Jump to content


Audiofill - hifi sistem


audiofill

Recommended Posts

da to nije mozda slucaj sa DIY hi fi supply i njihovim djangom?

vec sam pitao negde ali bez odgovora, da li to mota neko u srbiji? dosta se ljudi bavi trafoima ovde.

Da Django to izgleda mota sam. Isti je slucaj i sa BD-Designom, Bent Audiom i mnogim drugima ... AKo sam ja dobro shvatio, oni svi uzimaju slicna (ista ?) jezgra kao i S&B i onda ih sami motaju (koriste neku svoju zicu jer S&B ne kaze koju zicu koristi) prema spec koja moze da se nadje na stranici S&B. I to je u redu - ne znam samo da li je onda cifra od 400 eura primerena. Predpostavljam da u Srbiji to neko moze da namota za upola jeftinije. Isto tako ima jako malo komentara na kvalitet tih proizvoda. Nasao sam na jednom forumu jednog lika koji je tvrdio da te kopije S&B rade dobro ali ne onako dobro kao original ... E sad, posto kupio po toliko i prodao ...

Mislim da lemic sa ovog foruma nesto u tom pravcu cacka .... Uostalom pogledajte post o Music First pasivnom pre-ampu na ovom forumu - ima dosta korisnih linkova (inace Music First je S&B firma) ...

Pozdrav

Dejan

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dejane,

ovi transformatori su originalni sa S&B sajta. Prijatelj se ne bavi sa motanjem transformatora niti ne kupuje "kvazi" originala sa neta. Takvog ne zelim ni ja.

Svatko tko se profesionalno bavi motanjem transformatora zna kako tesko je pravit dobar transformator sa 24 razlicitih sekundarnih namotaja za prevođenje kompleksnog audio signala. A kamoli vrhunskog S&B koji je "ruler flat" do 100 KHz. Jeste probavaju kopirat ali to nije to...

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

hehe pa mozda da zamolimo prijatelja:)

sto se cene tice, django u kitu kosta 1100dolara plus prevoz iz HK. mislim da se onda super isplati dati 400E za trafoe. ostalo sumnjam da kosta 150E-200E zajedno, ne znam kako da ga nad*kas.

Nema problema. Ako bi tko imao original, mogu mu pomozit oko nabave.

Lijep pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Ovaj model je po rijecima jednog nasog poznatog i renomiranog hi-end konstruktora koji ga dobro nastudirao, izvrstno ustrojen za modificiranje. Sa nesto preinaka na ugradjenom Bur-brown dac-u, brikanju postojeceg izlaza i dodavanjem novog - lampaskog, te jos nesto preinaka, dobije se vrhunski cd player koji zvukom sije dosta egzoticnih cd playera. Njegov osobni modificiran primjerak nazalost jos nisam slusao, tako da ne znam koliko ove tvrdnje stoje, ali ionako mi kod kuce trebao jedan jeftin dvd player, pa sam zbog eventuelne modifikacije u buducnosti sabrao bas tog.

Ljep pozdrav svima!

Da li si u medjuvremenu slusao taj modifikovani DVD? Ako se od njega moze napraviti vrhunski CD plejer onda verovatno ima i dobar transport koji se moze iskoristiti za eksterni DAC.

Bas danas ga vidim u Metrou, 5300 din (60-tak evra).

Pozdrav

Darko

Link to comment
Share on other sites

g.Hajdinjak je konstruktor hi-end uređaja (vidi gore link). Njegova specialnost je tube amplifikacija. Kako je meni poznato nema on nista zajedno sa Ljubljanskim Multimedia showom osim toga da tamo demonstrira svoje uradatke.

Inace organizator naseg showa je g.Vojko Ignjić - Invest Consulting & Co.

Evo link: http://www.multimediashow.net/

Lijep pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aljosa, nekoliko pitanja, ako moze :)

Za ovaj tvoj Samsung DVD player pise da ima oznaku DV P355XEL. Jel' postoji neki bez oznake "XEL" ili je to isti player?

I, mozda nije toliko bitno, ali kakvi su mu titlovi kod DivX formata? Konkretno mislim na velicinu, boju i sl...

Zahvaljujem unapred!

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljen Denis!

Postoje najmanje dva razlicita modela ovog playera. DVP 355 izgleda ovako:

355.jpg

DVP 355 XEL ovako:

355xel.jpg

Dakle, u vanjskom dizajnu je razlika u tome da ima prvi model bijeli lcd display sa vise znakova i plavu on/off led diodu, a drugi model zeleni lcd display sa manje znakova i crvenu on/off led diodu. Ako je sto promjenjeno i unutra, nemam pojma. Kako je meni poznato u nasim ducanima je moguce dobit jedino XEL seriju.

Titlovi u DivX formatu su bijele boje i za moje oci premaleni. To je sa moje strane jedini minus tom perfektnom playeru za svoje novce.

Lijep pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

a kako svira taj player audio bez modifikacije? kapiram da napolju nijedan normalan audiofil nece nakaciti 50E player u sistem od XXXX evra.

takodje pitanje za audiofila - da li si uopste slusao neki od pasivnih TVC preampa baziranih na S&B 102 trafoima? jako bih voleo da cujem neka iskustva ljudi sa "domaceg" terena, posto nekako impresije napolju variraju, uglavnom su hvalospevi ali i dalje ih jaci cevni preampi tuku, sem ako se ne ubode bas jaka sinergiha

pre 2 dana se pojavio jedan Bent NOH na prodaju, cena i nije bas tako mala oko 700 evra sa onim danskim prekidacima (na slovo S:), nazalost izgleda da sam zakasnio, sem ako covek koji se javio pre mene ne odustane.

