Jump to content


Audiofill - hifi sistem


audiofill

Recommended Posts

Za frontplatu imam zamisao da ce biti crna i na nju montirana staklena ploca sa pozlatenim vijcima, tako da ce ispreda liciti na meni bozanstveni dizajn Electrocompanieta. Takodje ce svi ostali vijci biti pozlateni.

Treba da stavis klirit, a ne obicno staklo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nemam pojma sta je to KLIRIT. Ako su to mozda akrilne plate, kao recimo ove sa linka: http://www.lesna-litija.si/strani_plast ... plosce.htm , ja sam vec razmisljao o tome. Sve opcije su jos otvorene i mozda ce na kraju kutija ispasti sasvim drukcije.

Lijep pozdrav!

Ne znam da li je isto. Nisam siguran. Evo par linkova...

http://solair.eunet.yu/~klirit/

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=71903

http://www.galenikaklirit.co.yu/klirit-gradj.htm

http://www.011info.com/en/view_details. ... 29&sid=246

Link to comment
Share on other sites

Eh, blago tebi kad mozes da nadjes vremena a i pre svega para za ovakvo igranje. Ja bih bio najsrecniji covek da mogu ovakav projekat da odradim. Ili recimo onog Avalona da napravim :roll:. Ili recimo za pocetak CMoy amp za slusalice.

Uzivaj.

Vremena imam malo jer imam tri djeca, naporan posao i mali milijun familiarnih obaveza, tako da mi za igranje sa projektima ne preostane dosta vremena. Takodje nemam dosta para za ove stvari, stoga se petljam samo sa proverenim stvarima koje nude ogromno za svoj ulozak, tako da nikada nisam u riziku da bih novac mozda bacio u smjece. Sa tome ubijem dve muhe na jedan mah jer imam osobno zadovoljstvo znajuci da sam za novac upiknuo najbolje sto je moguce i ujedno peace of mind jer znam da cu ovu stvar nekada kad mi poraste apetit moci lijepo prodati. :D

Lijep pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se u Srbiji nakon mog pisanja o hi-tech M&D zvucnicima po brzom postupku pronasao distributer ovih zvucnika. :)

... bas kao u susjednoj Hrvatskoj nakon mog pisanja o hi-tech amplifikaciji pronasao se distributer za Nuforce. :) , i tako dalje...

Jos malo i pocet cu kasirati procente. :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Posto su ti zvucnici?

Od 01.07.2007 dalje na volju su novi modeli. Evo cijene sa njihove stranice:

Maximus = 2490 USD

Maximus Monitor = 2950 USD

Maximus Ruby = 1650 USD

Maximus Topaz = 1800 USD

Maximus Sapphire = 2240 USD

Muse I = 4950 USD

Muse II = 3300 USD

Apolloo = 16800 USD

Apollo II = 12400 USD

Ovim cijenama treba je dodati jos troskove transporta, carine i poreza.

Bolja varianta je da se raspitas kod vaseg importera ovih zvucnica. Sigurno ce doci jeftinije.

Lijep pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

U vezi kutija za nove monobloke se nesto pomice naprijed. Nazalost sam preokupiran drugim stvarima, tako da ide veoma sporo. Eto, ovako izgledaju drvene stranice, pripremljene za lakiranje sa bezbojnim sjajnim lakom. Na spojima izmedju unutrasnje strane i gornje/donje strane stranica izradjeni su 2 mm utori na koje ce onda fino sjesti gornje i donje ploce, tako da ce biti sve u istoj liniji.

Pozdrav!

post-413-128510525697_thumb.jpg

post-413-128510525707_thumb.jpg

post-413-128510525718_thumb.jpg

post-413-128510525728_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Danas sam saznao, da su mi Mark & Daniel zvucnici vec u fazi izrade. Ako ce ici sve po planu, zvucnici ce 16.07.2007 avionom krenuti sa Shangaja prema Sloveniji. Jedva cekam taj paket. :listen

Paket je 23.07.2007 vec stigao na Slovensku carinu i cekam na zavrsetak carinskih formalnosti. Ako ce biti sve uredu, na moje veliko veselje paket ce sutra doci na moju adresu.

U medjuvremenu ima nesto novosti:

Moj novi diy zvucniski kabel uradjen sa 650 grama srebra najvise moguce cistoce dimenzije 2.5 cm x 0.2 mm:

001.jpg

Na testiranje cekaju:

- ANAGRAM state of the art Dac i Clock modula ugradjena u kuciste monoblokova Nuforce Reference 9 SE

002.jpg

003.jpg

- ANAGRAM externo napajanje za navodjeni Dac i Clock. Bila su izradjena samo dva takva napajanja. Cijena 3000 EUR

004.jpg

005.jpg

- SHAKTI electromagnetic stabilizer

006.jpg

- Kao suorce sluzit ce:

a) 2 x 500GB HDD WAV i FLAC muzike preko bezicnog routera na Slimdevices Squeezebox V3 i dalje na Anagram dac

;) DVD player Oppo 981 kao transport na Anagram dac.

Preamp bit ce Stevens & Billington TVC, za amplifikaciju ce sluzit najnoviji Nuforsovi V2 pojacavacki moduli.

007.jpg

Sacekam da dodje paket i javim prve utiske. ;)

Ljep pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

ooooooo javljaj, javljaj

:listen

ps

znam da imas u gostima i audiofilsko pojacanje u ljudstvu ;)

mene to sve toliko interesuje, ne mogu ti ni opisati, znas i sam da su nam sistemi slicni, s tim sto si nekoliko koraka 'ispred' pa me zato ZARKO interesuje napredak

Jedno sto si prakticno zamenio sve komponente odjednom, tako da sada slusamo potpuno novu postavku. Kako ces (CU ;)) znati sta pripada DACu, sta zvucnicima, kablu...? Kakva je razlika Nuforce V1 / V2 itd...

