Jump to content


Audiofill - hifi sistem


audiofill

Recommended Posts

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dejane, ja sam ti cudan tip... svakih nesto vremena dobijem napad i tada sprobavam sve zivo sto mi padne napamet. Situacija na fotki je jos dobra, nakon toga su iza zvucnika dosla na red dva madraca. :(

Jer nazalost nemam sobe samo za slusanje muzike sam dosao na ideju da iza zvucnika stavim diy zavjesu, koja nece bit nabrana nego ravna i montirana na malim a vrlo jakim "self adhesive" magnetima u strop sobe, tako da ce zavjesa prosto visjet 8 do 10 centimetara od straznjeg zida. Dobra stvar ovog rjesenja je da se moze zavjesa kad ti to treba jednostavno skinut sa stropa, srolat i pospravit, a mali "self adhesive" dio magneta koji je zaljepljen u strop (kad se jednom pofarba), uopste se ne vidi. Ili nesto slicno "detachable". Ima tko kakvu dobru ideju?

Pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Uf covece - gde si ti otisao ... :( Mora da imas mnogo dobru zenu kad ti dopusta te igrarije ...

Ja kad sam razmisljao o tome uzeo sam sledece opcije u obzir:

- Stavljanje kupovnih absorbera -> lepo ali skupo

- Stavljanje plute na zid -> verovatno nije losa varijanta a nije ni preterano skupa - moze da se izvede kada bude bilo krecenje sobe

- Stavljanje jastuka, peskira i tsl -> otpada jer mi se jos zivi ...

- Stavljanje one grube i hrapave boje na zidove -> najjednostavnije izvesti kada se kreci, nije ni neka cifra ali ne znam da li ima bilo kakvog efekta

- ....

I jos mi nije jasno sta mi je ciniti ... :(

Samo napred sa idejama ...

Link to comment
Share on other sites

Znam da nije po propisima da je visokotonski zvucnik pozicioniran iznad usiju, ali stvar kod mene funkcionira divno. Ako imate volju, probajte za foru ovu nelogicnost.

Ja imam sliÄno iskustvo. Kad sam podigao kutije nekih 5-6cm, taman da mi visokotonci budu iznad visine uÅ¡iju, desila se velika pozitivna promena. Sve se nekako proÄistilo, zvuÄna slika je postala Ävršća i ubedljivija...

Posle sam malo proÄeprkao po recenzijama na net-u, koje postoje o mojim zvuÄnicima, i samo je J. Atkinson iz Stereophile-a provalio to sa visinom ! Time je zaradio jedan veliki plus kod mene, kao neko ko ozbiljno pristupa svom poslu.

Link to comment
Share on other sites

- Stavljanje kupovnih absorbera -> lepo ali skupo

- Stavljanje plute na zid -> verovatno nije losa varijanta a nije ni preterano skupa - moze da se izvede kada bude bilo krecenje sobe

- Stavljanje jastuka, peskira i tsl -> otpada jer mi se jos zivi ...

- Stavljanje one grube i hrapave boje na zidove -> najjednostavnije izvesti kada se kreci, nije ni neka cifra ali ne znam da li ima bilo kakvog efekta

Dejane, ja otprilike ovako vidim efikasnost tretmana o kojima razmišljaš, da reše problem akustike u sobi:

(1) 85 %

(2) 0.1 %

(3) 30 %

(4) 15 %

Pa ti vidi...

PS.

Dobre stvari obiÄno jesu lepe & skupe.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam sliÄno iskustvo. Kad sam podigao kutije nekih 5-6cm, taman da mi visokotonci budu iznad visine uÅ¡iju, desila se velika pozitivna promena. Sve se nekako proÄistilo, zvuÄna slika je postala Ävršća i ubedljivija...

Slicno tako to i ja dozivljavam. Zvuk se smirio, zbalansirao, povecao se soundstage... Definitivno jedan od najeftinijih tweakova dosad. Vrijedno probe! :(

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

PS. ne se smijat ruznim kutijama jer ide za posebne electromagnetic stabilizerje, tezine 22 kila. Dajte nesto na svoj zvuk i narucite ovaj krasni produkt po cjeni 1000 eura/komad. Moze i special edition verzija po cjeni 2000 eura/komad. Sva narucila primam na besplatnoj adresi [email protected] Pozurite jer kolicina je ogranicena! :evil:

majstore, daj po 100 kila od svakog komada, salji pouzecem!

prijatno! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Pitanje: trik je valjda u promeni vertikalne pozicije zvucnika u odnosu na prostoriju, a ne u odnosu na usi slusaoca, zar ne? Drugim recima, isti efekat se ne bi postigao da je slusalac jednostavno nasao nizu fotelju?

