Jump to content


Kloniranje N. Pass F5


stein

Recommended Posts

  • Replies 631
  • Created
  • Last Reply

Za sada mogu da kažem sasvim pouzdano sledeće:

1) Sastavljanje je zbog mojih unutrašnjih demona bilo praćeno, sada je već jasno, nepotrebnim nervozama...

2) PojaÄalo se ne Äuje. Kada se priÄ‘e kućiÅ¡tu, trafo tiho zvrnda (zuji, whatever) meÄ‘utim, sa potenciometrom otvorenim (kao da ga i nema) na zvuÄnicima nema ama baÅ¡ ni trunke bilo Äega. Podrazumeva se da je pojaÄalo ukljuÄeno :order

3) Prelazne pojave kod paljenja: nema. Ni membrana da se zaljulja (reÄ je o Fostexima sa nominalno 94dB/W/m - oni definitivno pokažu takve mane pre bilo kojih manje osetljivih)

4) Ovo je prvo pojaÄalo posle mog Stradivarija koje svira onako kako je Bog zapovedio (a koje sam srećan da imam - imao - Äuo kod sebe)

Dalje utiske ću kako budu nadolazili...

I evo joÅ¡ jedne sliÄke pred zatvaranje...

[attachment=0]f5boxing9.JPG[/attachment]

Uz sliku bih dodao par komentara...

Gore na sredini se nalazi centralna taÄka uzemljavanja. Na nju se nakaÄena dva NTC termistora koji uzemljavaju nulte potencijale (tzv mase), uzemljenje iz elektriÄne mreže, oba hladnjaka (poÅ¡to nemaju drugi meÄ‘usobni elektriÄni kontakt) i prednja ploÄa na kojoj je trafo na koju je nakaÄen i "screen" izvod sa trafoa. Vod uzemljenja je prepleten sa dva voda za napajanja (~220V/50Hz) a dole se vidi da je na luster klemni ubaÄen 0.1uF/275V izvaÄ‘en iz jednog napajanja i NTC u grani primara.

Sve mase su spojene na jednom jedinom Å¡arafu (po kanalu) a odatle se uzemljava na već spomenuti Å¡araf na zadnjoj ploÄi preko termistora. I to je to. Sve ostalo već znate... :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ljudi takav nered napravio da joÅ¡ uvek skupljam delove po sobi. Muzika sviri, tranzistori (izlazni) krÄkaju se na stabilnih 51C, hladnjak drži konstantno stabilnih 48C na gornjoj povrÅ¡ini, trafo tek-tek mlak, a onako audiofilsko sluÅ¡anje sad i da hoću ne mogu da izvedem. Sutra idem na kontrolu kod lekara pa moram da sve stvarno spremim jer ako me oteraju da od prekosutra idem da radim onda... :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...