Jump to content


Mark&Daniel zvucnici


pooya

Recommended Posts

Ni ja ih nisam Äuo iako su mi najveći motiv za odlazak na drugi termin sajma bili upravo M&D (i Dayens :lol:).

Ipak mogu ti reći da sam u nekim privatnim razgovorima došao do saznanja da je za mnoge tendem M&D+Šolaja predstavljao highlight celog show-a.

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam ih na poslednjem sajmu. Bili su povezani na Leben cevno pojacalo , dok se kablova ne secam. Utisci su mi , najblaze receno , neuravnotezeni jer sam sa jedne strane bio fasciniran visokim i srednjim tonovima dok su me niski razocarali :lol: . Lepse receno, nisam ljubitelj kutija sa neubedljivim basom :D .

Imam na telefonu 2 fotke sa pomenute postavke pa ako budem stigao nakacicu ih u produzetku teme.

Link to comment
Share on other sites

Slusao sam ih na poslednjem sajmu. Bili su povezani na Leben cevno pojacalo , dok se kablova ne secam. Utisci su mi , najblaze receno , neuravnotezeni jer sam sa jedne strane bio fasciniran visokim i srednjim tonovima dok su me niski razocarali :lol: . Lepse receno, nisam ljubitelj kutija sa neubedljivim basom :D .

Imam na telefonu 2 fotke sa pomenute postavke pa ako budem stigao nakacicu ih u produzetku teme.

Link to comment
Share on other sites

Nije M&D toliko lenj koliko traži struje radi kontrole dva neortodoksna drajvera, teškog basa i ATM visokotonca.

Kod mene na testu za Hi Files je nadsvirao male Harbethove trojke. Bas i sredina na mesnatoj strani neutralnog, visoki opseg možda nije po svačijem ukusu. osetljivi na amplifikaciju i pozicioniranje, traže odgovarajuću, nadprosečnu, visinu a iz sweet spota se lako izlazi jer je osobina ATM-a mala horiznotalna disperzija i blaga zrnatost po periferiji horizontalnog ugla.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na testu za Hi Files je nadsvirao male Harbethove trojke. Bas i sredina na mesnatoj strani neutralnog, visoki opseg možda nije po svačijem ukusu. osetljivi na amplifikaciju i pozicioniranje, traže odgovarajuću, nadprosečnu, visinu a iz sweet spota se lako izlazi jer je osobina ATM-a mala horiznotalna disperzija i blaga zrnatost po periferiji horizontalnog ugla.

Bas sam o ovome malo popricao sa brcom na sajmu. Mislim da je problem sto nisi dobio onaj dodatni ribbon sto stoji odozgo - sa njim je sweet spot da se smrznes. Bukvalno mozes da slusas sa strane jednog zvucnika, skoro uza zid i na pola metra ispred njega, dok je on okrenut skoro 90 stepeni od tebe (slusao bas tako) i da zvuk i dalje bude vrlo prihvatljiv. Ima minimalne razlike u odnosu na pravi sweet spot, ali zbilja minimalne.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna Å¡ta znaÄi izraz "teror tolerancije"?

Pod krinkom super-tolerantnosti nije dozvoljeno napisati skoro ništa.

Ni o vic Muji, ni o Bosancima, ni o Slovencima ni o Crnogorcima,

niti bilo Å¡ta Å¡to se administriranju koje bih podveo pod "ograniÄeno"

ne svidi. Pa se briše i edituje preko svake mere. Posećujem veći broj

foruma, već skoro 10 godina, i nigde nema ovolike "ograniÄenosti".

Meni je neverovatno koliko ljudi koji vode i administriraju ovaj forum

uopÅ¡te ne razumeju prosto proÅ¡irene reÄenice. To može da se svede

pod "funkcionalnu nepismenost". I nije prvi put da mi se postovi

briÅ¡u ili edituju jer neko nije razumeo smisao malo duže reÄenice.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna šta znači izraz "teror tolerancije"?

