Jump to content


Super Size Me


DejanM

Recommended Posts

Gledao danas ovaj film koji je snimljen u dokumentarnom fazonu Michael Moore filmova. Naime, tip je resio da pokaze koliko je stetna ishrana u McDonalds restoranima. Posto je sud u USA vec nekoliko puta odbijao tuzbe raznih ljudi da su im McDonalds hamburgeri unistili zdravlje, zbog nedostatka dokaza, on je resio da dokaze da McDonalds ishrana utice na zdravlje ljudi.

Prvo je otisao kod tri lekara, uradio kompletne nalaze, a onda krenuo da se hrani iskljucivo u McDonaldsu. 30 dana. Sve vreme je kontrolisao zdravlje kod ova 3 lekara i prakticno pravio dokumentaciju o zdravstvenim promenama koje je imao kao posledicu ishrane u McDonaldsu. Posledice ? Iznenadjujuce lose ... problemi sa jetrom, povisen krvni pritisak, losa krvna slika, povecan holesterol, .... i prilicno dodatnih kilograma.

Interesantan film koji takodje delimicno otkriva i pozadinu industrije hrane u USA i njihovih mocnih lobija.

Ovaj film verovatno ne pogadja Srbiju direktno jer kod nas nema bas puno McDonaldsa ali je i pored toga interesantan, jer na indirektan nacin govori i o zdravoj i nezdravoj ishrani.

Pozdrav

Dejan

Link to comment
Share on other sites

Dejane, bravo za preporuku.

Mesecno dobijem od prijatelja koji fanaticno skida filmove sa neta pun hard novih filmova od kojih je 90% totalni shit. Taj film mi stoji na lageru vec 2 meseca i nikako da stignem da ga odgledam, tako da me je tvoj post aktivirao. Jesi primetio da se promena kod ovog lika ne desava samo kod fizickog izgleda i zdravlja, vec i kod njegove psihe. Lik se za mesec dana totalno izoblicio i pretvorio u drugog coveka. Od veselog i zivahnog mladica sa puno energije u zadriglog, tromog, malaksalog, bezvoljnog...

Film je stvarno za svaku preporuku.

(Ljubo, daj uvedi neki novi smajli. Ovde bi leg'o dobro jedan aplauz...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...