Jump to content


Telekom pokrece IP TV(HDTV) putem ADSL-a


ScepanBG

Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

sto se mesate u nasu pricu kada je ne razumete.pokusavamo odavno da vam prikazemo prednosti satelitske televizije ali vam to ne ulazi u glavu.dok vi cekate iptv mi uzivamo u stotinak hd kanala.varate se ako mislite da ce hd rezolucija biti bolja kroz iptv.i koliko ce biti hd kanala?3,4 mozda 5.potrazite po netu kakve probleme imaju nasi susedi sa iptv koja se zove maxtv.pitajte one koji su nas poslusali(@brca) sta su dobili sa satelitskom hd televizijom.nismo mi kupili full ili hd redy(moj) televizore da bi se hvalili pred komsijama vec da ih koristmo za ono cemu su namenjeni.

Link to comment
Share on other sites

ma nemam nista protiv,vi mladi igrate igrice a mi volimo da gledamo televiziju.pogledamo poneki film na nekom od 40 filmskih kanala odmah,ne cekamo dan i noc da se skine sa torenta,pogledamo i neku utakmicu u live prenosu,ponesto i snimimo na externi hdd.sto se rezolucije tice,nemam digitalno oko da primetim neku veliku razliku izmedju 1080i i 1080p.

Link to comment
Share on other sites

PoÄelo je testno korišćenje IPTV servisa Telekoma Srbija! Kao jedan od testnih korisnika preneću vam svoje prve utiske.

Za samo korišćenje servisa korisnik dobija Äetveroportni modem i set-top box. STB je bez ijednog tastera i jako je mali i lepo je dizajniran. Svi prikljuÄci su zadnje strane. Dovoljno je ukljuÄiti napajanje, povezati mrežni kabl na ruter i scart kabl u TV prijemnik. Samo iniciranje rada traje oko minuta. Nakon instalacije koja je plug-and-play, potrebno je jedino prvi put uneti PUK kod koji se dobija od Telekoma kako bi se servis aktivirao. Nakon toga ulazi se u meni kojim može da se konfiguriÅ¡e servis. Prvo je potrebno konfigurisati korisnike. Moguće je ukljuÄiti opciju da postoji viÅ¡e korisnika od kojih jedan administrator. Na ovaj naÄin moguće je npr. deci zabraniti da gledaju programe koji su nezgodno rejtirani. Moguća je izmena izgleda menija, jezika, razna bezbednosna podeÅ¡avanja koja se mogu ukljuÄiti po potrebi itd. Naravno, moguće je i namestiti da se defaultno startuje odreÄ‘eni korisnik za one koji ne žele da se zamaraju ovim opcijama.

Electronic program guide (EPG) ili programski vodiÄ je za mene potpuno nova stvar. Moguće je da vidite kompletnu najavu programa na vremenskoj skali kroz menije i da dobijete osnovne informacije o programu, sadržaju, glumcima i sliÄno. Moguća je pretraga programa po raznim kriterijumima. Kroz EPG je moguće zakazati snimanje omiljene emisije koja je za vas snimljena na serveru i možete je gledati nakon toga kad poželite. Postoji i autotune opcija koja omogućava da podesite da STB sam startuje emisiju koju ste oznaÄili kada ona poÄne.

Za sada je u ponudi signal standardne definicije. Kvalitet slike je jako dobar i prevazilazi mogućnosti mog CRT prijemnika. Ovo me je definitivno nateralo da poÄnem da odvajam pare za LCD TV prijemnik Kvalitet slike je kod mene bolji nego preko kablovske. Ponuda kanala joÅ¡ nije kompletirana i ona će, kako kažu, biti potpuna kada servis komercijalno krene. Za sada je u ponudi dvadesetak kanala i novi kanali se pojavljuju iz dana u dan.

Pored toga u ponudi je Video on Demand (Video na zahtev) servis kroz koji možete da pustite film za sebe kao da ste ga uzeli iz videoteke. Naravno, ovo će se verovatno plaćati po "iznajmljivanju". I ovde su moguće pretrage filmova u ponudi po raznim kriterijumima. Kvalitet je zaista besprekoran i subjektivno ništa nije lošiji od signala sa DVD plejera.

"copy-paste from Benchmark"

ponovo cu dati link, http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=170482&highlight=iptv' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

dakle, opet smo na poÄetku. nije HD nego SD, ponuda kanala je verovatno nikakva jer bi je davno obelodanili, i sve u svemu liÄi na kablovsku u neÅ¡to drugaÄijem pakovanju. ko ima kabl, ne vidim neki naroÄiti razlog za iptv u ovom trenutku.

koliko je njima do kvaliteta i HD-a govori i podatak da im je glavni tester, koji se oglaÅ¡ava na forumima, Äovek koji ima CRT, Å¡to i pokazuje koja im je ciljna grupa. osnovna namera dakle da se sa Å¡to bednijim kvalitetom uzmu neke pare na brzinu.

Link to comment
Share on other sites

dakle, opet smo na poÄetku. nije HD nego SD, ponuda kanala je verovatno nikakva jer bi je davno obelodanili, i sve u svemu liÄi na kablovsku u neÅ¡to drugaÄijem pakovanju. ko ima kabl, ne vidim neki naroÄiti razlog za iptv u ovom trenutku.

koliko je njima do kvaliteta i HD-a govori i podatak da im je glavni tester, koji se oglaÅ¡ava na forumima, Äovek koji ima CRT, Å¡to i pokazuje koja im je ciljna grupa. osnovna namera dakle da se sa Å¡to bednijim kvalitetom uzmu neke pare na brzinu.

