Jump to content


Audiofill - hifi sistem


audiofill

Recommended Posts

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:facehearts Prodavali smo isti ovakav uredjaj samo neke kineske firme! Dal XWave, neki Sky, da me ubijes ne mogu da se setim! Daljinac ima isti raspored tastera i tastere, samo je gornja ploca siva. Jel ima negde da se vidi unutrasnjost tvoje makine? Kako svira?
Link to comment
Share on other sites

Kad stize DAC? :(

Najprije dolazi Squeezebox. Narucio sam novu "all black" generaciju koju europski dealer nije imao na zalihi. Nadam se da mi stize jos ovaj tjedan.

U vezi DAC-a Musiland MD-10 je stvar zanimljiva. Sa kolegom se dogovaramo sa proizvodjacem Diyeden u vezi proizvodnje vise ovih DAC-a (zasad 12-40 komada) u custom made varianti sa poboljsanim crijevima i pod drugim imenom. Prvo ime koje nam je padlo napamet je sasvim kratko i egzoticko... Convertus :(

Ako sa proizvodjacem dodjemo na istu valnu duzinu u vezi cijene, onda ce biti veselo. Ako ne, narucujem normalnu variantu.

Lijep pozdrav i cujemo se kad saznam vise. :bounce

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na moje veliko veselje je konacno stigao Squeezebox. Ako ce kolega-kompjuter maher sutra imat vreme, uletit ce do mene sa wireless routerom i pomozit ce mi uradit/optimizirat wireless music network server. Tada cu stavit koju sliku.

A do tad evo jedan pure silver digitalni interkonekt za zbilja pristupacne pare (samo 20 USD) za kojeg sam dobio toplu preporuku sa strane prijatelja. Kaze da je kabel fenomenalan i bez problema tuce mnogo skuplje modele. Jer ne ide za neku sumu i ionako mi treba digitalni interkonekt, razmisljam da bi narucio jednog za sebe. Ako nista drugo za testiranje bit ce super. Vec sam kontaktirao sa web stranicu. Decki su prijatni i kazu da im nije problem markirati paket kao "gift", tako da se izbegnu eventuelni troskovi carine i poreza kad paket dodje u evropu. Ako ima tko kakva licna iskustva sa doticnim kabelom molio bih za mislenje. Evo link i slika:

http://www.tweekgeek.com/product.asp?pf_id=CTSilverAV

post-413-128510507029_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim Audioquest VDM3 i cini mi se jako dobar digitalni coax kabl, pogotovo u odnosu na cenu: ispod 100 eura. Imam i srebrni Audioquest VDM 5 (ja sam ga kupovao za 130 eura) i on je mozda za jos neku nijansu transparentniji.

Mislim da su u toj nizoj klasi coax kablova, Audioquest skroz ok resenje ...

Link to comment
Share on other sites

Eto Squeezebox radi. :o

Sprava je super. Nakon nesto dnevnog druzenja i upoznavanja (ima mali milijun raznih settingsa sa kojima se moze rad sprave sasvim prilagodit svom licnom okusu i potrebama) me zarazilo. Bas tako kao to opisuju korisniki sirom svjeta.

Zasad mi je wireless network slab jer imam neki stari router - ma kaki router, ide samo za neki stari wireless acces point, tako da mogu kulturno streamat muziku samo u isti sobi gdje ide WAV format bez problema. Ako postavim router u drugu sobu signal se toliko gubi da mogu streamat samo jos MP3 i eventuelno FLAC koji zauzima pola bandwitha WAV formata. Kada sredim i taj problem sa nekim pristojnim routerom bit ce fantazija. Zbilja nevjerovatno sto ta mala sprava u kombinaciji sa Slimserver softwarom sve nudi. :o

Zasad jos nisam detajlno testirao kvalitete zvuka jer cu mu dat vremena da se usvira, ali tako na brzinu mogu od oka kazat da je kvaliteta reprodukcije FLAC fajlova (sa ugradjenim dacom) negdje na razini 500 EUR vrijednog cd playera. Kad nastavim sve setingse kako treba bit ce jos bolje. A kad postavim neki dedicated polovni kompjuter samo za Slimserver i dodam dobar vanjski dac, bit ce fantazija. :wink:

s1.jpg

s2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eto, dosao je digitalni pure silver interkonekt sa prijasnje stranice. Kabel na izgled djeluje ozbiljno i daleko skuplje od svoje cijene. Nisam ocjekivao da ce bit kabel ovako mekan. Material vanjskog mantela je na dodir fini, RCA konektori su dobri. Kako stvar funkcionira u praksi ne znam jer jos nemam vanjskog daca.

U medjuvremenu na moje veliko veselje stigao mi novi wireless router i usb hard disk sto sam dobio kao poklon za rodjendan u aprilu i sto ce mi krvavo trebat kod novog sistema. Nedostaje mi samo jos vanjski dac, ali radi se na tome.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas mi na moje veliko veselje stigle nove Nuforce igracke. Tu su najnoviji pojacavacki moduli V2 generacije koji postavljaju nove standarde u digi amp tehnologiji, onda hi-speed low ESR kondezator banke, napajacki moduli,...

Bit ce igrackanja. :o

v20.jpg

v21.jpg

Vise slika sljedi kad sa svega sastavim nesto pametno. :o

Pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Kakav tjedan nazad raspitivao sam se po forumima u vezi kupnje kutije za pojacalo ali osim nekih standardnih kutija nisam nasao nista "ekstra", zato sam se odlucio za samogradnju kutije koju cu napravit sa prijateljem.

Ovih dana sam veoma okupiran, tako da u toj vezi osim idejne skice kutije nije bilo napravljeno jos nista.

Jer sam veliki fan Nuforsa ce kutija nekoliko liciti na dizajn njihovih dosad najboljih monoblokova Reference 9 SE. Biti ce crne boje i kombinirana sa metala i visoko sjajnog drva na stranicama. Za frontplatu imam zamisao da ce biti crna i na nju montirana staklena ploca sa pozlatenim vijcima, tako da ce ispreda liciti na meni bozanstveni dizajn Electrocompanieta. Takodje ce svi ostali vijci biti pozlateni.

Evo idejne skice kutije. Rubovi na skici su narisani ostro sto mi se u realnosti ne svidja i pokusat cu ih napraviti ljepo zaobljene.

To je to zasad. Lijep pozdrav svima!

post-413-128510521046_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...