Ako je tako (znaci, da je bitna pozicija u prostoru), onda tu ima nekog upliva visina plafona. Samim tim, pretpostavljam da ovaj tweak nece raditi kod svakoga.

Zasto se, kad se navodi dimenzija sobe, nikad ne navodi i VISINA iste? Ja imam visinu od 3.6 metara (stara gradnja), i kod mene nije previse tesko naci dobru poziciju: dovoljno je da zvucnici nisu na podu, i da nisu u coskovima.

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljen Rajko prijatelju!

Jeste, visina sobe igra veliku ulogu kod pozicioniranja zvucnika. Ja zivim u stanu 6 spratne kuce koja ima sveukupno 30 stana (ne znam kako tacno kazete, kod nas takvi kuci kazemo blok). Visina do stropa stana iznosi 2.5m, sto je kod skoro svih blokova kod nas neka standardna visina, osim u kakvim starima gdje moze bit visa. Vjerujem da kod vas u velikoj meri ide za slicnu visinu stana i ljudi u malim sobama kao sto je moja imaju slicne probleme sa pozicioniranjem zvucnika, zato sam sa veseljem podjelio moje saznanje sa drugima i bit cu sretan ako sam sa tome pomogao mozda samo jednom ljubitelju dobrog zvuka. :evil:

Sve u svemu, u mom primjeru nakon dignjenja (visokotonac sad iznad usiju, prije bio u liniji) ide za bolju integraciju sobe i zvucnika. A kako bi to ispalo sa drugim zvucnicima, vecim sobama od moje, visu visinu stropa,... ovo neznam. Ako ima volje i vremena vrijedno je probe jer ne kosta nista.

Lijep Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Bok drustvo,

u poslednjim mjesecima ima nesto malo promjena. Sistem se sad nalazi na drugoj lokaciji, u sobi veliki 16 kvadrata. Hifi policu sam skratio za jednu stalazu, tako da ne smeta televizoru iznad police. Nesto slika sa opisom nalazi se ovdje:

http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=29

U roku jednog mjeseca ocjekujem nove napajacke module o kojima se prica ovdje. Sa stavljanjem u monoblokove cu duplirati snagu malih shoe boxa. :wink:

Pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Slovenski free server na kojem sam gostovao je obrisao sve stare slike, tako da u toj temi sad umjesto linkovanih slika stoje non-working linkovi. U toj vezi cu zamolit administratora, da mi podjeli pravo do editiranja mojih postova u toj temi (ako je to uopste izvedljivo), da u miru korigiram sve obrisane slike.

U medjuvremenu sam se dokopao do finih Nuforce stvari:

- prototipnih kutija monoblokova Reference 9 sa balansirnim in nebalansirnim ulazima i sa vec montiranim pojacavackim modulima manjeg modela Reference 8, nadgradjenih sa ELNA filtraciju

- najnovijih 200W hi-tech napajackih modula koji nisu u prosti prodaji

- 2 x hi-speed, low ESR kondezator banka

Od prije imam kutije Reference 8, napajacke module Reference 8 i pojacavacke module Reference 9. Uzet cu si vreme i sa svega toga + nesto tweakovanja za sebe skompletirat jednu unikatno killer stereo kombinaciju, a ostalo prodat. :listen

IMG_5937.jpg

IMG_5943.jpg

IMG_5944.jpg

IMG_5947.jpg

IMG_5941.jpg

Pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na komentarima!

Danas sam u Reference 8 promjenio napajacke module i stvar radi divno. Na fotki levo izvan kutije je originalni 48 voltni / 2 amperski modul, desno u kutiji je novi 52 voltni / 4 amperski modul.

IMG_5966.jpg

Novi modul je dimenzijski identican starom i RFI poboljsan. Paznja na razliku u presjeku njegovih crno-crvenih izlaznih kabela prema crno-bijelim na starom modulu...

Malisanima se tako podigla output snaga na 170W RMS / 8 ohm po kanalu. :o

Sutra dalje :)

Link to comment
Share on other sites

Шта је логичније :

приближавање кутије плафону или удањавање исте од пода ?????????

Гранде трио , фокал , динаудио , стефаца , су само нека имена који су разумели где је проблем и уместо да га ( средњетонац , мидбас ) приближавају плафону једноставно су га удаљили од пода ....и тако

ПС морам свремена на време да споменем динаудио да га не би заборавио

Link to comment
Share on other sites

Шта је логичније :

приближавање кутије плафону или удањавање исте од пода ?????????

Гранде трио , фокал , динаудио , стефаца , су само нека имена који су разумели где је проблем и уместо да га ( средњетонац , мидбас ) приближавају плафону једноставно су га удаљили од пода ....и тако

ПС морам свремена на време да споменем динаудио да га не би заборавио

РАДЕ, мислим да је ово било намјењено некој другој теми.