Link to comment
Share on other sites

ma nemam nista protiv,vi mladi igrate igrice a mi volimo da gledamo televiziju.pogledamo poneki film na nekom od 40 filmskih kanala odmah,ne cekamo dan i noc da se skine sa torenta,pogledamo i neku utakmicu u live prenosu,ponesto i snimimo na externi hdd.sto se rezolucije tice,nemam digitalno oko da primetim neku veliku razliku izmedju 1080i i 1080p.
Link to comment
Share on other sites

Ma meni samo nije jasno zasto uopste osporavati neku takvu ideju ( projekat) telekoma....zar je lose sto se uvode neke nove tehnologije ,neki novi standardi...pa treba malo da krenemo dalje,da ne ostanemo zatucani samo ispred albanije,pa makar to bila samo situacija sa Tv reprodukcijom!!!Treba podrzati tako neke novitete,svuda u svetu to postoji zasti da ne i zazivi kod nas...a na kraju krajeva ko oce neka koristi ,ko nece nemora ,pa nece nas puskom juriti za to! Do kad ce nekome smetati to sto se uvode noviteti....?????????

interesantna je i izjava direktora Telekoma od pre neki dan na TV,da telekom tezi ka tome da objedini sve svoje pakete(usluge) u jedan i da to tako funkcionira ubuduce,kao sto je i svuda u svetu,znaci ,Fixni,Volp,Internet,IPTV...sve od jednog provajdera,sve na jednom racunu!

A i nema veze ono sto taj kao neki njihov test korisnik ima CRT tv umesto LCD-a, pa jel ti lepo pise da je SD u pitanju!

hoces mozda da kazes da npr. u nemackoj i austriji gde takvi sistemi postoje 10 godina, svi imaju lcd televizore...?

dajte mu ga malo po dobrom raspolozenju ljudiiiiiiiiiiiiiiii....cemu svadje i rasprave oko ovih banalnih stvari od kojih ce samo "neko" imati koristi...

Link to comment
Share on other sites

Ma meni samo nije jasno zasto uopste osporavati neku takvu ideju ( projekat) telekoma....zar je lose sto se uvode neke nove tehnologije ,neki novi standardi...pa treba malo da krenemo dalje,da ne ostanemo zatucani samo ispred albanije,pa makar to bila samo situacija sa Tv reprodukcijom!!!Treba podrzati tako neke novitete,svuda u svetu to postoji zasti da ne i zazivi kod nas...a na kraju krajeva ko oce neka koristi ,ko nece nemora ,pa nece nas puskom juriti za to! Do kad ce nekome smetati to sto se uvode noviteti....?????????

interesantna je i izjava direktora Telekoma od pre neki dan na TV,da telekom tezi ka tome da objedini sve svoje pakete(usluge) u jedan i da to tako funkcionira ubuduce,kao sto je i svuda u svetu,znaci ,Fixni,Volp,Internet,IPTV...sve od jednog provajdera,sve na jednom racunu!

A i nema veze ono sto taj kao neki njihov test korisnik ima CRT tv umesto LCD-a, pa jel ti lepo pise da je SD u pitanju!

hoces mozda da kazes da npr. u nemackoj i austriji gde takvi sistemi postoje 10 godina, svi imaju lcd televizore...?

dajte mu ga malo po dobrom raspolozenju ljudiiiiiiiiiiiiiiii....cemu svadje i rasprave oko ovih banalnih stvari od kojih ce samo "neko" imati koristi...

Link to comment
Share on other sites

Ma meni samo nije jasno zasto uopste osporavati neku takvu ideju ( projekat) telekoma....zar je lose sto se uvode neke nove tehnologije ,neki novi standardi...pa treba malo da krenemo dalje,da ne ostanemo zatucani samo ispred albanije,pa makar to bila samo situacija sa Tv reprodukcijom!!!Treba podrzati tako neke novitete,svuda u svetu to postoji zasti da ne i zazivi kod nas...a na kraju krajeva ko oce neka koristi ,ko nece nemora ,pa nece nas puskom juriti za to! Do kad ce nekome smetati to sto se uvode noviteti....?????????

interesantna je i izjava direktora Telekoma od pre neki dan na TV,da telekom tezi ka tome da objedini sve svoje pakete(usluge) u jedan i da to tako funkcionira ubuduce,kao sto je i svuda u svetu,znaci ,Fixni,Volp,Internet,IPTV...sve od jednog provajdera,sve na jednom racunu!

A i nema veze ono sto taj kao neki njihov test korisnik ima CRT tv umesto LCD-a, pa jel ti lepo pise da je SD u pitanju!

hoces mozda da kazes da npr. u nemackoj i austriji gde takvi sistemi postoje 10 godina, svi imaju lcd televizore...?

dajte mu ga malo po dobrom raspolozenju ljudiiiiiiiiiiiiiiii....cemu svadje i rasprave oko ovih banalnih stvari od kojih ce samo "neko" imati koristi...

Link to comment
Share on other sites

ne razumem, zašto sada pljujete po jednom projektu o kome pojma nemate, i sva saznanja bazirate na 1 i slovima jednom "izveštaju" beta testera sa crt televizorom ???

za 15 dana imate BESPLATNO TESTIRANJE koje vam daje telekom, znaÄi, svi se lepo prijavimo 15og oktobra da ga dobijemo, pa da TEK TADA izmosimo svoje LIÄŒNE UTISKE. i onda do 1. decembra svako kome se ne sviÄ‘a može da kaže, hvala lepo, ne treba mi ovo Ä‘ubre.

znaÄi, nemam niÅ¡ta protiv toga da ja prvi popljujem ovaj projekat, jali tek kada ga LIÄŒNO PROBAM.

ali, znam, tražim previÅ¡e, kakvi bi to srbi bili ljudi ako svako ne bi znao sve o neÄemu Å¡to nikada nije probao. a srbi smo jebiga.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...