Link to comment
Share on other sites

a kako svira taj player audio bez modifikacije? kapiram da napolju nijedan normalan audiofil nece nakaciti 50E player u sistem od XXXX evra.

takodje pitanje za audiofila - da li si uopste slusao neki od pasivnih TVC preampa baziranih na S&B 102 trafoima? jako bih voleo da cujem neka iskustva ljudi sa "domaceg" terena, posto nekako impresije napolju variraju, uglavnom su hvalospevi ali i dalje ih jaci cevni preampi tuku, sem ako se ne ubode bas jaka sinergija

pre 2 dana se pojavio jedan Bent NOH na prodaju, cena i nije bas tako mala oko 700 evra sa onim danskim prekidacima (na slovo S:), nazalost izgleda da sam zakasnio, sem ako covek koji se javio pre mene ne odustane.

Link to comment
Share on other sites

a kako svira taj player audio bez modifikacije? kapiram da napolju nijedan normalan audiofil nece nakaciti 50E player u sistem od XXXX evra.

takodje pitanje za audiofila - da li si uopste slusao neki od pasivnih TVC preampa baziranih na S&B 102 trafoima? jako bih voleo da cujem neka iskustva ljudi sa "domaceg" terena, posto nekako impresije napolju variraju, uglavnom su hvalospevi ali i dalje ih jaci cevni preampi tuku, sem ako se ne ubode bas jaka sinergija

Osim mog diy primjerka sa originalnim S&B transformatorima nisam jos slusao drugog S&B preampa. Ako povucem neku logicku paralelu, neke razlike u zvuku izmedju razlicitih fabrickih preampa sa originalnim S&B transformatorima prakticki i ne moze biti, jer ovakvo pretpojacalo ima samo ulazne/izlazne konektore, dva transformatora kojih izvodi su lemljeni direktno na kontakte kvalitetnog prekidaca i to je to. Nema tu nikakve umjetnosti.

Druga stvar je ako ide za transformatore koje S&B mota za druge brandove po njihovom zahtjevu. Ovdje ima logike da zvuk nije isti jer ovi brandovi isporucuju S&B-u na motanje svoju zicu (recimo Bent Audio isporucuje custom made OCC copper magnet zicu, onda custom motanja sa srebrnu zicu,...)

Inace zvuk mog S&B preampa je sasvim nesto drugo od bilo kog aktivnog preampa, nema veze da li ide za tube ili tranzistorsku konfiguraciju. Prva stvar koja se odmah uoci je nevjerovatna neutralnost i kolicina detajla. Ovdje na putu signala nema nista osim omota zice, dakle zica sa ojacanjem/attenuiranjem sa 10 Hz do 100 KHz frekventno sasvim linearnim odazivom, za razliku od hrpa lampa, tranzistora, otpora, kondezatora, itd, ugradjena u aktivu, koja samo izoblici zvuk. Druga stvar je dinamika na niskim glasnocama. Ne mores da vjerujes ako ne cujes. Tek nakon slusanja toga shvatis sta propustas i sta aktiva radi sa zvukom...

Nije to show performer sa umjetno nabildanim basom i breath taking attackom koji odusevi na kratke staze a na duge staze slusanje postane mucenje. Ide za insultingly neutral i revealing preamp koji na outputu daje tacno ono sto dobije na inputu. Dakle bezkarakterni zvuk koji se na prvo slusanje nece svidjet onima koji preferiraju svoj zvuk (topao, hladan, mekan, tvrdi, svijetal, tamniji, ostriji, itd...), ali brzo te uvuce unutra i onda povratka nazad vise nema. :)

Sto se tice jeftinog dvd playera, ne isplati se diskutirat o zvuku. Za svoje novce svira super ali realno gledano jos je daleko do ozbiljne performanse. Kupio sam ga zbog eventuelne modifikacije i jer mi treba nesto jeftino za gledanje filmova.

Lijep pozdrav!

ps. izvinjavam se na tudjim izrazima, ali mnogo rijeci nazalost ne znam u vasem jeziku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na stranici broj 2 kazao sam da slijedi jos upgrade sa Voodoo Zero one kablovima. Jer ide za kablove kojih na trzistu jos nema, takođe ih jos nema na samom sajtu proizvođaca http://www.voodoo-cable.com/ , na kome se mogu vidjet samo stare verzije, evo nesto o njima:

voodoo1.jpg

voodoo2.jpg

voodoo3.jpg

Zvucnicki kabel sastoji se sa pure silver vodiÄa presjeka 0.8 mm koji su izolirani sa micu i omotani sa teflonsku traku. Nakon toga nalazi se 6 dampera koji sluze da po cjeloj duzini kabela drze tacan razmak meÄ‘u vodicima i takoÄ‘e za dampiranje resonanca koje se stvaraju u kabelima zbog alterniranja struje. Kroz sve ovo navucena je opet teflonska traka i posle ove sljedi plavi mantel koji je sa polyurethana.

Interkonekcijski kabel sestoji se sa pure silver vodica izoliranih sa micu i teflonsku traku. Onda sljede damperi i posle njih woven silver plated omot. Nakon tog omota slijedi jos omot sa aluminija takozvani doped mylar foil i nakon toga plavi mantel. Konektiranje sa Eichmann bullet plugima izvedeno je posle nabave kabela.

Lijep pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljen Denis prijatelju!

naprijedak u odnosu na interkonekt/zvucnicku kombinaciju VDH The first ultimate i IXOS 6002 bio je ocitan vec u prvim taktovima. Precizno, detajlirano, veci soundstage. Uglavnom vise zraka... baš kao da bi otvorio prozor :lol: . Sa usviravanjem se performansa jos poboljsava i polako ce sve sjesti na svoje mjesto. Tad cu i napisat vise.

Lijep pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...