Pod krinkom super-tolerantnosti nije dozvoljeno napisati skoro ništa.

Ni o vic Muji, ni o Bosancima, ni o Slovencima ni o Crnogorcima,

niti bilo šta što se administriranju koje bih podveo pod "ograničeno"

ne svidi. Pa se briše i edituje preko svake mere. Posećujem veći broj

foruma, već skoro 10 godina, i nigde nema ovolike "ograničenosti".

Meni je neverovatno koliko ljudi koji vode i administriraju ovaj forum

uopšte ne razumeju prosto proširene rečenice. To može da se svede

pod "funkcionalnu nepismenost". I nije prvi put da mi se postovi

brišu ili edituju jer neko nije razumeo smisao malo duže rečenice.

Boki ce osetiti teror tolerancije u sledecih 30 dana

Link to comment
Share on other sites

Mark & Daniel zvucnici su zahtjevni za tjeranje i trebaju pojacalo sa jajima.

Cijevni Leben sa svoju malu snagu ni izdaleka nije idealan match za ove zvucnike i sa njim se sa ovih zvucnika nece izvuciti ni pola onih basova po kojih su M&D poznati. Ovim zvucnicima treba jaka saka od minimalno 100W RMS na kanal ili jos bolje 150W RMS na kanal (ali onih pravih wata), tek onda se moze raspravljati o njihovom sonickom potencialu.

Uz njih najbolje ljegne neki od boljih primjerka D klase sa switcher napajanjem u stilu Nuforsa ili Solajine nove digi amplifikacije, koja to citavo vreme drze pod kontrolu sa celicnu saku.

Na nasom Hiend-fi festu smo Mark & Daniele spojili na vrhunskog lampasa koji ima dosta vecu snagu od Lebena i to je sviralo nikakvo. Kao da bi slusao mali mono kuhinjski radio. Nadam se da Leben nije najbolje sto vas M&D zastupnik moze spojit za demonstracije jer si u takvom primjeru necete moci ustvariti korektne slike o potencialu ovih zvucnika.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: jbga ispade da je bokitokivoki pao zbog mene pa samo da izrazim svoje neslaganje sa banovanjem ljudi koji ovde imaju sta da kazu za najmanje prekoracenje pristojnosti u ophodjenju. mislim da je potpuno glupo da se ozbiljni audiofili i clanovi banuju a boogie woogie koji orgija na topicu nesmanjenom zestinom a nalazi se na ko zna koliko ignore listi moze to da radi bez posledica. my 2 cents, a radite sta hocete inace. :lol:
Link to comment
Share on other sites

...ja kad mi dojadi navala napaljenih novajlija sebe samobanujem po koju nedeljicu, sa minimalnim uÄestvovanjem na Forumu, pa dok se zvezdama-repaticama malo oprlji tur, ja eto... obuÄem flanel-koÅ¡ulju :D i ... ostalo znate...

...ono niÅ¡ta viÅ¡e 2-3 Warnunga, pa ondak BAN...? ili Bokica je već otpevao pjesmu "uÄini JoÅ¡ Jedan PogreÅ¡an Korak"? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ljudi,

Boki je malo specifican lik, znam ga godinama, bio sam mu asistent na fakultetu i dosta mi je vremena trebalo da se naviknem na njegov specifican nacin komunikacije. Ali mislim da nije los - jednostavno nije bas suvise delikatan u formulacijama, nego eto tako...

Offtopic: A sto se drugih tema tice, niko nije lisen sopstvene odgovornosti za svoj zivot pa ni manjinske grupe. Ja vidim da cu uskoro morati da pocnem da se izjasnjavam kao gay da bi me neko uzeo u zastitu. To mi je jedino ostalo, niti sam etnicka grupa, ni manjinska religiozna grupa, ni samohrana majka, ni zivotinja (doduse volim da lajem, ali...). Ovako se u svojoj zemlji (ili to samo ja tako mislim) osecam kao da za nezasticene lovna sezona vazi 24/7...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...