sjelo na ribone?

Pozdrav Joby prijatelju!

Nuforce i Mark & Daniel je super kombinacija i nema teorije da ja tek tako odem sa Nuforca.

Razlog zasto prodajem svoje monobloke su najnoviji Nuforce pojacavacki moduli generacije 2 (oznaka V2) koje je Nuforce izbacio na trziste i ja sam se docepao do njih. Po sonickoj plati ide za stepenicu vise.

U toj vezi cu za nove monobloke izradit svoja kucista (nesto u tom pravcu vec je prikazano u toj temi). Unutra cu stavit identicko periferiju kakva se nalazi u monoblokovima Reference 9 SE V2.

Lijep pozdrav u Hrvatsku!

Link to comment
Share on other sites

verujem da su mark & daniel zanimljivi zvucnici, ali sam preko vikenda slusao jako dobre horne koje u bas sekciji koriste 2 petnaestice u isobarik komori.

momci, mali bas moze da zvuci i brzo i dobro i duboko, ali NIJEDAN mali bas na planeti ne moze da pomeri vazduh i reprodukuje masu tj telo instrumenta kao sto to moze veliki. prosti su zakoni fizike u pitanju i jos uvek nije izmisljen lek za to. voleo bih da je tako i da moj 6.5" bas u ATC-u moze da zvuci kao 15". je*iga, nema sanse.

sa druge strane, veliki precnik bas drajvera nije za svaku sobu, pa je bolje onda koristiti male, brze bas jedinice koje ostavljaju iluziju dubine nego se muciti sa obuzdavanjem rezonance, stojecih talasa i svega ostalog sto se moze zapatiti.

u svakom slucaju hvala na informacijama.

Link to comment
Share on other sites

momci, mali bas moze da zvuci i brzo i dobro i duboko, ali NIJEDAN mali bas na planeti ne moze da pomeri vazduh i reprodukuje masu tj telo instrumenta kao sto to moze veliki. prosti su zakoni fizike u pitanju i jos uvek nije izmisljen lek za to. voleo bih da je tako i da moj 6.5" bas u ATC-u moze da zvuci kao 15". je*iga, nema sanse.

sa druge strane, veliki precnik bas drajvera nije za svaku sobu, pa je bolje onda koristiti male, brze bas jedinice koje ostavljaju iluziju dubine nego se muciti sa obuzdavanjem rezonance, stojecih talasa i svega ostalog sto se moze zapatiti.

Ovdje treba ustaviti konje. Mark & Daniel bas jedninice nisu nesto sto se moze vidjet na trzistu. Na svjetu postoji vrlo malo bas jedinica takvih malih dimenzija koje imaju +/- 1 cm sasvim linearnog hoda i skuplje su od zlata. Ove jedinice imaju +/- 3 do 5 puta veci akusticki output od klasicnih niskotonskih jedinica istih dimenzija. Ide za patentiranu tehnologiju i dokad se toga ne cuje ne moze si pretstavljat kako to radi. Kao sto si to nisam mogao ja i nitko od mojih kolega.

Manji model Ruby - miniatura od zvucnika, sa manju takvu bas jedinicu jos uvijek ima zivota na 30 Hz. Naravno rolled off ali zvucno sasvim ljepo cujno, sto je potpuno nepretstavljivo i dosad nevidjeno. A Maximus ima vece dimenzije kucista i bas jedinice i stoga kod 30 Hz ima znatno vise zivota.

O cemu pricam shvatit ces prvi put kad budes to slusao. I ja sam bio uvjeran u zakone fizike ali kod ustekanja ovog dodje do soka i otvori ti se sasvim novi svjet. Isto kao kod dobrog TVC pretpojacala gdje mi se ljudi 2 godine smijali a onda kad su to jednom probali doslo je do revolucije i otvorio im se sasvim novi svjet. Identicka situacija bila je sa Nuforcom gdje mi se ljudi smijali jer klasa D i switcher napajanje nemaju sta da traze u hi-endu, ali Nuforce je isao korak naprijed i napravio hi-end pojacalo u najgori moguci kombinaciji - klasa D i switcher napajanje zajedno sto je bilo do tad nepojmljivo. Tek kad su ljudi culi stvar razumjeli su o cemu sam trebunjao poslednje dve godine. Od tada mnogi imaju sasvim drukciji pogled na digitaliju.