Meni ostaje da resim DAC u neko skorije vreme, a vec znam sve o tom Anagramu (koga interesuje, OVO je to zapravo, samo je kod Aljose stavljeno u drugu kutiju i ne kosta 16.000 $: http://www.6moons.com/audioreviews/orpheus/heritage.html

a kao sledeci korak posle toga cu da se apgrejdujem na Nuforce V2. I ovo sad kako je zvuci BOZANSKI i ne mogu da se naslusam muzike, nekad me zaboli srce u fotelji od lepote, O KAKO LI JE KAD JE JOS BOLJE

uzivaj i javljaj detaljno, molim te

Link to comment
Share on other sites

Hvala Rajko, nesto sam sinoc bio inspirisan, od kako sam stavio nove zvucnicke kablove pre desetak dana (Neotech NS 1453, UPOCC bakar) ja ne mogu da se nauživam... To je tako leglo u sistem. Jedva Äekam da dodjem kući da sluÅ¡am neÅ¡to..

Sve ovo na forumu i jeste zbog tog "bola u srcu od lepote" :listen

Nek potraje!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od slusanja svih ovih krasota zbog velikih problema sa Mark & Daniel zvucnicima na nasoj carini prakticki nije bilo nista jer sam tek danas konacno dobio zeleno svjetlo za preuzimanje paketa na Ljubljanskom aerodromu. Necu ulazit u detajle, kazat cu samo da nije za povjerovat kako je carina komplicirala. Pojeli su mi ogromno zivaca ali nema veze, samo da su zvucnici sad kod mene.

Ide za unikatan par Maximus Monitor zvucnika kakvi jos nisu u proizvodnji i koji su poboljsani od vec postojece Maximus Monitor verzije. Na izgled se od komercialne verzije razlikuje po bas jedinici, a glavna razlika nalazi se unutra. Sto sve je modificirano zasad ne smjem, jer ce se mnogo toga uz ostalo sto je u tom trenu u fazi razvoja, implicirat u evropske verzije. Ako ce koga zanimat, mogu tada vise o tome.

Uglavnom, kad zbog navodjenih problema vec nismo imali zvucnica :wink: , jedno poslijepodne uzivali smo sa Sonus Faber Minima Amator:

sonus.jpg

Mark Daniel dolaze zapakirani u cetiri kartona:

1.jpg

2.jpg

Na prijednjoj strani nalaze se rupe u koje se zasarafe metalni nastavki za prijednju masku. Spoj je magnetski.

3.jpg

Otpozadi:

4.jpg

5.jpg

Zvucnicki kabeli su vec omenuti pure silver diy, svaki Biwiring jumper uradjen je sa 4 x Voodoo silver mica vodica:

6.jpg

Sa prijednjim maskama:

7.jpg

Vise o zvuku kasnije kad se zvucnici malo razrade.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Zvucnici se intenzivno usviravaju. U tome vremenu ih neusvirane slusalo vec nesto audiofila i prva reakcija svih bila je identicka. Svi su poceli traziti u sobi skriveni subwoofer jer dobiti tako ogroman fundament sa ovako malih zvucnickih kabineta nikako nije moguce. Kad su se licno uvjerili da se nisam slucajno posalio na njihov racun sa necim skrivenim, pristupilo se nadalnjem slusanju. Bas je zbilja duuuuubok i veoma definisan, bas kao da bi slusao neke dobre velike floorstandere. Jos sad nakon nesto dnevnog slusanja uopste nije mi jasno. Kolega koji ima iskustva sa M&D zvucnicima kaze da ovo nije jos nista i neka sacekam 200 sati da se zvucnik fino usvira jer cu tek tad vidjet sto je to bas, a ovo sto cujem sad nije ni b od basa. A ja i kolegi vec sad totalno zbunjeni. Cak kolega koji ima Sonus faber Minima amatore i kojeg nije lako impresionirat (na sliki nesto postova prije) te nema teorije da ih daje od sebe, sad na veliko kalkulira i razmislja o zamjeni.

Vratit cu se nazad sa vise prvih impresija. Evo u medjuvremenu Voodoo silver mica quad braid diy rad, sa cime je moja potraga u vezi interkonekta zavrsena:

2kd0c48c5c25.jpg

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

ovo su ti knezi uvalili neki laznjak, monitor se pise sa O a ne sa E (kao monitEr).

:lol:

Hm... da nije u redu, nije, definitivno je neko nepismen:

http://www.mark-daniel.com/Pro_En.asp?ProID=14

The new version Maximus-Monitor (for vertical placement) and Maximus-Monitor(H) (for horizontal placement) sound systems are mainly designed to meet the critical requirements for the both Pro Audios and Home Hi-Fi applications satisfaction........

Uopste mi nije jasno u cemu je fora??? Zasto pise naopako na etiketi???

Link to comment
Share on other sites

Bok Darac prijatelju!

Long time no see :o , nadam se da se brzo opet vidimo.

Ugradjeni visokotonac je njihova inkarnacija air motion transformera dr. Oscar Heila i radi divno. Ovo trebas cuti. :o

Pozdrav!

Hvala na pozdravu moj pajdašu !

Znam kako rade ribboni. Vjerojatno si vidio na ovom sajtu moje zvuÄnike. Posle njih mi dinamiÄki drajveri zvuÄe smjeÅ¡no !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...