Jump to content


Kloniranje N. Pass F5


stein

Recommended Posts

Te buksne sam i ja jedva nasao u Novom Sadu...U Protonu u Zeleznickoj ulici, cena od 2-5din kom zavisno od velicine, od bakra su.

Nego Stein kako planiras da pricvrstis trafo za tu drvenu plocu napred? Posto sam ja na tom momentu sa mojim babelom...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 631
  • Created
  • Last Reply

Prvo ću uzeti ploÄu od Al lima malo veću nego Å¡to je trafo, tako da na istu stanu i dva greca (oni kockasti, 35A/500V), izbuÅ¡iti sve rupe, priÄvrstiti trafo i grecove na lim, a potom u drvo zaÅ¡arafiti kratkim Å¡arafima za drvo (raÄunam zbog težine jedno 12 komada) izmeÄ‘u samog lima i drvene ploÄe planiram i da stavim tanke gumene podloÅ¡ke (gumice za slavine super rade ovakav posao, preÄnik im je oko 20mm a debele su oko 4mm) Ako plan ne uspe baÅ¡ kako sam mislio, onda ću rupe u drvetu blago razbuÅ¡iti i ugurati one male specijalne plastiÄne tiple za ivericu mada je treÅ¡nja a mislim i kod tebe bukva sasvim solidna osnova da se to izvede. Bitno je paziti da se ne pretera sa dubinom rupe i dužinom Å¡arafa. Pre uvrtanja Å¡arafa ću svaki Å¡araf namazati sapunom. Lim na koji to treba da ide priÄvrstiće se preko 30x60mm Al vinkle (ugaoni profil) za dno kutije. Gumice samo treba da spreÄe neželjena istitravanja koja bi trafo mogao da stvori, inaÄe, ploÄa treba da bude kruto spojena na ostatak Å¡asije. Varijacija na temu ima bezbroj. Uglavnom, glava vijka transformatora i glave vijaka grecova se moraju Ävrsto fiksirati za limenu ploÄu, u suprotnom, teÅ¡ko da bi 4 kile trafoa dugo ostalo u željenom položaju na drvenoj ploÄi a da Å¡araf ne prolazi skroz kroz istu. Tu se može malo igrati piÅ¡toljem za brizganje otopljene plastike, silikonom i sliÄno... (za fiksaciju trafoa na lim koji i ne mora da bude od aluminijuma, može se recimo iskoristiti jedna polovina kutije za ATX napajanje ali to nije tako lepo a i ne stane baÅ¡ svaki trafo u toliko prostora...

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam da spomenem mogućnost da se već spomenuti komad lima prvo priÄvrsti na komad mediapana od 10mm u koji se mogu upustiti rupe za glave Å¡arafa a isti se lako može nakon pripreme i obrade jednostavno zalepiti sa unutraÅ¡nje strane a to dodatno daje debljine materijala za Å¡arafljenje alu-lima na kome se nalazi trafo.

InaÄe, od montažnih radova, ostalo mi da stavim stopice na kablove koji spajaju ploÄice pojaÄala sa napajanjem, a usput sam shvatio da ni ne mogu da sve sastavim kako u finalu treba da bude jer neću imati pristup trimerima za podeÅ¡avanje pojaÄala, tako da mi se sada već definitivno ne dopada situacija, ovo će biti raskupusano joÅ¡ najmanje nekoliko dana, mislim ja... Samo podeÅ¡avanje, kanal po kanal, prvo polako, pa sat vremena kasnije, pa opet sat vremena kasnije... pa joÅ¡ ako sam u pravu, posle nekoliko nedelja... grrrr... :blah Ajd... valjda će se isplatiti... Bolje bi mu bilo... :blah[attachment=0]f5boxing2.JPG[/attachment]

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Stein, vidim da ne gubis vreme i bas mi je drago sto si bas ti dobio PCB-ove.

A za trimere...bas nezgodno, obzirom da zahteva dosta podesavanja. Ipak finalno podesavanje treba da se odigra na mestu gde ce na kraju F5 da stoji (i nadamo se svira) zbog temperature okoline. Zbog svega vec navedenog sto se elektronike tice, a povr svega cak i po pitanju rasporeda svih elemenata u svojim pojacalima, Papa i jeste "Real Champion".

Link to comment
Share on other sites

kad dodjem u Su u posetu , povescu macku sa sobom ;

obraticu paznju da iskljucim napajanje i pusticu je da se ispentra bar na jedan 'statik ..........

drugari te hvale , a ti ih pljujes po forumu :blah

sad lepo da se stidis dva dana , i imas pravo samo na jedan post dnevno ......... :blah

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...