Kad ce ljudi jednom cuti Mark & Daniel, bit ce identicka prica kao gore navodjeno. U svom cjenovnom razredu ni izdaleka nemaju nikakve konkurence jer ovo je sasvim drugi svjet.

Ocjekujem heavy kontra feedback da to nije moguce i bla, bla, bla..., ali shvatit ce se odmah kad se bude to culo.

Lijep pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

U ovim danima sam konacno zavrsio mukotrpan projekt koji mi uzeo dve godine prostog vremena i na kojeg rezultat sam veoma ponosan. Dakle zavrsio sam prebacivanje citave svoje muzicke kolekcije na hard disk u bezizguban FLAC format.

Kolekcija je napravljena na nacin da u root-u svaki artist ima svoj direktorij. Onda se u svakom ovom artist-direktoriju nalaze subdirektoriji sa njegovim albumima. U time sub-direktorijima je onda svaka pjesma zaseban FLAC fajl i u sadrzaju svakog albuma nalazi se skenirani booklet u resoluciji 1280 x 1024 pixela.

Sve zripano sa EAC-om i provjeru mozebitnih kod procesiranja nastalih gresaka.

U tom trenu stavljam cd player u penziju i pocinjem uzivat u novom svjetu. :type

Link to comment
Share on other sites

Meni uzelo dve godine prostog vremena i zivaca da sam zavrsio ovaj projekt. Moglo bi to i po brzom postupku ali nisam isao ovakvim putem. Radije sam uradio po svojim najboljim snagama iako mukotrpno. A vi bi to sad jednostavno iskopirali ovako mrtvohladno za tren oka?

Ide za oko 1100 albuma na kojima sam zabusio dve godine prostog vremena. Jesam lud ali nisam toliko blesav da bi sad svoje djelo stavio u nista i djelio ga okolo ko bonboncice. Zamislite samo energiju ulozeno u ovo. Za mene neprecjenljiva vrijednost.

Link to comment
Share on other sites

Meni uzelo dve godine prostog vremena i zivaca da sam zavrsio ovaj projekt. Moglo bi to i po brzom postupku ali nisam isao ovakvim putem. Radije sam uradio po svojim najboljim snagama iako mukotrpno. A vi bi to sad jednostavno iskopirali ovako mrtvohladno za tren oka?

Ide za oko 1100 albuma na kojima sam zabusio dve godine prostog vremena. Jesam lud ali nisam toliko blesav da bi sad svoje djelo stavio u nista i djelio ga okolo ko bonboncice. Zamislite samo energiju ulozeno u ovo. Za mene neprecjenljiva vrijednost.

audiofil, imas li backup sa jos jednim ili mozda cak 2 HDa? Ako NE, napravi ga pod hitno, 2 godine je puno za izgubiti!

Je li znas sta je Murphy's law?

Link to comment
Share on other sites

I onda se za dve-tri godine smisli novi format, nova tehnologija, pa 'ajmo Jovo nanovo :(

:(:(:(

Nema nikakvog straha jer za dve-tri godine nece doci do nikakve revolucionarne tehnologije/formata. Kada u tom segmentu izmisle nesto novo revolucionarno sto zadivi razvijeni svijet, onda ovo na nasom balkanu dođe u siroku potrosnju mozda tek nakon pet godina. Nazalost. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Danas sam uradio dva strujna kabela duzine 1m sa SUPRA Lo Rad 2.5 kabela, SUPRA konektorima i na svaki kabel stavio tri feritne prstene. Na suko utikacima sam sa crnu boju oznacio fazu tako da se zahebavam svaki put kad cistim ili izvadim kabele sa produznog kabela. Ovo cu koristit za napajanje monoblokova.

