Jump to content


Muzicki server i kako ga izbeci


nkrgovic

Recommended Posts

Posle dosta price o "muzickim serverima", pade mi nesto na pamet... Primetio sam da dosta ovih novih BD plejera ima mrezni port. Skinuo sam manual za Pioneer BDP-LX70A i nasao da moze, pored standardnih BD, DVD i CD diskova da pusta i streaming content sa UPnP ili DLNA servera (ili bar jednog od njih). Sad, ja nesto razmisljam....

Ako bi na svom PC-u digao uShare, koji podrzava sve i svasta, i onda njemu dao kao content sve svoje audio i video fajlove, onda bi to mogao lepo da pustam i na tom plejeru. Eventualno bi mogao da nadjem i neki server koji ume i da transkodira, pa bi onda taj plejer mogao da pusta sve, cak i nove formate kao sto je mkv, tako sto ih server u letu transkodira u format koji plejer ume da pusta (sve dok je racunar dovoljno mocan, a obicno jeste).

Gde je problem? Na policu bi onda stavljali normalnu audio/AV komponentu, koja je tiha (posebno kad nema diska unutra), ima HDMI, ima scaler, ima analogne audio izlaze, ima i S/PDIF za kacenje na bolji transport. Koliko sam cuo taj Pioneer uopste nema ni los DAC, a uostalom verovatno ima plejera koji imaju i sasvim dobar. Zar ovo nije bolje resenje?

Link to comment
Share on other sites

OK, ali i dalje mi deluje kao razumna zamena za "muzicki PC". KOnvertovanje iz FLAC u WAV, npr. nije problem raditi u letu, tako da, ako nista, taj BR plejer moze uspesno da pusta muziku i filmove, a ni to nije mala stvar...

Sta drugi kazu? Pije li ideja vodu, kao zamena za muzicki PC?

Link to comment
Share on other sites

Hm, ako sam dobro shvatio... uz dosta softverskog tumbanja/programiranja, napravis od BD plejera neku varijantu Squeezebox-a?

Programiranje = 0, za vas sa skupljim (ili ukradenim :order ) ulaznicama - samo se instalira Windows Media Player 11. I da, onda ispadne nesto kao squeezebox...

Sve sto ti treba je da ima mrezni port (a to skoro svaki BD ima) i da podrzava DLNA (nema ih puno, ali ih ima). Nema tumbanja, nema nista.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sta je Squeezebox??

Ako sam dobro shvatio treba da seprebaci nesto sa komp-a na Blue ray i onda da se prikaze na Tv-u.

CEmu sva ta tumbanja i potreba za real time konvertovanjem .Mkv fajlova?

Povezivanjem manje vise standardnog kompa sa LCD tv ( jer sta ce ti obican matori tv ako ima Blue ray) i sve sto ti treba pustis sa kompa.

Kod mene je VGA iz komp-a prikacena sa rgb kablom na LCD rezolucija 1380, zvuk ide na 2.1 sistem, i za male pare imam sve sto mi treba.

Nema potrebe za Cpu overkill-om itd. Gledam divx i HD greb-0ve na velikom ekranu.

Ne vidim potrebu za tolikim komplikovanjem.

Da li gresim u necemu.

Link to comment
Share on other sites

M'da... Malo je matora tema, ali ajde - koristice nekom. Uglavnom, koncept "da se prebaci", podrazumeva upotrebu mreznog kabla i servera za UPnP.

Znaci, BR plejer pusta sa kompa. Bez rezanja i zezanja :klanjanje, povezani su mrezom. Neki, ponavaljam NEKI plejeri to mogu. (Preduslov biti, logicno, da ima mrezu, i da podrzava UPnP).

Primena je bila, pre svega, muzika, a ne slika, a konvertovanje je pomenuto jer UPnP ne podrzava mkv, pa bi za prikazivanje slike (videa, je'l), tim protokolom, trebalo prvo sam video prebaciti u format koji protokol podrzava.

P.S. Nagrdio bih te za to sto te je mrzelo da samo proguglas rec koju ne znas sta znaci, ali na ovom forumu i samo to sto si on topic je uspeh, my young padawan. :cheers

Link to comment
Share on other sites

M'da... Malo je matora tema, ali ajde - koristice nekom. Uglavnom, koncept "da se prebaci", podrazumeva upotrebu mreznog kabla i servera za UPnP.

Znaci, BR plejer pusta sa kompa. Bez rezanja i zezanja :klanjanje, povezani su mrezom. Neki, ponavaljam NEKI plejeri to mogu. (Preduslov biti, logicno, da ima mrezu, i da podrzava UPnP).

Primena je bila, pre svega, muzika, a ne slika, a konvertovanje je pomenuto jer UPnP ne podrzava mkv, pa bi za prikazivanje slike (videa, je'l), tim protokolom, trebalo prvo sam video prebaciti u format koji protokol podrzava.

P.S. Nagrdio bih te za to sto te je mrzelo da samo proguglas rec koju ne znas sta znaci, ali na ovom forumu i samo to sto si on topic je uspeh, my young padawan. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Da u pravu si bas me mrzelo da Googlam. Sto je najgore video sam to uzivo i pitao se ko bi to kupio. Manje vise u ciju god kucu da sam usao mreza (internet) je bila pored racunara. S obzirom da bi ovo cudo radilo zahteva internet to znaci da mora da bude u istoj prostoriji sa racunarom, Sto znaci da ako sve to vec imas na jednom mestu onda ti Squeez i ne treba. Povezes Pc sa externim pojacalom i pustis jbn Winamp ili vec neki drugi servis sa kompa i slusas sta hoces. Ostavis 23.000 din za neke druge stvari. Gresim li?

Link to comment
Share on other sites

Da u pravu si bas me mrzelo da Googlam. Sto je najgore video sam to uzivo i pitao se ko bi to kupio. Manje vise u ciju god kucu da sam usao mreza (internet) je bila pored racunara. S obzirom da bi ovo cudo radilo zahteva internet to znaci da mora da bude u istoj prostoriji sa racunarom, Sto znaci da ako sve to vec imas na jednom mestu onda ti Squeez i ne treba. Povezes Pc sa externim pojacalom i pustis jbn Winamp ili vec neki drugi servis sa kompa i slusas sta hoces. Ostavis 23.000 din za neke druge stvari. Gresim li?

Squeez ima wireless, a i mrezni kabl nije nocna mora za provuci... To je samo parce kabla. Takodje, mnogo je zahvalnije za vece udaljenosti nego audio interconnect.

Takodje, izlaz sa zvucne karte je dosta ispod i Squeezebox-a, i bilo kog DVD-a sa dobrim DAC-ovima.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...