Jump to content


Mark&Daniel zvucnici


pooya

Recommended Posts

Offtopic: Ova epizoda sa Bokijem je stvarno weird; nisam proÄitao Å¡ta je napisao, ali s obzirom na to Å¡ta neki rade po forumu nekažnjeno, pitam se Å¡ta je to tako grozno mogao napisati...?

Ja bih se sad vratio na temu:

Na osnovu onoga Å¡to sam Äitao, moglo bi se reći da je zvuk M&D donekle "forward", "in your face" - dakle da virtuelni izvoÄ‘aÄi znaju da budu (pre)blizu sluÅ¡aoca, ali me posebno zanima kakav je u oblasti "soundstage depth" ? Koliko je sposobnost ovih zvuÄnika da kreiraju dubinsku slojevitost zvuka direktno zavisna od kvaliteta i snage pojaÄala ?

Otići ću ja već da ih Äujem, ali rekoh da pitam, nestrpljiv sam da Äujem neki komentar.

Meni bi zapravo najviÅ¡e znaÄilo neko poreÄ‘enje sa Dynaudio monitorima (F-140, S-1.4, stari 1.3)...

Link to comment
Share on other sites

Eto, kažem vam, ja sam ih probao prvo sa malim Lavardinom IS a onda sa Kenwood monoblokovima L-07/II. Mislim da ATM (bez gornjeg ribona sa akustičkom disperzijom) traži malo vremena da se uši naviknu na njega. Osim onoga što sam već napisao, to je jedan od retkih malih zvučnika koji ne traži intimnu atmosferu za slušanje poput pomenutog Harbetha jer pravi veliki zvuk a visokotonac je iznimno detaljan i probitačan tako da se detalji ne gube u prostoru iako Kenwood svira prilično pufkasto. I veoma mi se dopala umrtvljenost kabineta nema ni "r" od rezonancije. Nemam zamerke na balans slike osim što je malo obojen u gornjem basu ali je to meni pohvalno.

Link to comment
Share on other sites

Eto, kažem vam, ja sam ih probao prvo sa malim Lavardinom IS a onda sa Kenwood monoblokovima L-07/II. Mislim da ATM (bez gornjeg ribona sa akustiÄkom disperzijom) traži malo vremena da se uÅ¡i naviknu na njega. Osim onoga Å¡to sam već napisao, to je jedan od retkih malih zvuÄnika koji ne traži intimnu atmosferu za sluÅ¡anje poput pomenutog Harbetha jer pravi veliki zvuk a visokotonac je iznimno detaljan i probitaÄan tako da se detalji ne gube u prostoru iako Kenwood svira priliÄno pufkasto. I veoma mi se dopala umrtvljenost kabineta nema ni "r" od rezonancije. Nemam zamerke na balans slike osim Å¡to je malo obojen u gornjem basu ali je to meni pohvalno.
Link to comment
Share on other sites

Sad sam bio skoknuo na M&D sajt, kad imam šta da vidim - stižu prinove !

- Maximus-Monitor+

- Maximus-Diamond+

- Maximus-Mini+

Jedino za Diamond+ ima detalja, ostali su još u fazi "To be announced soon..."

Diamond+ (Ref. Price: USD 2,650/pair) deluje opasno.

post-342-128510689473_thumb.jpg

post-342-128510689473_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...