Sa istog kabela sam uradio i produzni kabel na kojeg sam stavio letvu sa 3 uticnice kakva se moze dobit prakticki u svakom elektro ducanu. Letva uopste nije skupa i fino je urađena za svoje novce. U duhu izvadjenja svega sto nije nuzno potrebno na putu struje sam u njoj napravio bypass on/off prekidaca koji ima ugrađenu zarulju. Upotrebio sam masivan suko utikac tvrdke KOPP koji je fino urađen i uopste nije skup. Na letvi i suko utikacu sam takođe sa crnu boju oznacio fazu.

Evo dve fotke danasnjeg igrackanja:

supra1.jpg

supra2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljen prijatelj!

Sa reference 9SE V2 monoblokovima je situacija interesantna, barem kod mene. Odmah out of the box zvuk ne intrigira. Nije otvoren, nema fundamenta, detajlnosti, preciznoce i dinamike kao V1 monoblokovi. Bio sam tuzan.

Onda sam mu priustio nekih 50 sati usviravanja sa internetnim radiom i nisam polagao paznje, pa nisam imao ni vremena.

Sjednem danas u sweet spot i cudim se promjeni. Zvuk se ocistio, bas je dobio na fundamentu i ima vise zraka. Uglavnom sad zvuci bolje nego V1. Najprikladnija rijec koja mi u tom trenu padne na pamet je rafinirano. Jos vise detajla i raskosnija homogena zvucna slika od vec ionako odlicnih V1 monoblokova. Zbilja je uzitak slusati. Kazu da V2 pokaze sto zna tek nakon 100 sati. Vec se radujem. :)

Sto je najvise interesantno, pustio sam ih nesto sati svirati veoma glasno sa zvucnicima koji su veoma tesko opterecenje. Vec kod sobne jakosti vuku dusu sa pojacala a kamoli da odvrnes glasno. Ali kako ih V2 tjera ovo je nevjerovatno. Kolegov 30 kilski 2x100W RMS / 8 ohm monstrum grijao se ko satan i nije ih mogao dobro kontrolisati, a V2 kao da uopste nema prikljucenih zvucnica. Naprosto nevjerovatno kakvu zalihu snage ima. Pa nije ni cudno kad je napajanje dimenzionirano da isporucuje 1.3 KW kada zatreba.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Audiofill, hoće li biti uskoro neki novi "rezime" tvog sistema ?

NaroÄito bih voleo da vidim malo detaljniji review Mark & Danielsa, pretpostavljam da su sad već dobro usvirani. Verujem da je bas strahovito kvalitetan i dubok, ali kakvi su ostali parametri ? NajviÅ¡e me zanima soundstaging - kakva je dubina prostora, da li je tendencija zvuka viÅ¡e "forward" ili "laid back", separacija planova, Ävrstina prostorne slike, itd...

Link to comment
Share on other sites

4 x Nuforce Reference 9 SE V2.

Donji par je nakon jednog tjedna 24/7 rada vec usviran. Par odozgo je custom made i stigao je danas. Nevjerovatno kakva je razlika između neusviranog/usviranog pojacala. Tek tako se covjek osobno uvjeri da usviravanje nije samo mit ili neka psihicka fora nego stvarna promjena zvuka. Nesto postova prije sam pricao o napajalnim modulima. Nuforce ih konzervativno deklarira na 350 W... ali ovi kada zatreba zapravo isporucuju 1.3 KW peaka i to ultra brzinski. Tako sam impresioniran nad ovim pojacalima da nemam rijeci da bi opisao. Predivno. ;)

Evo nesto fotki unutrasnjosti:

1a.jpg

2a.jpg

3a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...