Али кад је веч ријеч о Даyенсовом гранде триу, ја бих то једном врло радо чуо јер ствар изгледа супер. :o

Лијеп поздрав!

Link to comment
Share on other sites

Неко је говорио нешто о твиковању и подизњу кутије "са 60цм за 16 " и о промени звука на боље , мислим да сам то нашао ту негде . Може бити да сам погрешио , извињавам се .

Пс сутра ћу погледати где сам то нашао

Link to comment
Share on other sites

РАДЕ, мислим да је ово било намјењено некој другој теми.

Али кад је веч ријеч о Даyенсовом гранде триу, ја бих то једном врло радо чуо јер ствар изгледа супер. :o

Лијеп поздрав!

Браво Аљоша :):D:D

Link to comment
Share on other sites

Aljosa,

Lepo izgleda. I verujem da svira jako dobro. Medjutim ima jedna stvar koja me zbunjuje ... Secam se da si jednom prilikom rekao kako kod ovih novih NuForce pojacala nema vise problema sa visokofrekventnim smetnjama - koje ometaju radio ili TV program. Medjutim, slusajuci NuForce integralac (1.200 eura), nov, mogao sam bas to da konstatujem - nije bilo moguce slusati radio (tuner) kada je NuForce bio u blizini. Sta je istina u vezi tih visokofrekventnih smetnji i NuForce uredjaja ?

Link to comment
Share on other sites

Aljosa,

Lepo izgleda. I verujem da svira jako dobro. Medjutim ima jedna stvar koja me zbunjuje ... Secam se da si jednom prilikom rekao kako kod ovih novih NuForce pojacala nema vise problema sa visokofrekventnim smetnjama - koje ometaju radio ili TV program. Medjutim, slusajuci NuForce integralac (1.200 eura), nov, mogao sam bas to da konstatujem - nije bilo moguce slusati radio (tuner) kada je NuForce bio u blizini. Sta je istina u vezi tih visokofrekventnih smetnji i NuForce uredjaja ?

Prve verzije monoblokova imale su probleme sa VF smetnjama. Novije verzije su poboljsane i taj efekt je dosta manji. Kod postavljanja tunera direktno na/pod monoblokove ili 30 cm od njih moze doci do problema sa prijemom tunera ako taj radi sa indoor antenu. Ako se konekta outdoor antena onda problema u najvise primjera nema. Dakle ovisno od samog tunera, antene i distance od monoblokova.

A od svega najvise je vazno dobro uzemljenje. Ako toga nema ili negdje mozda dodje do ground loopa onda dodje do problema sa sumom, buzzom, VF smetnjama, itd. Ali kad je sve uredjeno kako treba, onda problema sa Nuforce prakticki vise nema. Barem u 99% slucajeva.

Naprimjer, ja sad zivim u 75 godina stari kuci u koji je jos prva elektricka instalacija i Nuforce nema nikakvog utjecaja na TV i radio prijem. Ocigledno je uzemljenje unatoc svojim godinama jos uredu. Pored toga izmedju pretpojacala i monoblokova imam interkonekcijski kabel koji nije oklopljen. Unatoc tome nema nikakvog suma ili buzza.

Isto tako ovu amplifikaciju u svojim kucama testiraju Hrvatski audiofili otkad su dobili svog zastupnika, i na njihovom forumu dosad jos nitko pricao o kakvih VF problemih.

Dejane, probaj integralac ustekat u kakvu drugu uticnicu. Mozda ce se stvar sredit.

Kazi mi koju verziju IA-7 slusas? 2x50W ili 2x100W i kako ti se svidja zvuk?

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Audiofil,

NuForce integralac sam imao prilike dosta povrsno da poslusam kod jednog prodavca HiFi uredjaja. Pricali smo oko sat vremena i sve vreme je NuForce radio u pozadini. A onda mi je prodavac (prilicno neobicno zar ne - iskreni prodavci HiFi-ja - tako reci pleonazam :oops: ) skrenuo na to paznju i onda mi to i demonstrirao - da ne funkcionise ni radio ni TV kad primaknes to pojacalo tim uredjajima. Ne znam da li je bio 2 x 50W ili 100 W ... ali je cini mi se bio nov model.

Jesi li mozda imao prilike da poslusas BelCanto ili Lyngdorf i da ih uporedis sa NuForce ? Bilo bi interesantno cuti ih u direktnom testu ... ili recimo PS Audio ili (ne daj boze) Audio Research digitalac ... Jesi li imao prilike da ih uporedis i kakvi su utisci ? Zasto bas NuForce - to je pozadina ovog pitanja ...

Pozdrav

Dejan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...